Материалдар / Ашық сабақ Алгебралық өрнектерді түрлендіру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Алгебралық өрнектерді түрлендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні мұғалімдеріне арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Маусым 2021
403
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6.2В Алгебралық өрнектер

Мектеп: Еңбекту ЖОББМ

Күні: 29.12.2020ж

Мұғалімнің аты-жөні: Махмутова Ә

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Алгебралық өрнектерді түрлендіру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.1.9

алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау;

Бағалау

критерийлері

Оқушылар:

  • алгебралық өрнек туралы түсінік бар;

  • алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындайды.


Ойлау дағдыларының

деңгейі


Білу, түсіну,қолдану

Құндылықтарды

дарыту

Жұптық тапсырмаларды орындағанда ынтымақтастық пен өзара құрмет құндылықтарын дарыту. Жеке тұлғааралық қарым-қатынасты қалыптастыру және қолдау, өзара құрмет, өзара жауапкершілік.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалім әрекеті


Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасын тексеру, қажет болған жағдайда көмек ұйымдастыру.


Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын тұжырымдау.







Әр оқушы өз нұсқасының тапсырмасын орындайды.

Оқушылар табылған қателер туралы бір – біріне айтып береді.

Қатесін тап

I нұсқа

II нұсқа




Дұрыс жауап 1 ұпай


Кеспе қағаз

Сабақтың ортасы
























7 – 10 мин
























































































24 – 38 мин





























Ауызша есептеу тапсырмаларын ұсыну.

Мұғалім қатар отырған оқушыларға есептеудегі қателерді бірігіп табуды және олардың толық түсініктемесін ойлауды ұсынады.

Жауабы:


Оқушылардың пікірлері мұғалім пікірімен сәйкес келе ме, дұрыс жауапты слайд арқылы көрсетіп, талқылаңыз.


Оқушы таңдаған тапсырмасының шығару жолында қиындыққа кездессе немесе сенімсіз болса, онда осы тапсырманы орындауға жиналған басқа топтардан құралған жаңа топ мүшелерімен бірігеді. Шығару жолын жазады. Содан соң бастапқы топ мүшелері қайтадан бірігіп, өзара оқуды жүзеге асырады.



Жауабы: ; ; ; ; ; .


Жауабы: ; ; ; .


Көзге жаттығу жүргізу


Жауабы: 1250 см3; 2,5m + 1,2.


Жұмыс аяқталған соң мұғалім әр топтан есептің шешімін түсіндіруге бір оқушыдан шығуды ұсынады. Сонымен бірге олардың түсінік беретін есептерін басқа топ мүшелері таңдайды

Тапсырмалар:

1. Өрнектің сандық мәнін табыңыз:

  1. , мұндағы ,

  2. , мұндағы ,

2. Өрнекті ықшамдаңыз:

  1. ;

3.

  1. және өрнектерінің теңбе тең екенін дәлелдеңіз.


  1. өрнегінің х – қа тәуелсіз екенін дәлелдеңіз.


4. Ықшамдаңыз:

5. Әріптің қандай мәнінде өрнектің мағынасы болмайды:

  1. ; 2) ; 3) ; 4) .

Жауабы: 3, 0; 3; 9.


6. Теңдеуді шешіңіз:

  1. ;

  2. .

Жауабы: 0,3; -24; -1.


7.

  1. Тік бұрышты параллелепипедтің бір төбесінен шығатын қырларының ұзындықтарының қосындысы 40 см. Оның биіктігі h см, ені одан 2 есе, ал ұзындығы 5 есе үлкен. Тік бұрышты параллелепипедтің көлемін табыңдар.

  2. Қорытпа мыс, мырыш және никельден тұрады. Мырыш массасы m кг, мыс массасы мырыштан 1,5 есе артық, ал никель массасы 1,2 кг. Қорытпаның массасын табу өрнегін құрыңыз, ықшамдаңыз.





Қосымша 1


Слайд 5 - 6


Математика. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық, 2- басылымы

Т.А. Алдамуратова,

Т.С, Байшоланов,

Е.С, Байшоланов . – Алматы: Атамұра, 2015.

ISBN 9965-34-442-6





























А.П.Ершова, В.В.Голобородько. Математика. 5 класс. Самостоятельные и контрольные работы. Москва. Илекса. 2015 г.




Қосымша 2



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!