| 
 Білім беру ұйымының атауы  | 
 Үшағаш Негізгі орта мектебі  | 
|||||
| 
 Пәні:  | 
 Әліппе  | 
|||||
| 
 Бөлім:  | 
 Әліппе кезеңі  | 
|||||
| 
 Педагогтің аты-жөні:  | 
 Талғатова Айгүл Талғатқызы.  | 
|||||
| 
 Күні:  | 
 22. 11. 2023  | 
|||||
| 
 Сынып:  | 
 1 сынып  | 
 | 
||||
| 
 Сабақтың тақырыбы:  | 
 №64 сабақ. Әә әрпі және дыбысы  | 
|||||
| 
 Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:  | 
 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу  | 
|||||
| 
 Сабақтың мақсаты  | 
 Ә ә дыбысы мен әрпін меңгерту  | 
|||||
| 
 Сабақтың барысы  | 
||||||
| 
 Сабақтың кезеңі// уақыты  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурстар  | 
||
| 
 Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут 5мин 3мин Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут  | 
 Психологиялық ахуал қалыптастыру Ойсергек. Сабақ оқып сурет салып Ой бөлісіп жүреміз Татулықтың тамаша Жетістігін білеміз Топқа бөлу Шашу әдісі арқылы Кәмпит жинау арқылы топқа бөлінеді 1-топ Инстаграм 2-топ Телеграм Өткенді пысықтау Құлақ сал әдісі Аудиодан жаңбырдың жауған дыбысы тыңдалады Оқылым «Жж дыбысы мен әрпі» тақырыбын пысықтау Жу жуан жең жаңа Жуа жусан жеңіл жаңалық Жаңа тақырып Сиқырлы су әдісі 1-тапсырма Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. . 1.«Ә» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысу. 2.«Ә» дыбысының таңбасы – оның әрпімен танысу. 3 Жіптен «ә» әрпін жасау. 4 Суреттермен жұмыс 5 Бейнеролик көрсету Жеке жұмыс Теңбіл доп әдісі Оқушыларға ойын ойнату арқылы сөздерді оқыту Оқылым. 1. Бағанда берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтас оқуы. 2. «Ә» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (ән – дән), сөз ортасына (дәрі – кәрі), сөз алдына (сәуір – едәуір) тиісті дыбысты қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жазылым 1.Оқулықтағы «Ә» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Ә» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Ә» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Топтық жұмыс Нейрожелі әдісі Интерактивті тақтадағы мұғалімнің сөзіне жауап береді Оқулықтағы мәтінді оқиды Бұлт ,күн, жаңбыр Тақтамен жұмыс Оқулықта берілген белгісіз сөздерді табады,сөйлем құрап тақтаға жазады Әсем шеңберді құра Жұптық жұмыс Кездейсоқ дөңгелек ойыны Интерактивті тақта арқылы бағандағы сөздерді жұптасып оқиды Әдемі қыз Дәмді тағам Тәтті алма Кәрі әже Ашық аспан Жаңа кітап Әнші қыз Сары гүл Кері байланыс Оқушылар айнаға қарап сабақтан алған әсерлерін айтады 
  | 
 Сабаққа дайындық жасап жақсы тілектер тілейді Хормен айтады Өткен тақырыпты пысықтайды Оқушылар жіптен әріп жасайды Суретпен жұмыс жасайды оларды ажыратады Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Хормен оқиды Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды .  | 
 
 Дескриптор: Жж дыбысы мен әрпін таниды Ж әрпіне байланысты сөздерді оқи алды Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «әже» сөзіне дыбыстық талдау жасады «Ә» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты Жіптен «ә» әрпінің сұлбасын жасады. Қақпаға гол салу арқылы бағалау Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды. Дескриптор: «Ә» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазады Баскетбол добы арқылы бағалау Дескриптор: Мәтінді оқи алады  | |||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әліппе 1 сынып
Ашық сабақ Әліппе 1 сынып
| 
 Білім беру ұйымының атауы  | 
 Үшағаш Негізгі орта мектебі  | 
|||||
| 
 Пәні:  | 
 Әліппе  | 
|||||
| 
 Бөлім:  | 
 Әліппе кезеңі  | 
|||||
| 
 Педагогтің аты-жөні:  | 
 Талғатова Айгүл Талғатқызы.  | 
|||||
| 
 Күні:  | 
 22. 11. 2023  | 
|||||
| 
 Сынып:  | 
 1 сынып  | 
 | 
||||
| 
 Сабақтың тақырыбы:  | 
 №64 сабақ. Әә әрпі және дыбысы  | 
|||||
| 
 Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:  | 
 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу  | 
|||||
| 
 Сабақтың мақсаты  | 
 Ә ә дыбысы мен әрпін меңгерту  | 
|||||
| 
 Сабақтың барысы  | 
||||||
| 
 Сабақтың кезеңі// уақыты  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурстар  | 
||
| 
 Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут 5мин 3мин Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут  | 
 Психологиялық ахуал қалыптастыру Ойсергек. Сабақ оқып сурет салып Ой бөлісіп жүреміз Татулықтың тамаша Жетістігін білеміз Топқа бөлу Шашу әдісі арқылы Кәмпит жинау арқылы топқа бөлінеді 1-топ Инстаграм 2-топ Телеграм Өткенді пысықтау Құлақ сал әдісі Аудиодан жаңбырдың жауған дыбысы тыңдалады Оқылым «Жж дыбысы мен әрпі» тақырыбын пысықтау Жу жуан жең жаңа Жуа жусан жеңіл жаңалық Жаңа тақырып Сиқырлы су әдісі 1-тапсырма Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. . 1.«Ә» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысу. 2.«Ә» дыбысының таңбасы – оның әрпімен танысу. 3 Жіптен «ә» әрпін жасау. 4 Суреттермен жұмыс 5 Бейнеролик көрсету Жеке жұмыс Теңбіл доп әдісі Оқушыларға ойын ойнату арқылы сөздерді оқыту Оқылым. 1. Бағанда берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтас оқуы. 2. «Ә» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (ән – дән), сөз ортасына (дәрі – кәрі), сөз алдына (сәуір – едәуір) тиісті дыбысты қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жазылым 1.Оқулықтағы «Ә» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Ә» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Ә» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Топтық жұмыс Нейрожелі әдісі Интерактивті тақтадағы мұғалімнің сөзіне жауап береді Оқулықтағы мәтінді оқиды Бұлт ,күн, жаңбыр Тақтамен жұмыс Оқулықта берілген белгісіз сөздерді табады,сөйлем құрап тақтаға жазады Әсем шеңберді құра Жұптық жұмыс Кездейсоқ дөңгелек ойыны Интерактивті тақта арқылы бағандағы сөздерді жұптасып оқиды Әдемі қыз Дәмді тағам Тәтті алма Кәрі әже Ашық аспан Жаңа кітап Әнші қыз Сары гүл Кері байланыс Оқушылар айнаға қарап сабақтан алған әсерлерін айтады 
  | 
 Сабаққа дайындық жасап жақсы тілектер тілейді Хормен айтады Өткен тақырыпты пысықтайды Оқушылар жіптен әріп жасайды Суретпен жұмыс жасайды оларды ажыратады Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Хормен оқиды Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды .  | 
 
 Дескриптор: Жж дыбысы мен әрпін таниды Ж әрпіне байланысты сөздерді оқи алды Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «әже» сөзіне дыбыстық талдау жасады «Ә» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты Жіптен «ә» әрпінің сұлбасын жасады. Қақпаға гол салу арқылы бағалау Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды. Дескриптор: «Ә» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазады Баскетбол добы арқылы бағалау Дескриптор: Мәтінді оқи алады  | |||
шағым қалдыра аласыз















