Күні:Сынып: 5в | Қатысқандар саны: 12Қатыспағандар саны: 3 |
Сабақтың тақырыбы | Алматы – мәдени орталық |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.2.1.2 сабақ барысында сөйлесу арқылы дұрыс сөйлеу дағдыларын қалыптастыру 5.2.9.1 Сұраққа дұрыс жауап беріп, Алматы туралы ойын дұрыс жеткізе білуге үйрету. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.Көбі: Тақырыптың мазмұнын талдайды, пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды.Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі, география сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Призентация, тест , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Жоғары оқу орын – высшее учебное заведениеҒылыми – научныйМәдени - культурный |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5 минут | – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп бір-бірімізге жылы лебізімізді білдірейік.Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою - Қазір қай сабақ? - Қазақ тілі нешінші сабақ? - Бүгін сендерде неше сабақ? - Бір аптада неше күн бар? - Апта күндерін атап шық? - Бір жылда неше ай бар? - Жыл мезгілдерін атап шық? - Жаз, күз, қыс, көктем айларын ата? - Ауа райы қандай болып тұр? |
Шаттық шебері
|
Бағалау | Әр сұрақ, әр тапсырма, әр жауаптан кейін Алматының көрікті жері бейнеленген суреттер тапсырып отыру.«5» - 7-10 сурет«4» - 5-6 сурет«3» - 3-4 сурет«2» - 0-2 сурет |
|
Үй тапсырмасы3 минут | Өткен тақырып бойынша тест алу арқылы тексеру. Жауаптарын бір-біріне тексерту. | тест |
Топқа бөлу2 минут | Оқушыларды «Жасыл», «Сары», «Күлгін» жұлдызшалар арқылы топқа бөлемін. | жұлдызшалар |
Сабақтың ортасы8 минут
| Жаңа тақырыпты ашу үшін қысқа видео көрсетемін, мынандай сұрақтар қоямын.1.Қазақстанның бұрынғы астанасы қай қала?2. Сендер қай қалада тұрасыңдар?3. Биыл 1000 жыл толған қала?1-тапсырма. Мәтінді оқып, аударып, тәуелдік жалғауын табу. Әр оқушы жеке-жеке жауап береді. | оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті1 минут | Тарсылдатпай едендiОрнымыздан тұрып апЖүгiрейiк бiр уақ.Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.Аяқты алға созайықТiк көтерiп, қозғайық.Тым сылбыр да болмайықАлға қарай озбайық.Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Аяқталуы16 минут
Қызықты тапсырма8 минут | 2-тапсырма бойынша оқушылар сызба бойынша постер толтырады.1-топ. Алматы туралы жалпы айтып береді.2-топ. Алматы қаласының көшелері туралы айтып береді.3-топ. Алматы қаласының көрікті жерлері туралы айтып береді.3-тапсырма. «Мен немін?» әдісі бойынша топқа Алматының бір көрікті жерін табу керек. Қалған оқушылар ұқсас сөздермен көмек беріп отырады. (Белсенді балаларға суреттер беру) |
Оқулық, постер |
Қорытындылау кезеңі | «Синквейн» әдісі бойынша «Алматы» сөзін талдату | А4 қағазы |
Сабақтың соңы2 минут
| РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді «Керемет», «Жаман», «Түсінбедім» деп жазылған смайликтер арқылы сабақтан алған әсерлерін көрсетеді. |
Смайликтер |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Әр сұрақ, әр тапсырма, әр жауаптан кейін Алматының көрікті жері бейнеленген суреттер тапсырып отыру.
| суреттер |