|
Бөлім: |
9.2С I,II,III топ элементтері және олардың қосылыстары |
||
|
Педагогтің аты: |
Төлеген Ақерке Қайратқызы |
||
|
Күні: |
|
||
|
Сынып: 9 |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
13 (ІІІ)-топ металдары. Алюминий және оның қосылыстары. №7 көрсетілім «Алюминий мен оның құймалары |
||
|
Оқу мақсаттары: |
9.2.1.5-атом құрылысы негізінде алюминийдің қасиеттерін түсіндіру, оның маңызды қосылыстары мен құймаларынның қолдану аймағын атау
|
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
|
Құндылықтар: |
Әділдік және жауапкершілік 1. Әділдік — атомдағы бөлшектердің теңдігі сияқты, біз де сабақта бір-бірімізге әділ болуды үйренеміз. 2. Жауапкершілік — әр бөлшек өз міндетін атқаратыны сияқты, біз де жұптағы өз рөлімізге жауап береміз. |
||
|
Сабақтың барысы
|
|||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеттері |
Оқушылардың әрекеттері |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Сыныппен амандасады «Егер сен болмасаң,» әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастырады.
WordWoll қосымшасы арқылы сұрақтар беріледі.
Жаңа тақырыпты ашу үшін жұмбақ жасырылады.
Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстырады. |
Мұғаліммен амандасады, тақтада көрсетілген жүректерді таңдау арқылы, жүректің астында жасырынған сөздерді оқиды. Берілген сұрақтарға жауап береді. Жасырылған жұмбақты тауып, жаңа тақырыппен танысады. Сұраққа өз жауап болжамдарын ұсынады, талқылауға қатысады. Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен танысады. |
Сабаққа дайындықты бақылау. Өзектендіру сұрақтарына ауызша жауаптар. Дескриптор
Мұғалімнің мадақтау сөздері |
Тақта, дәптерлер, презентация, видеоролик |
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
1) Алюминийға жалпы сипаттама 2) Алюминийдің алынуы 3) Химиялық және физикалық қасиеттері 4) Алюминийдің маңызды қосылыстары 5)Видеоролик көрсетіледі Мұғалім мысалдар арқылы алюминийдің жай және күрделі заттармен әрекеттесу теңдеулерімен таныстырады.
Алюминидің бейметалдармен әрекеттесу теңдеуін жазыңдар Al + O2 = Al+N2 = Al + Cl2 = Al+C= Aлюминийдің күрделі заттармен әрекеттесуін жазыңдар Al + CuCl2 = Al + Fe3O4=
№9 Зертханалық жұмыс. Алюминийдің қышқылмен және сілті ерітіндісімен әрекеттесуі.
Wayground қосымшасы арқылы жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріңдер |
Түсіндірмені тыңдайды, мысалдарды дәптерге жазады, талқылауға қатысады.
Алюминийдің жай және күрделі заттармен әрекеттесу теңдеуін жазып , дұрыс жауабымен тексереді. Тапсырманы жеке орындайды. Алюминийге жалпы сипаттама береді. Алюминийдің қосылысын тауып және оның қолданылуын анықтайды. Тапсырмаларды жұппен орындайды. Жұптық тапсырмада әділдік ережесі. Жұппен жұмыс – ортақ жауапкершілік. 1.Оқушылар алдымен зертханалық жұмыстың ережесімен танысып шығады. 2.Қауіпсіздік ережелерін еске түсіреді. 3.Жұмыстың барысы бойынша тәжірибені жасайды. 4.Қорытынды жасап, реакция теңдеулерін құрады. Смартфонның көмегімен Qr кодты сканерлеп, тапсырманы орындайды. |
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
Қосымша арқылы бағалау |
Оқулық Презентация Таратпа материалдар Презентация Жеке жұмыс парақтары Смартфон, Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
|
Қорытындыға қатысады, тұжырым жасайды, кері байланыс береді. |
10 балдық жүйе бойынша бағаланады. |
Презентация |
|
Үй тапсырмасы |
§27. №6,7 114-бет |
Үй тапсырмасын орындайды |
Үй жұмысын бағалау критерийлері |
Оқу материалдары, интернет ресурстары |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Алюминий
Ашық сабақ Алюминий
|
Бөлім: |
9.2С I,II,III топ элементтері және олардың қосылыстары |
||
|
Педагогтің аты: |
Төлеген Ақерке Қайратқызы |
||
|
Күні: |
|
||
|
Сынып: 9 |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
13 (ІІІ)-топ металдары. Алюминий және оның қосылыстары. №7 көрсетілім «Алюминий мен оның құймалары |
||
|
Оқу мақсаттары: |
9.2.1.5-атом құрылысы негізінде алюминийдің қасиеттерін түсіндіру, оның маңызды қосылыстары мен құймаларынның қолдану аймағын атау
|
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
|
Құндылықтар: |
Әділдік және жауапкершілік 1. Әділдік — атомдағы бөлшектердің теңдігі сияқты, біз де сабақта бір-бірімізге әділ болуды үйренеміз. 2. Жауапкершілік — әр бөлшек өз міндетін атқаратыны сияқты, біз де жұптағы өз рөлімізге жауап береміз. |
||
|
Сабақтың барысы
|
|||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеттері |
Оқушылардың әрекеттері |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Сыныппен амандасады «Егер сен болмасаң,» әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастырады.
WordWoll қосымшасы арқылы сұрақтар беріледі.
Жаңа тақырыпты ашу үшін жұмбақ жасырылады.
Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстырады. |
Мұғаліммен амандасады, тақтада көрсетілген жүректерді таңдау арқылы, жүректің астында жасырынған сөздерді оқиды. Берілген сұрақтарға жауап береді. Жасырылған жұмбақты тауып, жаңа тақырыппен танысады. Сұраққа өз жауап болжамдарын ұсынады, талқылауға қатысады. Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен танысады. |
Сабаққа дайындықты бақылау. Өзектендіру сұрақтарына ауызша жауаптар. Дескриптор
Мұғалімнің мадақтау сөздері |
Тақта, дәптерлер, презентация, видеоролик |
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
1) Алюминийға жалпы сипаттама 2) Алюминийдің алынуы 3) Химиялық және физикалық қасиеттері 4) Алюминийдің маңызды қосылыстары 5)Видеоролик көрсетіледі Мұғалім мысалдар арқылы алюминийдің жай және күрделі заттармен әрекеттесу теңдеулерімен таныстырады.
Алюминидің бейметалдармен әрекеттесу теңдеуін жазыңдар Al + O2 = Al+N2 = Al + Cl2 = Al+C= Aлюминийдің күрделі заттармен әрекеттесуін жазыңдар Al + CuCl2 = Al + Fe3O4=
№9 Зертханалық жұмыс. Алюминийдің қышқылмен және сілті ерітіндісімен әрекеттесуі.
Wayground қосымшасы арқылы жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріңдер |
Түсіндірмені тыңдайды, мысалдарды дәптерге жазады, талқылауға қатысады.
Алюминийдің жай және күрделі заттармен әрекеттесу теңдеуін жазып , дұрыс жауабымен тексереді. Тапсырманы жеке орындайды. Алюминийге жалпы сипаттама береді. Алюминийдің қосылысын тауып және оның қолданылуын анықтайды. Тапсырмаларды жұппен орындайды. Жұптық тапсырмада әділдік ережесі. Жұппен жұмыс – ортақ жауапкершілік. 1.Оқушылар алдымен зертханалық жұмыстың ережесімен танысып шығады. 2.Қауіпсіздік ережелерін еске түсіреді. 3.Жұмыстың барысы бойынша тәжірибені жасайды. 4.Қорытынды жасап, реакция теңдеулерін құрады. Смартфонның көмегімен Qr кодты сканерлеп, тапсырманы орындайды. |
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
Қосымша арқылы бағалау |
Оқулық Презентация Таратпа материалдар Презентация Жеке жұмыс парақтары Смартфон, Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
|
Қорытындыға қатысады, тұжырым жасайды, кері байланыс береді. |
10 балдық жүйе бойынша бағаланады. |
Презентация |
|
Үй тапсырмасы |
§27. №6,7 114-бет |
Үй тапсырмасын орындайды |
Үй жұмысын бағалау критерийлері |
Оқу материалдары, интернет ресурстары |
шағым қалдыра аласыз















