Бөлім
атауы: Музыка өнері және қазақтың
киелі домбырасы
|
Мектеп: Өскемен қаласы
әкімдігінің
«№6 орта мектебі»
КММ
|
Күні: 13.12.2018
ж.
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Оразбаева Арайлым
Мауткалиевна
|
Сынып: 7
А
Пәні: қазақ
тілі
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Ән-халықтың ажары.
115-бет
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
7.3.4.1 - эссе
құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген
мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз
көзқарастарын жазу (дискуссивті
эссе)
ӘТН: Етістік.
Көсемше
|
Сабақ
мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай
алады: эссе құрылымы мен даму желісін
сақтап, эссе жазады
|
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады эссе құрылымы мен даму желісін
сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу
жолдары немесе келісу-келіспеу себептеріне өз көзқарастарын
жазады.
|
Кейбір оқушылар орындай
алады: эссе құрылымы мен даму желісін
сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу
жолдары немесе келісу-келіспеу себептеріне өз көзқарастарын айқын
жазады, ойын
дәлелдейді
|
Тілдік
мақсаттар
|
Етістік.
Көсемше
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: етістік, тұлғасы,
құрамы
|
|
Талқылауға
арналған сұрақтар:
Не
себепті қазіргі ән, бұрынғы әннен
өзгерек?
|
Құндылықтарға
баулу
|
Тарихтың,
мәдениет пен тілдің
біртұтастығы
Туған жеріміздің тарихы
бірлігін сақтай отырып қана, қазақтар бірегей мәдени-өркениеттік
кодқа, ортақ тілге және дәстүрге ие халық екендігі ішінара жүзеге
асырылады
|
Пәнаралық
байланыс
|
Қазақстан тарихы,
өзін-өзі тану,
музыка
|
Алдыңғы
оқу
|
С.
5-тапсырма
(Сөздерден сөйлем құрап,
етістіктерді сөз құрамына қарай
талдау)
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5
мин
|
-
Оқушылармен
амандасу
-
Бір-бірінің қолын
ұстап, тілек айту.
-
Оқу мақсатымен
таныстырып, бағалау критериийін
тарату.
Үй тапсырмасын
тексеру
5-тапсырма
Берілген сөздерден
көсемшенің жұрнағын жалғап, сөйлем құрастыру. Етістікті сөз
құрамына қарай талдау.
Мұғалімнің
сындарлы кері
байланысы
|
Бағалау
парағы
|
Сабақтың
ортасы
27
мин
|
С.
(3
мин)
«Келісемін!/Келіспеймін!»
әдісі
«Қазіргі ән, бұрынғы
әннен өзгерек...» тақырыбында әр оқушы өз ойын айтады.
Келісу/келіспеу себептерін
айтады.
Ж.
(Барлық оқушылар
орындайды) (2 мин)
I
бөлім
«Ойды жалғастыр»
әдісі
Ән өнері – киелі
өнер. .........
Ж (Көпшілік оқушылар
орындайды) (10
мин)
II
бөлім
А) Е.Хасанғалиевтің
«Атамекен» әнін тыңдау арқылы өз ойларын өрбітіп жазады.
(5мин)
В) А.Раймның
«Әдемісің до того» әнін тыңдау арқылы өз көзқарастарын жазады. (5
мин)
Сергіту
сәті
«Армандастар-құрдастар» әнін караокемен айтады. (1
мин)
Ж. (Кейбір оқушылар орындайды) (3
мин)
III
бөлім
«Ойды жалғастыр»
әдісі
Ойымды қорытындылай
келе, ...........
ЖЖ «Ойлан,
жұптас» әдісі (5
мин)
Бір-бірінің эссе
жұмысын оқып, оны бағалайды.
ҚБ «Бутерброд»
әдісі
Пікір ____________
Сын
_____________
Ұсыныс
__________
С.
«Жариялау»
әдісі (8
мин)
4-5 оқушы шығып, өз
эссе жұмысын оқиды
Критерийлер
арқылы бағалау:
-
Тақырыптан
ауытқымайды;
-
Эссенің құрылымын
сақтайды;
-
Көтерілген мәселе бойынша
келісу-келіспеу себебін көрсетіп, көзқарасын
білдіреді.
|
Дәптермен
жұмыс
Ә н,
музыка
Караоке
|
Сабақтың
соңы
3
мин
|
Рефлексия «+,-,
керемет» әдісі
Жұмыстың күшті
жағы-----------------------
Қиын жағы
-------------------------------------
Керемет жағы
-----------------------------------
ҚБ жүзеге
асыру
Мұғалімнің сындарлы кері
байланысы
|
|
Қосымша
мәлімет
|
Саралау – оқушыға
мейлінше қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен
байланыс.
Құндылықтармен
байланыс
(тәрбие
элементі)
|
|
|
Музыка
АКТ-ны тиімді
пайдалану әнді тыңдау барысында жүзеге
асады.
қалыптастырылады.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу
мақстаына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген
болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ
жоспарынан ауытқулар болды ма және
неліктен?
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы
өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1.
2.
Сабақтың бұдан да
жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында мен
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда
не нәрсеге назар аудару
қажет?
|