Материалдар / Ашық сабақ "Ана Жер-Ана 6кл

Ашық сабақ "Ана Жер-Ана 6кл

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ оқыту орыс мектебінде жүргізілетін қазақ тілі мен әдебиеті сабақ пәні мұғалімдеріне арналған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қаңтар 2023
330
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тарау немесе бөлім атауы:

10-бөлім: Жер байлығына аяулы көзқарас


Педагогтың Т.А.Ә.

Орынбаева Айгуль Абдоловна


Күні

4.03.2022


Сабақтың тақырыбы:

Ш. Айтматов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді)2сабақ



Оқу мақсаттары:

6.3.6.1 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру

6.5.6.1Сын-қимыл үстеулерін жазбаша жұмыстарда орынды қолдану



Сабақ мақсаты:

Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып ой толғайды, мәтінде көтерілген мәселені өмірмен байланыстырып талқылайды.

Сын- қимыл үстеулерін жазбаша жұмыстарды қолданады.


Критерийлері

Оқушылардың барлығы тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,сын –қимыл үстеулерін қолданады

Оқушылардың басым бөлігі тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, ой толғайды, сын –қимыл үстеулерін ауызша жұмыстарда қолданады.

Оқушылардың кейбірі тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, ой толғайды,кейіпкер істеріне баға беріп, өмірмен байланыстырады, сын –қимыл үстеулерін жазба жұмыстарда орынды қолданады.


Уақыты

Кезеңдері


Ұйымдастыру

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.




Сабақтың басы

4-5мин








3-4мин



Сабақтың

ортасы


орындау

8-10мин




Бағалау

6мин










































орындау


5мин



тексеру

4мин









































Сабақтың соңы

Мұғалім жаңа сабақтың мақсатымен таныстырады.

Сөздерді бекіту

  • Зұлымдық –жауыздық

  • Ерлік көрсету- батылдық, батырлық

  • Талқандаймын -жоямын

  • Жоқ боламын – өмірімді құрбан етемін

  • Қайғы қасірет – адамның азалы жан сезімі

  • Соғыс –майдан

  • Құдіретті ,қасиетті-киелі

Өткен сабақта біз қандай шығарманың үзіндісімен таныстық?

«Майсалбектің хаты» - М.Әуезов атындағы мемлекеттік қазақ

драма театрының қойылымынан үзінді қарау


Миға шабуыл «Зерделі ой, ұтымды жауап»(алдыңғы білімді пысықтау)

Шығарманың авторы кім?

Ш.Айтматов «Ана –жер Ана повесінде не туралы баяндайды?

Шығарманың кейіпкерлері кімдер ?

Неге соғыс зұлымдыққа жатады?

Толғанай бейнесі арқылы жазушы адамзатқа не айтқысы

келді?

1 Тапсырма «5W»- 5 сұрақ әдісі арқылы топтарда Толғанай, Жер Ана, Майсалбек образдарына шағын талдау жасау(кесте бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы)


1

Шығарма



2

Кейіпкер



3

Толғанай қандай қиындық көреді?



4

Толғанай қандай бейне?

Picture 1



5

Толғанай бейнесі арқылы жазушы адамзатқа не айтқысы келді?


1

Шығарма



2

Кейіпкер



3

Толғанай не себепті қуанышы мен қайғысын Жер анаға айтады?



4

Жер Ана бейнесі қандай?

Picture 5



5

«Жер- барлық адамзаттың анасы»

дегенді қалай түсінесің?




1

Шығарма


2

Кейіпкер


3

Майсалбек қандай бейне?


4

Неге ол хатында бір сағаттан кейін жоқ боламын дейді?

____________________________________________________________


5

Ол өлімін не себепті «өмір үшін өлім»дейді?

Picture 6

_____________________________________________________________

___________________________________________________________


Дескрипторы:

1. Шығарма кейіпкерінің бейнесі бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы шағын талдау жасайды

2. Тапсырманы орындау барысында жаңа сөздерді қолданады.


2.Тапсырма

1.Майсалбек,Толғанайдың, ұлы, екінші, кетеді, соғысқа.

2.Барды,ол, соғысқа, өз еркімен.

3.Ол, орындауға,өте, маңызды, кетеді, тапсырманы.

4.Шығарманы, бұл, оқып шықтым, тез.

Дескрипторы:

1.Берілген сөздерден орын тәртібін сақтап сөйлем құрайды

2.Сөйлемдерден сын-қимыл үстеулерін тауып белгілейді.


Сонымен балалар сабағымызды қорытындылай келе қалай ойлайсыңдар, біздің өтіп жатырған тарауымыз қалай аталады? Неліктен бұл тақырыпты өту барысында біз «Ана –жер ана»повесімен таныстық? Жер туралы нені ойлап түйіндеуге болады?

Үйге тапсырма: 54б, 9 тапсырма

Жер анаға хат жазып келіңдер(өз аттарыңнан,7-8 сөйлемнен тұратын)

РЕФЛЕКСИЯ

Қызықты да түсінікті 36,6

қызықты да күрделі 38

пайдасыз , құнды емес 34



Өз мүмкіндіктерінше сұрақтар таңдап(жуан, жіңішке сұрақтар) ,жауап береді.















Әр топ өз кейіпкерлері бойынша кесте алады, оқушылар жеке жеке кестені толтырады.

Тапсырма орындалып болған соң әр топтан 1 өкіл оқып шығады, топ

Басшылары баға береді.














770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ