Материалдар / Ашық сабақ .Ана тілі ,1 сынып

Ашық сабақ .Ана тілі ,1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ .Тәжірибе аламасу
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Бекітемін:

Пәні:Ана тілі №39

Күні:

Мұғалімі:

Куркуреева Н.И.

Бөлімі

Буын және тасымал

Сабақтың тақырыбы

Саусақ жаттығулары. Мәтін

Оқу бағдарламасына сәйкесоқыту мақсаттары

1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;

1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу

Сабақтың мақсаты

Санамақтың мазмұнын қимылмен көрсетіп, суреттегі балалардың көңіл күйін ым-ишара арқылы жеткізеді. Санамақты есте сақтау арқылы жатқа жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар


Сабақтың басы


І.Ұйымдастыру кезеңі.

Шаттық шеңберге тұрады

Психологиялық дайындық

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Он саусақтың саласындай.

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Бiр адамның баласындай.

Мұғалім: Ал балалар енді қонақтармен,бір-бірімізбен амандасып алайық.

ІІ.Өткенді қайталау.

WORDWOLL платформасы б/ша

-Дыбыс дегеніміз не?

-Әріп дегеніміз не?

-Жуан дауысты дыбыстарды ата?

-Жіңішке дауысты дыбыстарды ата?

-Буын дегеніміз не?

-Тасымал дегеніміз не?

-Сөйлем дегеніміз не?

-Сөйлемнің неше түрі бар?

- Мәтін дегеніміз

-. Мәтін неше бөліктен тұрады?

Мұғалім: Балалар жарайсыңдар.Енді маған кері байланыс беріңдерші,біз не істедік?

Мұғалім: балалар енді сендермен

«Пазл» құрастырайық.

-Балалар ненің суреті шықты?

-Сайқымазақ

Сайқымазақ сендерге тапсырма алып келіпті,сол тапсырманы орындайық.

«Сайқымазақ» ойынын ойнайық.(дыбыстардан сөз құрап жазу,сөздерден сөйлем құрау)

Мақсаты: дыбыстар арқылы сөздер құрау.


Мұғалім балалармен кері байлыныс жасайды.

Мұғалім:

Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды.






Амандасады





Ережелерді жатқа айт ады.













Дескриптор:

1.Ережелержі жатқа айт ады

2.Өткенді қайталайды.








Кері байланыс:

Балалардың жауабы:

Ережелерді жатқа айттық,мысалдар келтірдік.

Суреттер


АКТ жабдық

тары


Презента-ция


Wordwoll

платформасы







Сабақтың ортасы













Сергіту

сәті



Жаңа сабақ

  • Балалар көңіл күйлерің қалай?

  • Сабаққа ынталарың қалай?

  • Сабаққа дайындықтарың қалай?

  • Олай болса бүгінгі жаңа сабағымыз «Мәтін. Саусақ жаттығулары»

  • Мәтін туралы түсінік.

Мұғалім: Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі.

Болат Үсенбаев 1955 жылы Қытай Халық Республикасының Құлжа қаласында туған.

«Ақжелкен», «Балдырған» журналдарында қызмет еткен. Бірнеше жыр жинақтарының авторы.

Мұғалім: 1-жаттығу. Алдымен өлеңді тыңдайды.

Тапсырмалар:

1)қатар. Өлеңді мәнерлеп оқы. 2)қатар.Мазмұнын қимылмен көрсетеді.

3)қатар.Өлеңнің бөліктерін түсіндіреді

Дәптермен жұмыс

Көркем жазу

ЫЫЫЫ

ыыыыы

Мұнда мұғалім ы дыбысының сөздің басында, ортасында және соңында келетінін айтады.

  1. жаттығу. Берілген санамақты жатқа жазады. (2 мин уақыт беріледі)


Сергіту сәті: видео

3-жаттығу. WORDWOLL платформасы б/ша

қуану,ренжу,жылаған суреттер болады.

Топтық жұмыс: (таяқшалармен жұмыс)

Мұғалім: адамның қуанып, көңілді жүруі оның өмірін ұзартады. Сондықтан көңілсіздікке, ренішке, өкпелеуге жол бермегендерің дұрыс.

Шығармашылық тапсырма : Санамақты жалғастырып жаз. Санамақта адам аттарына байланысты ұйқасты атаулар жазу керектігі естеріне салынады.










Дескриптор: 1жаттығу.

1)Өлеңді тыңдайды. 2)Мәнерлепоқиды.

3)Мазмұнын қимылмен көрсетеді.


Кері байланыс:

Балалардың жауабы:

Өлеңді тыңдадық,мәнерлеп оқыдық,қимылмен көрсеттік





Дескриптор:2жаттығу 1)Берілген санамақты оқып, жаттайды. 2)Дәптерге жатқа жазады.

Кері байланыс:

Балалардың жауабы:

Санамақты жаттадық, дәптерге жатқа жаздық





Саусақ жаттығуларын орындайды


Дескриптор: 3жаттығу 1)Адамның көңіл күйін байқайды үйренеді.

2)Суреттегі балалардың көңіл күйін ым- ишарамен көрсетеді.

Кері байланыс:

Балалардың жауабы:

Көңіл күйлерді көрсеттік


Шығармашылық тапсырма. Балалар санамақтың басын оқиды. Бұрынғы білімдерін пайдалана отырып, бірнеше нұсқада санамақтар айтады. Өздеріне ұнаған нұсқаны немесе берілген адам аттарын пайдалана отырып жазады.

Мысалы:

Бір дегенім – Біржан,

Екі дегенім – Елжан.

Үш дегенім – Үміт,

Төрт дегенім – Телжан,

Бес дегенім –Бекжан.




оқулық










Жұмыс дәптері








музыка

Соңы

«Білім кілті» арқылы қорытындылау.Балалар өз ойларын кезектесіп айтып шығады.


Қойылған сұрақтарға жауап береді.

Сұрақ-жауап

Кері байла

ныс

Кері байланыс:«Ватсап» желісіне маған хабарлама жазыңдар немес аудио арқылы айтамыз.

Сабаққа, бір-бірінің жасаған жұмыстарына кері байланыс береді.







































28 Наурыз 2023
469
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі