|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
1.1.3.1 тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есту, есте сақтау арқылы жазу
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сөйлемнен заттың сынын білдіретін сөздерді тауып, сұрақ қояды. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт: |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 минут Топтық жұмыс 6 мин Жаңа тақырыпты меңгеру 5 мин 5 мин 10 мин Сергіту сәті 3мин Нейрожаттығулар түрлерін орындау Қорытындылау Жаңа сабақты бекіту 5 мин |
Психологиялық ахуал Бұл не? Ойыны Домалақ,жұмсақ,үрленген бұл не?-шар Өзі күшті,мықты аң патшасы -бұл не?-арыстан Домалақ,дәмді,қызыл,жасыл, сары –бұл не?-алма адамның досы –бұл не?-ит
Топтық жұмыс. 1-топ Кім ? сқрағына жауап беретін сөздерді табады 2-Кімдер ? Сұрағын жауап беретін сөздерді тап. 3-не? Сұрағына жауап беретін сөздерді табады. 4-топ нелер ? сұрағына жауап беретін сөздерді табады. 5- Не істеді ? сұрағына жауап беретін суреттерді табады. «Миға шабуыл» Фотоаппарат ойыны Оқушылар зейінін аударту мақсатында фотоаппарттағы суреттерді мұқият қарап сипаттау. -Балалар бірінші суретте не көріп тұрсыңдар?-ащщы бұрыш -Ол қанщдай?ащы,қызыл -екінші суретте не? -түлкі,сары-қызыл,өте қу . Баллара біз заттардың несін анықтадық? Түрін –түсін. Сапасын анықтадық қандай денеген сұраққа жауап бердік.
ФС Ойлан,тап.
-фигупра қандай? Жасыл,төртбұрыш,үлкен т,б Кіріспе әңгіме жүргізу. SWOT –талдауы әдісі -Суретте кімдерді көріп тұрмыз? -Қандай мамандық иелері? -Қандай жұмыс атқарады? -Олардың барлығына ортақ нәрсе бар ма? -Әрине мектеп барлығы да білім алады. -Білімді мектептен алады.Мектепте кім білім береді. Ал мұғалім қандай болуы керек? Мамандықтар мықты жағы қандай? Әлсіз жағы қандай? Қауіпті жағы қандай? Қандай адамға мүмкіндік береді? Талдау жасау. «Ассоциативті қатар» Мұғалім 1Заттың сынын білдіретін сөздермен жұмыс жасаймыз. Әріптер элементтерін сақтай 2.Өлеңді түсініп оқып талдаймыз 3.Сөйлемдерді көркем жазамыз ФС Оқулықпен жұмыс «Түртіп алу» әдісі Өлеңді мәнерлеп оқиды. Тірек сөздер құрасытармыз
ЕҚБ 1.Мұғалім 2.Мейірімді 3.Білімді Тірек сөздер бойынша мазмұндау. ҚЖ Ебқ тапсырмасы Суреттен мұғалімді тауып белгілейді.
Дәптермен жұмыс
Қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сызады. ҚЖ Өзіндік жұмыс Суреттегі заттарды сипатына қарай сәйкестендіреді.
Қорытынды «Сиқырлы банка» -Заттың сынын білдіретін сөздермен таныстым |
Бұл не? Ойыны арқылы заттарды сипатына қарай табады. Суреттен тауып отырады. Топтық жұмыс- 5 мин 1-топ Кім?сұрағына жауап беретін сөздерді табады. 2- не? Сұрағына жаауап беретін сөздерді жинақтайды. Жаңа тақырыпқа байланысты сөздерді жинақтайды. Ақпараттар бойынша сұрақтарға жаауп іздейді :Дұрыс жауаптарын айтады.
Мамандықтар Болуы мүмкін жауаптар 1.Мамандық адамды атақ даңққа ие болады 2.Адам көп жұмыс жасап шаршауы мүмкін 3.Денсаулығына зиян келтіруі мүмкін.аяғы сынуы, 4.Адам ақша табады.Өзіне қажетті заттарын сатып алады.
Сабаққа мақсат қояды. Ереже құрастырады Қорытынды ретінде оқушы өзінің атқарған жұмыстары арқылы банкаға жазады,өзіне кері байланыс береді . |
Оқушы орындаған әр тапсырмасына баскетбол добын салып отырады. Дескриптор: - Кім?кімдер? не? Нелер?не істеді? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді дұрыс тадабы.Өз ойларын дқрыс қорғайды,талдайды Дескриптор; Сурет бойынша сұрақ қояды.сипаттайды Дескриптор: Бүгінгі тақырыпқа байланысты сөздерді тауып айтады.Мақсат құрады. Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды.Тірек сөздер құрастырады. Талдайды ЕБҚ Дескриптор:сурет мұғалімді тауып белгілейді. ЕҚБ Дескриптор.Өлең мазмұны бойынша тірек сөздер құрайды.Мазмұнын талдайды. Дескриптор: Кім неше доп жинады? Сол бойынша өзіне кері байланыс жасайды
|
1.Презентация https://www.youtube.com/watch?v=lIqmJ5blHj8
|
||
|
Рефлексия 5 мин |
|
|
|
|
||
|
|
Рефлексия «..............» әдісі |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ .Ана тілі .1-сынып Мұғалім
Ашық сабақ .Ана тілі .1-сынып Мұғалім
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
1.1.3.1 тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.2.1 заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есту, есте сақтау арқылы жазу
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сөйлемнен заттың сынын білдіретін сөздерді тауып, сұрақ қояды. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт: |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 минут Топтық жұмыс 6 мин Жаңа тақырыпты меңгеру 5 мин 5 мин 10 мин Сергіту сәті 3мин Нейрожаттығулар түрлерін орындау Қорытындылау Жаңа сабақты бекіту 5 мин |
Психологиялық ахуал Бұл не? Ойыны Домалақ,жұмсақ,үрленген бұл не?-шар Өзі күшті,мықты аң патшасы -бұл не?-арыстан Домалақ,дәмді,қызыл,жасыл, сары –бұл не?-алма адамның досы –бұл не?-ит
Топтық жұмыс. 1-топ Кім ? сқрағына жауап беретін сөздерді табады 2-Кімдер ? Сұрағын жауап беретін сөздерді тап. 3-не? Сұрағына жауап беретін сөздерді табады. 4-топ нелер ? сұрағына жауап беретін сөздерді табады. 5- Не істеді ? сұрағына жауап беретін суреттерді табады. «Миға шабуыл» Фотоаппарат ойыны Оқушылар зейінін аударту мақсатында фотоаппарттағы суреттерді мұқият қарап сипаттау. -Балалар бірінші суретте не көріп тұрсыңдар?-ащщы бұрыш -Ол қанщдай?ащы,қызыл -екінші суретте не? -түлкі,сары-қызыл,өте қу . Баллара біз заттардың несін анықтадық? Түрін –түсін. Сапасын анықтадық қандай денеген сұраққа жауап бердік.
ФС Ойлан,тап.
-фигупра қандай? Жасыл,төртбұрыш,үлкен т,б Кіріспе әңгіме жүргізу. SWOT –талдауы әдісі -Суретте кімдерді көріп тұрмыз? -Қандай мамандық иелері? -Қандай жұмыс атқарады? -Олардың барлығына ортақ нәрсе бар ма? -Әрине мектеп барлығы да білім алады. -Білімді мектептен алады.Мектепте кім білім береді. Ал мұғалім қандай болуы керек? Мамандықтар мықты жағы қандай? Әлсіз жағы қандай? Қауіпті жағы қандай? Қандай адамға мүмкіндік береді? Талдау жасау. «Ассоциативті қатар» Мұғалім 1Заттың сынын білдіретін сөздермен жұмыс жасаймыз. Әріптер элементтерін сақтай 2.Өлеңді түсініп оқып талдаймыз 3.Сөйлемдерді көркем жазамыз ФС Оқулықпен жұмыс «Түртіп алу» әдісі Өлеңді мәнерлеп оқиды. Тірек сөздер құрасытармыз
ЕҚБ 1.Мұғалім 2.Мейірімді 3.Білімді Тірек сөздер бойынша мазмұндау. ҚЖ Ебқ тапсырмасы Суреттен мұғалімді тауып белгілейді.
Дәптермен жұмыс
Қандай? сұрағына жауап беретін сөздердің астын сызады. ҚЖ Өзіндік жұмыс Суреттегі заттарды сипатына қарай сәйкестендіреді.
Қорытынды «Сиқырлы банка» -Заттың сынын білдіретін сөздермен таныстым |
Бұл не? Ойыны арқылы заттарды сипатына қарай табады. Суреттен тауып отырады. Топтық жұмыс- 5 мин 1-топ Кім?сұрағына жауап беретін сөздерді табады. 2- не? Сұрағына жаауап беретін сөздерді жинақтайды. Жаңа тақырыпқа байланысты сөздерді жинақтайды. Ақпараттар бойынша сұрақтарға жаауп іздейді :Дұрыс жауаптарын айтады.
Мамандықтар Болуы мүмкін жауаптар 1.Мамандық адамды атақ даңққа ие болады 2.Адам көп жұмыс жасап шаршауы мүмкін 3.Денсаулығына зиян келтіруі мүмкін.аяғы сынуы, 4.Адам ақша табады.Өзіне қажетті заттарын сатып алады.
Сабаққа мақсат қояды. Ереже құрастырады Қорытынды ретінде оқушы өзінің атқарған жұмыстары арқылы банкаға жазады,өзіне кері байланыс береді . |
Оқушы орындаған әр тапсырмасына баскетбол добын салып отырады. Дескриптор: - Кім?кімдер? не? Нелер?не істеді? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді дұрыс тадабы.Өз ойларын дқрыс қорғайды,талдайды Дескриптор; Сурет бойынша сұрақ қояды.сипаттайды Дескриптор: Бүгінгі тақырыпқа байланысты сөздерді тауып айтады.Мақсат құрады. Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды.Тірек сөздер құрастырады. Талдайды ЕБҚ Дескриптор:сурет мұғалімді тауып белгілейді. ЕҚБ Дескриптор.Өлең мазмұны бойынша тірек сөздер құрайды.Мазмұнын талдайды. Дескриптор: Кім неше доп жинады? Сол бойынша өзіне кері байланыс жасайды
|
1.Презентация https://www.youtube.com/watch?v=lIqmJ5blHj8
|
||
|
Рефлексия 5 мин |
|
|
|
|
||
|
|
Рефлексия «..............» әдісі |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

























