|
Білім беру ұйымының атауы |
№42 Н.Балғымбаев атындағы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмаш З.А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.02.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1И |
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Әліпби. Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
АР-ҰЯТ:Әдеп нормаларын ұстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақты қорыту 6минут Үйге тапсырма беру Үйге тапсырма беру Кері байланыс Рефлексия (Әріптестермен пікірлесу) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қарлығаш боп ұшайық. Торғай болып қонайық. Сауысқан боп секіріп, Орнымызға қонайық. Өткенді пысықтау Өтірік өлең. Мәнерлеп оқу. (Жауап берген әр оқушыға смайлик беріліп отырады) «Кездейсоқ сұрақ» ойыны Мақсаты: Алдыңғы білімді еске түсіру Жаңа тақырып Жұмбақ жасыру «Ойлы болсаң, озып көр!» 1.Құралы әрі ермегі- Тоқитын күн-түн өрмегі (Өрмекші) 2. Ине бел, қылқа мойын қара батыр, Қара тауды арқалап бара жатыр (Құмырсақа) 3.
Қос қанатын иіп
ап, (Қарлығаш) Тақтағы жаңа сабақтың тақырыбын жазу. Ақпанның жиырмасы Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш. Ыбырай Алтынсарин Оқу мақсатымен таныстыру Оқулықпен жұмыс Тыңдалым «Түртіп алу» әдісі 1-жаттығу. Мұғалім «Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш» әңгімесін дауыстап оқып береді. Оқушыларға сұрақ қою: – Мәтінді түсіндіңдер ме? Не байқадыңдар? Мәтін бөліктерінің орындары ауысқан. Ал бәріміз бірге мәтін бөліктерін орнына қойып көрелік. Мәтін бөліктерін орнына қойып, мәтінді қайта оқиды. Мұғалімнің көмегімен мәтін мазмұнына талдау жасалады.
«Жануарлар биі» Дәптермен жұмыс. Жазылым. 2-жаттығу Жаңылпашты тыңдайды, оқып, тілдерін жаттықтырады. Содан кейін көшіріп жазады 1 топ. Жеке жұмыс «Мазмұнын айту» 2 топ Жұппен жұмыс «Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш, ата, бала» сөздерін буынға бөл және тасымалдап жаз . 3 топ Топпен жұмыс «Мәтіннің сюжетін жасау» Кинометафора әдісі 3-жаттығу Суретке қарап, әліпбидің қай кезде қолданылатынын айтады. Мысал келтіреді. Кері байланыс «Көңілді вагондар» Керемет! Жақсы ! Орташа! Оқушылар көңілді вагондарға көңіл-күй смайликтерін жапсырады
|
Балалардың барлығы орындарынан тұрып, қимыл-қозғалыс жаттығуын жасайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Оқушылар өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жұмбақтың шешуін табады. Автор туралы қысқаша түсінік беріледі. Мәтінді оқушылар тізбектей оқып шығады. Оқушылар мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Сергіту сәті орындалады. Оқушылар дәптерге 2-жаттығуды көшіріп жазады. Сұраққа жауап береді Жұппен жұмыс жасайды. Топпен жұмыс жасайды. Жеке жұмыс жасайды Көңіл-күй смайликтермен кері байланыс жасайды |
Көңіл- күйлерін көтеріп, жаттығып алады. Тамаша! Дескриптор: Оқушылар сұрақтарға өз түсініктерінше жауап береді. Дескриптор: Жұмбақты тыңдайды. Шешуін табады. Дескриптор: Автор туралы түсінік алады. Дескриптор: Мәтінді тыңдайды. Орны ауысқан бөліктерін табады.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жұмаш Зүльфия АманбайқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Ана тілі 1-сынып "Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш "
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Ана тілі 1-сынып "Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш "Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып Ана тілі пәні бойынша өткізген ,Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш, тақырыбындағы ашық сабағым
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













