Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: Әліппе 81-сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Хх дыбысы және әрпі
(Сабақтың тақырыбы)
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Наккажина Динара Какеновна |
|||||||||||||||
Күні: |
12.12.23ж |
|||||||||||||||
Сынып: 1 «А» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Хх дыбысы және әрпі |
|||||||||||||||
Оқу мақсаты: |
1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
Сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айтады. Оқу түрлерін қолданып, әріптердің бір-бірімен байланысын, көркем жазу талаптарын сақтайды. |
|||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин |
(Ұ) Сабақ алдындағы жағымды көңіл-күй қалыптастыру |
Білім алушыларға сабақ алдында жағымды көңіл күй қалыптастыру |
МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» |
слайд сурет |
||||||||||||
Өткен сабақты қайталау 3 мин |
|
-Жұппен жұмыс жасайды -я,ю әріптері бар сөздерді жазады |
Дескриптор: Қосарлы –я-ю әріптері кездесетін сөздерді жазады |
Таратпа қағаз |
||||||||||||
Сабақтың ортасы Ой қозғау _3 мин
Тыңдалым. 2 мин |
Күннің бетін бұлттан арылта отырып, суреттердің атауын айту. Сөз ішінен х дыбысының орнын анықтау.
кітапхана шахмат хоккей дәріхана
Хх дыбысы сөздің басында, ортасында келетінін, кейбір қоланыста жүрген орыс тілінен енген сөздерде сөз соңында кезедесітін түсіндіру
Х дыбысы туралы бейнематериал көру |
Суреттегі заттың атауын болжайды. Сөз ішінен х дыбысы-ның орнын анықтайды.
Дауысты/дауыссыз екенін ажыратады
Жаңа сабақтың не тура-лы болатынын, тақыры-бын болжайды
Бейнематериалды мұқият көру, қайталау |
Дескриптор: -суреттің атауын табады -х дыбысы -ның орнын анықтайды -Дауысты/ дауыссыз екенін ажыратады МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді»
-бейнематери алды көреді, қайталайды |
слайд
Сурет-тер
|
||||||||||||
Айтылым 3 мин
|
Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы Оқулықпен жұмыс. Сурет бойынша әңгіме құрау. Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем сөз санын анық-тау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. Сурет бойынша әңгіме құрау
«Ахат ауылда тұратын атасын сағынды. Ол атасына хат жазды. Хатта атасының халін сұрады. Жазда ауылға баратынын айтты». Жаңа дыбысы бар «хат» сөзіне дыбыстық талдау жаса.
|
Оқушылар сурет бойынша әңгіме құрайды. Әңгімені сөйлемдерге талдайды Жаңа дыбысы бар сөзге дыбыстық талдау жасайды
Жаңа дыбысы бар «хат»сөзіне дыбыстық талдау жасайды.
Хх дыбысының айтылу ерекшелігімен танысады Қарындаштан Х әрпін жасайды |
Дескриптор: -сурет бойынша әңгіме құрайды - әңгімедегі сөйлемдерді ажыратады -х сөзіне дыбыстық талдау жасайды -Дауысты/ дауыссыз екенін ажыратады
|
слайд
қарын-даш
|
||||||||||||
Сергіту сәті 1 мин |
|
Сурет бойынша күлкі түрлерін қайталайды.
|
|
сурет |
||||||||||||
Оқылым 10 мин
|
Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы Оқылым. Оқулықпен жұмыс Сөздерді оқы. Мағынасын түсіндір. Хх дыбысының сөз ішіндегі орнын анықта хан халық хоккей хор хабар шахмат емхана кітапхана Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқу. Ауылдағы атама Сәлем, ата, құрметті, Сау-саламат, тыңсыз ба? Өзім жаздым бұл бетті, Іштей сезіп тұрсыз ба? Тырнақалды хатымды Сізге жолдап отырмын. Алып сіздің ақылды, Үнемі үздік оқырмын. |
Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды Сөз алдына тиісті дыбысты қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсінеді
Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқиды. Сұрақтарға жауап береді
«Ата» сөзінің құндылығын біледі |
Дескриптор: -сөздерді тұтас оқиды -х дыбысы-ның орнын анықтайды -Дауысты/ дауыссыз екенін ажыратады
МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар»
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |