Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ашық сабақ Анасын сағынған бала
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ұрпақ тәрбиесі |
Мектебі: Қосақ негізгі мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 07.04.2022 |
Мұғалімнің аты- жөні: Абылова М.С. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Әке үкімі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.2.1.1.көркем шығарманың тілі (А/И3);шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау (7.А/И3) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 3 минут |
Ширату. «Сатамын, сатып аламын» әдісі
|
оқушылар бойларындағы арылғысы келетін жаман қасиеттерін сатып, өзіне қажет жақсы қасиеттер сатып алады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Өткен білімді еске түсіру 7 минут |
«Сұрақтар ілмегі»
|
Сұрақтарға жауап береді, пікірін айтады |
мадақтау |
оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа білім 15 минут |
ТЖ Топтарға кесте таратылады. Шығармадан берілген үзінділердегі көркемдегіш тәсілдерді анықтап, олардың қолданылу ерекшелігін түсіндіреді.
|
|
Бағалау Топтар жұмыстарын өзара алмастырып, дұрыс орындалған ұяшықтардағы жұмыстарды бағалайды.
|
Кесте жазылған парақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Бекіту 15 минут
|
Ж Тапсырма: Шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдай отырып, «Қайсар рухты қазақ» тақырыбында әдеби эссе жазыңыз.
|
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» |
Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс 5 минут |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі Бүгінгі сабақта мен.... түсіндім,....білдім..... көзімді жеткіздім Бүгінгі сабақта мені қуантқаны... Мен өзімді .... үшін мақтар едім. Маған ерекше ұнағаны... Сабақтан соң маған...... келді Бүгін маған ... сәтті түсті Қызықты болғаны.... .... қиындық тудырды. Менің түсінгенім.... Енді мен .... аламын. |
|
|
стикер |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасы құндылықтары |
Мектебі: Қосақ негізгі мектебі |
|||||||
Күні: 07.04.2022 |
Мұғалімнің аты- жөні: Абылова М.С. |
|||||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Тынымбай Нұрмағанбетов «Анасын сағынған бала».Бақытты сәт |
|||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||||
Сабақ мақсаты |
Көркем шығармадағы негізгі және жанама кейіпкерді портреті мен іс-әрекетін мінездеу, сыртқы келбетін сипаттау арқылы образын ашып, кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра салыстырып, бағалау. |
|||||||
Сабақ барысы |
||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 3 минут |
Ширату. «Сатамын, сатып аламын» әдісі
|
оқушылар бойларындағы арылғысы келетін жаман қасиеттерін сатып, өзіне қажет жақсы қасиеттер сатып алады. |
|
|
||||
Өткен білімді еске түсіру 7 минут |
«Ой қозғау» әдісі. Білу. Түсіну Әңгімені толық оқыған не оқымағанын тексеру мақсатында «Дұрыс-бұрыс» ойыны ойнатылады. Мұғалім сұрақтарды рет-ретімен оқиды 1. Есмағамбет пен Сержан алғашқыда бірін-бірі танымайды – дұрыс 2. Есмағамбет атасы балмұздақ алып бермеді - бұрыс 3. Сержанның анасы қасында жоқ – дұрыс 4. Сержан қалаға аттанып кетті – бұрыс. 5. Анасы баласын атасына қалдырып кетті – дұрыс. 6. Ең бірінші жақсы көретінім – Балмағамбет атам– бұрыс. 7. Есмағанбет қалаға аттанғанда баланың «өңіне бір кірбің,көздеріне де мұң ұялағандай еді...»– дұрыс. 8. Балмұздақтың қалғанын ешкімге бермей, өзім жеймін – бұрыс. |
Сұрақтарға «дұрыс-бұрыс» деу арқылы жауап береді |
Ұпай беру арқылы бағалау |
|
||||
Жаңа білім 15 минут |
2-тапсырма. «Графикалық органайзер» (Ойлар мен бейнелерді сызба арқылы жеткізу) 1. Кейіпкерлерге портреттік мінездеме беру. 2.Берілген сызба негізінде әңгімеден мысалдар жинақтай отырып, негізгі кейіпкерлердің образын сипаттау.
|
Дескриптор: -кейіпкердің сыртқы бейнесін сипаттай алады; -іс-әрекетін анықтап, мінезі мен көңіл күйін ажырата алады; - кейіпкер образын аша алады. |
ҚБ. Топтар бір-бірінің жауабын «Сэндвич» әдісі бойынша бағалайды. |
Графиктік сызба |
||||
Бекіту 15 минут |
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |