|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.А.Яссауи ЖББМ КММ |
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Курымбаева Гулзабира |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.01.2025 |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3"А" |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№51.Өнер алды – қызыл тіл |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1* шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналау 3.2.4.1өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кестеге тапсырманы түсір.Оны орында. Өзің шешендік сөз құрастырып көр Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Түсiнiп оқы. Өз сөзiңмен түсiндiр. Билердің сөзі – ақылдың көзі деген сөздермен толықтай келісемін. Шешендер мен билердің мұрасы- жауласқан елдің арасына бітім айтатын, күлгенді жылатып, жылағанды жұбататын даналық сөздер. 2-тапсырма Мәтінді тыңда. Әйтеке би – қазақтың үш биінің бірі. Бұхара мен Самарқан медреселерінде араб-парсы тілдерін үйренген. Даудың шешімін айтқанда Әйтеке би әділдігімен әрі тапқырлығымен ерекшеленген. Содан да болар, халық «Әйтеке жарып айтады» деп риза болған. 3-тапсырма «Автор орындығы» әдісі Түсініп оқы. Әйтеке бидің шешендігі ЕҚБ Шешендік сөздер ойлап тап. Оны жаз. ЕБҚ Оқылған мәтіннің мазмұнын айт. Сергіту сәті
4-тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі Әйтеке бидің шешендік сөзін сәйкестендір. Ашу деген – ағын су Ақыл деген – дария Сөз қуған пәлеге жолығады Жол қуған олжаға жолығады 5-тапсырма Кестені толтыр Әйтеке бидің әр нақыл сөзіндегі тақырыпты анықта. Негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тап
7-тапсырма «Ой қорыту» әдісі Әйтеке би туралы не білетініңді анықта 1.Әйтеке би медреседе оқыған. 2.Араб, парсы тілдерін жақсы білген. 3.Әйтеке «Қарлығаш би» атанған. 4.Халық «Әйтеке жарып айтады» дейді. 5. 25 жасында Кіші жүздің бас биі атанған. Иә/жоқ 1. иә 2.иә 3. жоқ 4. иә 5. иә
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әйтеке бидің шешендік сөздерін жаттап ал.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Мәтінді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Мәліметтер келтіреді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор:
Тамаша!
Дескриптор: Мәтінді түсiнiп оқиды-1б Өз сөзiмен түсiндіреді-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, мазмұнымен жұмыс жасайды-1б
Керемет!
Дескриптор: Мәтінді түсініп, жүргізе оқиды-1б
Тамаша!
Тамаша!
Дескриптор: Әйтеке бидің шешендік сөзін сәйкестендіреді-1б
Дескриптор: Әйтеке бидің әр нақыл сөзіндегі тақырыпты анықтайды-1б. Негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады-1б
Дескриптор: Әйтеке би туралы не білетінін анықтайды-1б
«Тілек беті» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Кесте
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әнет баба өсиеті
Ашық сабақ Әнет баба өсиеті
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.А.Яссауи ЖББМ КММ |
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Курымбаева Гулзабира |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.01.2025 |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3"А" |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№51.Өнер алды – қызыл тіл |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1* шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналау 3.2.4.1өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кестеге тапсырманы түсір.Оны орында. Өзің шешендік сөз құрастырып көр Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Түсiнiп оқы. Өз сөзiңмен түсiндiр. Билердің сөзі – ақылдың көзі деген сөздермен толықтай келісемін. Шешендер мен билердің мұрасы- жауласқан елдің арасына бітім айтатын, күлгенді жылатып, жылағанды жұбататын даналық сөздер. 2-тапсырма Мәтінді тыңда. Әйтеке би – қазақтың үш биінің бірі. Бұхара мен Самарқан медреселерінде араб-парсы тілдерін үйренген. Даудың шешімін айтқанда Әйтеке би әділдігімен әрі тапқырлығымен ерекшеленген. Содан да болар, халық «Әйтеке жарып айтады» деп риза болған. 3-тапсырма «Автор орындығы» әдісі Түсініп оқы. Әйтеке бидің шешендігі ЕҚБ Шешендік сөздер ойлап тап. Оны жаз. ЕБҚ Оқылған мәтіннің мазмұнын айт. Сергіту сәті
4-тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі Әйтеке бидің шешендік сөзін сәйкестендір. Ашу деген – ағын су Ақыл деген – дария Сөз қуған пәлеге жолығады Жол қуған олжаға жолығады 5-тапсырма Кестені толтыр Әйтеке бидің әр нақыл сөзіндегі тақырыпты анықта. Негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тап
7-тапсырма «Ой қорыту» әдісі Әйтеке би туралы не білетініңді анықта 1.Әйтеке би медреседе оқыған. 2.Араб, парсы тілдерін жақсы білген. 3.Әйтеке «Қарлығаш би» атанған. 4.Халық «Әйтеке жарып айтады» дейді. 5. 25 жасында Кіші жүздің бас биі атанған. Иә/жоқ 1. иә 2.иә 3. жоқ 4. иә 5. иә
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әйтеке бидің шешендік сөздерін жаттап ал.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Мәтінді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Мәліметтер келтіреді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор:
Тамаша!
Дескриптор: Мәтінді түсiнiп оқиды-1б Өз сөзiмен түсiндіреді-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, мазмұнымен жұмыс жасайды-1б
Керемет!
Дескриптор: Мәтінді түсініп, жүргізе оқиды-1б
Тамаша!
Тамаша!
Дескриптор: Әйтеке бидің шешендік сөзін сәйкестендіреді-1б
Дескриптор: Әйтеке бидің әр нақыл сөзіндегі тақырыпты анықтайды-1б. Негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады-1б
Дескриптор: Әйтеке би туралы не білетінін анықтайды-1б
«Тілек беті» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Кесте
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















