Материалдар / Ашық сабақ. Аңдар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. Аңдар

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып. Аңдар. Орыс сыныптарындағы қазақ тілі. Сабақ барысында оқушылар жабайы аңдар туралы түсінік алып, қазақша атауларымен танысады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Наурыз 2024
227
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 4. Бізді қоршаған әлем

Күні : 01.11.2022

Педагогтің аты-жөні: Абуова Б.Е

Сынып: 1 «Б»

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Аңдар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары


1.2.3.1 мұғалімнің не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру;

1.5.1.1* мұғалімнің қолдауымен заттың атын/санын білдіретін сөздерді ауызша тілде қолдану.

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар аңдарды атай алады, аңдар туралы тақпақты жатқа айта алады және мұғалімнің көмегімен 20-ға дейін санай алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Оқушылармен амандасады, олардың сабаққа дайындығын тексереді. Қонақ аңдар арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастырады.

Үй жұмысын пысықтау сұрақтары арқылы тексеру


Аңдардың киімдерін киген оқушылар сыныпқа кіреді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектерін айтады









Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап береді.

Қолпаштау







Аңдардың киімдері мен маскалар

Сабақтың ортасы

(6-32 минут)


























Ал, балалар, бүгін біз ғажайып орманға саяхат жасаймыз.

«Миға шабуыл»әдісі бойынша аңдардың дыбыстарын ажырату арқылы тақырыпты ашу.

Суреттер арқылы аңдарды атау.

1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:

Қабырғада жасырынған сөздерді ашу және аудару.

Керік-жираф

Кірпі-еж

Арыстан-лев

Аю-медведь

Қоян-заяц

Қасқыр-волк

Түлкі-лиса

Піл-слон


.

2. 1 –тапсырма. Тыңда. Қайтала. Үлгі бойынша сөйле

Суреттер бойынша аң атауларымен таныстырады. Оқушылардың сөздерді дұрыс дыбыстауына көңіл бөледі.





3. 3-тапсырма. Тыңда, қайтала. Есте сақта!

Мұғалім оқушыларға 10-ға дейінгі сандарды қайталатады және 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді. Сандар «Сиқырлы себет» ойыны арқылы сандарды қайталайды . Ол үшін оқушылар кезекпен санау арқылы заттың атын және санын пысықтайды.

Тыңдалым,айтылым.


Оқушылар дыбыстар мен суреттер арқылы тақырыпты түсінеді







Оқушылар жасырынған сөздермен танысады, оқиды және қайталайды.










1-тапсырма бойынша аң атауларымен танысады. Жаңа сөздерді тыңдайды, сурет бойынша қайталайды. Тапсырмада берілген сөйлесу үлгісін тыңдайды, сол үлгі бойынша мұғалімнің Бұл не? сұрағына жауап береді.




Айтылым.

3-тапсырмада 10-нан 20-ға дейінгі сандарды үйренеді.



Оқушылар кезекпен себеттегі ойыншықтарды санайды және аттарын атайды.


«Лайк » әдісі арқылы бағалау


Дескриптор

- заттарды дұрыс атайды,

.- тілдік нормаларды сақтайды





Слайд



Аудодиск 4.1.1; 4.1.2;

4.1.4





Слайд

Оқулық 50 бет












Слайд

Оқулық

51 бет


Сергіту сәті

«Санамақ» әдісімен сергіту


5. Жазылым.


1-тапсырмада оқушылар қоян, керік, аю, піл, арыстан сөздерін суреттер бойынша атайды, суретті сұлбасымен сәйкестендіру арқылы сөздер тағы бір қайталанады.

2-тапсырмада оқушылар суреттегі аңдарды атайды, санайды, санын белгіленген орынға жазады.

3-тапсырмада оқушылар аудиодискіден диалогті тыңдайды, тыңдаған ақпаратқа сәйкес суретпен аю және қоңыр сөздерін таңдайды, қасына шартты белгі () қояды











Жазу дәптері №1


Аудиодиск_

Дәптер: 4.1.3



6. 4-тапсырмада оқушыларды аңдар туралы тақпақпен таныстырады. Тақпақты тыңдату, хормен, жеке-жеке қайталату жұмыстары жүргізіледі. Тақпақтағы сұраққа жауап беру үшін оқушылардың назарын тақпақтың айналасындағы суретке аударады

Айтылым.

4-тапсырмада аңдар туралы тақпақты тыңдайды, тірек суреттер бойынша қайталайды.

Ақ қағазға тақпақта кездесетін аңдардың суретін салады (керік, піл, түлкі, кірпі).


Дескриптор: заттарды дұрыс атайды

- дұрыс санайды



Сабақтың соңы

«Дұрыс-бұрыс» ойыны



Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Қызыл- мүлдем түсінбедім

Сары- жартылай түсіндім

Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!