Қысқа мерзімді жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Аңдар 1сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: Өскемен қаласы әкімдігінің «Қазақстан-Ресей гимназиясы» КММ |
||||||||||||||||
|
Күні: 02.07.2016 |
Мұғалімнің аты-жөні: Имамбаева Ж.Е. |
||||||||||||||||
|
Сынып: 1 сынып, II тоқсан, 2 сабақ |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау және соған сәйкес іс-әрекет жасау 1.2.1.1 Танысу, өзі туралы айту, затты сипаттау үшін таныс сөз және сөз тіркесін қолдану |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: берілген сөздерді сәйкестендіреді, сөз тіркестерін құрай алады. Кейбір оқушылар орындай алады: жасырынған аңдардарды тауып, оларға қысқаша сипаттама береді. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Сөздерді қатесіз айта алады. Қарапайым сұрақтарға жауап бере алады. Тақырыпқа қатысты сөздік қор мен терминдер: орман, аң, қу, қорқақ, бал, балық, ет, жейді. Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: қу түлкі, қорқақ қоян, бал жейді, сәбіз жейді. Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Миға шабуыл» әдісі.
|
||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт 45 минут |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Психологиялық ахуал туғызу. - Оқушылар, тақтадан ненің суретін көріп тұрсыңдар? - Дұрыс айтасыңдар, бұл – күн.
Ендеше күнге күлімдеп, оның жылуымен сабағымызды бастайық. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанамыз бәріміз, Арайлап атқан күнге! Топқа бөлу және тақырыпты ашу: «Пазл» әдісі арқылы екі топқа бөлінеді: 1 топ «Қояндар» 2 топ «Түлкілер» Қызығушылықтарын ояту. Аңдардың дауыстарын естіту арқылы төмендегі сұрақтарды қою: - Балалар, ненің дауысын естідіңдер? - Бүгін біз не туралы білетін боламыз? |
Иинтербелсенді тақта, сурет Сурет қималары Үн таспа |
|||||||||||||||
|
Ортасы 20 мин. |
Жаңа сөздермен жұмыс. Оқушылар сөздерді тыңдайды, қайталайды. орман, аң, қу, қорқақ, бал, балық, ет, жейді.
- -ю-ю-ю- аю -ыр-ыр-ыр- қасқыр. дыбыстық жаттығу -кі-кі-кі- түлкі -пі-пі-пі- кірпі «Артығын алып таса» стратегиясы (жаңа сөздерді естерінде сақтайды, атап бере алады)
Сәйкестендір. Оқушылар берілген суреттерді сөз тіркестеріне сай сәйкестендіреді.
Сергіту
сәті. Ұзын құлақ, сұр қоян,
|
Суреттер,слайд
|
|||||||||||||||
|
Соңы
10 минут
|
«Жасырынған сурет» әдісі.
|
|
|
||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат: интернет, үнтаспа (аңдардың дауысы)
|
|||||||||||||||||
|
Қалыптастырушы Бағалау 2 миут |
|
жұлдызша
|
|||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
|
|
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, дүниетану.
|
||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? |
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды. Оны кері байланыс арқылы көруге болады.
|
||||||||||||||||
|
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Тақырыпқа сәйкес жаңа сөздердің мағынасын түсінді, сөздерді сурет бойынша сәйкестендірді, сұрақтарға жауап берді, аңдардың немен қоректенетінін жеткізе білді. |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
Тапсырмалар оқушылардың жас ерекшеліктерін сай болды.
|
||||||||||||||||
|
Уақытты қалай пайдаландым? |
Уақытты тиімді пайдаланбадым. |
||||||||||||||||
|
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
«Жұмбақ сөздер» әдісін қолдану (оқушылар қимылмен көрсетеді, сипаттама береді). |
||||||||||||||||
|
Қысқаша бағамдау
|
Сәтті болды: Барлық оқушы сабаққа белсенді қатысты. Келешекте: Сабаққа қызығушылықтарын ояту үшін мультфильм көрсету |
||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз










