|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Туленбаева Бибігүл |
||||||
|
Пән/Сынып: |
Сауат ашу 1 сынып |
||||||
|
Күні |
28.04.21 |
||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Тағам және сусын |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№175 |
Әңгіме оқимын. Сөз |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату 1.1.6.1 сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдану) 1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау |
||||||
|
Оқу мақсаты: |
|
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
3минут |
Басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Психалогиялық дайындық Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық Бір жадырап қалайық. ІІ. Өткенді пысықтау - Дыбыс дегеніміз не? - Әріп дегеніміз не? - Сөз неден құралады? - Сөйлем дегеніміз не? |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мадақтау |
|
||
|
30 минут |
Ортасы |
ІІІ. Қызығушылығын ояту. Бейнебаян көрсету
Оқулықпен жұмыс
- Мәтінді түсініп оқу - Өлең бе, әлде әңгіме ме? -Мәтінде не туралы айтылған? -Мәтіннен мағынасы қарама-қарсы сөздерді тауып айт. Сөздік Нан- хлеб- bread ( бред) Ақ- белый- white (уайт) Қара- черный- black ( бләк) Кейбір оқушылар: Нан туралы өлең, мақал- мәтел айту.
Білікті диханның егіні бітік. Дескриптор - Нақыл сөзді көркем жазады.
-Өлеңді жатқа жаз. - Қарама- қарсы мағыналы сөзді тап. Сәйкестендіру. (Плакат) Қарама- қарсы сөздерді сәйкестендіру. Қалыптастырушы Сергіту сәті. «Пазл» әдісі арқылы сурет бөліктерін құрастыру. - Бұлар жайлы не айта ала аласыңдар? - Көкеністер атауын буынға бөлу. - Оның қандай пайдасы бар? - Сипаттап беріңдер. 4-жаттығу. -Суреттегі көгөністердің таласын диалог арқылы жүзеге асыр. 5-жаттығу. -Жұмбақтың шешуін тап. Шешуімен бірге көшіріп жаз. -Қарамен берілген сөзге қарама-қарсы мағыналы сөз тап. |
Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды. - Мәтіннің әңгіме екенін анықтайды. -Мәтінде не туралы айтылғанын анықтайды. -Мәтіннен мағынасы қарама-қарсы сөздерді тауып айтады. - Диалогты жүзеге асырады.
Дескриптор: - Сөйлемдерді көркем, қатесіз жазады.
Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды.
Дескриптор: Суреттегі көгөністердің таласын диалог арқылы жүзеге асырады.
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады. |
Үлкен - Сөйлемдерді көркем, қатесіз жаза алса; Орташа - Сөйлемдерді көркем жазуда елеусіз қателер жіберсе; Кіші - Сөйлемдерді көркем жазуда көптеген қателер жіберсе. |
|
||
|
5 минут |
бекіту |
Дыбыс,әріп
Сөздің
Сөз мағынасы болады Сөздерден сөйлем құралады Сөйлемнен мәтін құралады |
Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау сөздер «Төртбұрыш» әдісі |
|
||
|
2минут |
Рефлексия |
Кері байланыс «Маған үш зат айт» әдісі бойынша өтеді. Біз бүгін - - - - - - оқып үйрендік Біз - - - - - - - - - жақсы жасай алдық Топ - - - - - - - - - өте жақсы жасай алды. Үй тапсырмасы6 – жаттығу |
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әңгіме ооқимын. Сөз.
Ашық сабақ Әңгіме ооқимын. Сөз.
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Туленбаева Бибігүл |
||||||
|
Пән/Сынып: |
Сауат ашу 1 сынып |
||||||
|
Күні |
28.04.21 |
||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Тағам және сусын |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№175 |
Әңгіме оқимын. Сөз |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату 1.1.6.1 сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдану) 1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау |
||||||
|
Оқу мақсаты: |
|
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
3минут |
Басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Психалогиялық дайындық Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық Бір жадырап қалайық. ІІ. Өткенді пысықтау - Дыбыс дегеніміз не? - Әріп дегеніміз не? - Сөз неден құралады? - Сөйлем дегеніміз не? |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мадақтау |
|
||
|
30 минут |
Ортасы |
ІІІ. Қызығушылығын ояту. Бейнебаян көрсету
Оқулықпен жұмыс
- Мәтінді түсініп оқу - Өлең бе, әлде әңгіме ме? -Мәтінде не туралы айтылған? -Мәтіннен мағынасы қарама-қарсы сөздерді тауып айт. Сөздік Нан- хлеб- bread ( бред) Ақ- белый- white (уайт) Қара- черный- black ( бләк) Кейбір оқушылар: Нан туралы өлең, мақал- мәтел айту.
Білікті диханның егіні бітік. Дескриптор - Нақыл сөзді көркем жазады.
-Өлеңді жатқа жаз. - Қарама- қарсы мағыналы сөзді тап. Сәйкестендіру. (Плакат) Қарама- қарсы сөздерді сәйкестендіру. Қалыптастырушы Сергіту сәті. «Пазл» әдісі арқылы сурет бөліктерін құрастыру. - Бұлар жайлы не айта ала аласыңдар? - Көкеністер атауын буынға бөлу. - Оның қандай пайдасы бар? - Сипаттап беріңдер. 4-жаттығу. -Суреттегі көгөністердің таласын диалог арқылы жүзеге асыр. 5-жаттығу. -Жұмбақтың шешуін тап. Шешуімен бірге көшіріп жаз. -Қарамен берілген сөзге қарама-қарсы мағыналы сөз тап. |
Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды. - Мәтіннің әңгіме екенін анықтайды. -Мәтінде не туралы айтылғанын анықтайды. -Мәтіннен мағынасы қарама-қарсы сөздерді тауып айтады. - Диалогты жүзеге асырады.
Дескриптор: - Сөйлемдерді көркем, қатесіз жазады.
Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды.
Дескриптор: Суреттегі көгөністердің таласын диалог арқылы жүзеге асырады.
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады. |
Үлкен - Сөйлемдерді көркем, қатесіз жаза алса; Орташа - Сөйлемдерді көркем жазуда елеусіз қателер жіберсе; Кіші - Сөйлемдерді көркем жазуда көптеген қателер жіберсе. |
|
||
|
5 минут |
бекіту |
Дыбыс,әріп
Сөздің
Сөз мағынасы болады Сөздерден сөйлем құралады Сөйлемнен мәтін құралады |
Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау сөздер «Төртбұрыш» әдісі |
|
||
|
2минут |
Рефлексия |
Кері байланыс «Маған үш зат айт» әдісі бойынша өтеді. Біз бүгін - - - - - - оқып үйрендік Біз - - - - - - - - - жақсы жасай алдық Топ - - - - - - - - - өте жақсы жасай алды. Үй тапсырмасы6 – жаттығу |
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













