7 сынып информатика Антивирустық программалар.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

7 сынып информатика Антивирустық программалар.

Материал туралы қысқаша түсінік
Антивирустық программа 7 сынып қысқа мерзімді жоспар.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы

Компьютерлік жад және ақпараттың өлшем бірліктері

Мектеп:

Күні

16. 10. 2024ж

Педагогтің аты-жөні: Бермағамбет Бақытгүл

Сынып

7 Ж

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Антивирустық қауіпсіздік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

 7.4.2.1.Компьютерді зиянды программалардан қорғау

Сабақтың мақсаты

Вирус жұққан компьютерлердің белгілерін ажыратады.

Антивирустық программалардың жұмыс принципін түсінеді.

Вирустан қорғану жолдарын біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

/уақыты

Педагог іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10минут

















Сабақтың ортасы

15минут


1.Ұйымдастыру:

Сәлемдесу, түгендеу.

Сыныпта көңілді ахуал орнату


Алдыңғы сабақты платформа қолдану арқылы сұрау.



Проблемалық жағдаят туындату:

Вирус дегеніміз не? Вирустардан қалай қорғанамыз? Антивирус дегеніміз не?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болуы мүмкін деп ойлайсыңдар. Оқушылар сабақтың тақырыбын ашып,мақсатын болжайды.

2.Жаңа тақырып.

Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіреді.

Антивирус (латын тілінен анти – қарсы немесе кері, ал вирус - у деп аударылады) -- Антивирус аты айтып тұрғандай компьютерге енген қауіпті нұсқауларды яғни вирустардан, қауіпті тудырғыш программалардан қорғап, операциялық жүйе мен файлдардың ластануынан және қайсібір кедергісі көп кодтардан қорғайды. Ол вирустардың таралуы мен көбеюін болдырмайға арналған программа. Оның жұмыс істеу (сканирование) принципы: Компьютерді(C;D) толық сканированиеден өткізіп, вирустарды табу. Компьютердегі(C;D) өзінесәйкесқимылорындамайтыннемесевирустанған файл-программаларды табу, олардың қауіптілік дәрежесін анықтау.

3.Ұжымдық тапсырма

Жаңа тақырыпқа байланысты ұжымдық тапсырма орындатады.


1.Мұғаліммен амандасады.

Оқулық, дәптерлерін алады.

Оқушылар жағымды ахуал тудыру мақсатында бір біріне жақсы тілектер айтады.























2.Оқушылар мұғалімді мұқият тыңдайды.

Жаңа тақырыпты түсінеді. Сұрақтарға белсене жауап береді.















1.Оқушылар 2 топқа бөлінеді

2.Топ басшыларын сайлайды


























3.Тақтаға шығып тапсырма орындайды.

Сұрақтарға жауап береді.






Стикерлер

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай бағаланады.













Стикерлер

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай бағаланады.














Стикерлер

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай бағаланады.











Стикерлер

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай бағаланады





https://wordwall.net/resource/65919367


Оқулық

Жұмыс дәптері

Интербелсенді тақта















«Qaz math» бағдарламасы



Интербелсенді тақта























Оқулық

























слайд









Интербелсенді тақта





Интербелсенді тақта





3. https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=121921






10 мин








5 мин



4.Топтық жұмыс

Мұғалім оқушыларды «Qaz math» бағдарламасының көмегімен 2 топқа бөледі.

Мұғалім екі топқа тапсырма береді.

Пазл тапсырмасы.


Белсенділіктерін қадағалайды.

Оқушыларды стикерлермен бағалап отырады.



5 Жеке жұмыс

Word программасын қолдана отырып, антивирустық программаларды салыстырып жазу тапсырмасын береді.


1.Оқушылар 2 топқа бөлінеді

2.Топ басшыларын сайлайды

3.Оқушылар топқа бөлінгеннен кейін мұғалімнің берген тапсырмаларын топпен бірігіп орындайды.

2. Топтық жұмысты қорғайды








1.Оқушылар Word программасын қолдана отырып, антивирустық программаларды салыстырып жазады.

Топта белсенді болып отырған оқушыларға мадақтау сөздер айтылады, ұпай қосылып отырады


Жақсы түсіндіріп шыққан топқа стикерлер таратылады





Парақтар

Оқулық

дәптер

Интербелсенді тақта

Стикерлер










Word программасы







Сабақтың соңы

5мин


6.Кері байланыс:

Мұғалім оқушылардан кері байланысты “Ай ” әдісі арқылы ұйымдастырады.




Оқушылар таратылған жұлдыздарды ай маңына орналастырады. Ойларын бір-бірімен бөліседі.






Оқушылар жинаған стикерлері бойынша бағаланады




Кері байланыс













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.10.2024
313
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі