ӘДЕБИЕТТІК ОҚУ
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі. |
Мектеп. С.Сейфуллин |
||||
|
Күні: 7.12.17ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейтқасымова Ш |
||||
|
Сынып |
2 «а» |
Қатысқандар. 24 |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ә.Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 2.2.3.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
|
Мәтінді оқиды, түсінеді,олардың түрлерін біледі,берілген тапсырмаларды өздері талқылап,ой-пікірлерімен санаса біледі. |
||||
|
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
|
Мәтінді суреттей алады, тізбектей оқи алады, шығарма мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, |
||||
|
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
|
Мәтінді сахналай алады, мәтінді бөліктерге бөле алады, мәтінге ат қоя алады, сұрақтар дайындай алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар : |
||||
|
|
Мәтін мазмұнымен танысады,мақал-мәтелдердің мазмұнын түсінеді. Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||
|
Бағалау критерийі |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: тапсырмалар |
||||
|
Құндылықтарды дарыту. |
Бірі-бірін құрметтеу, сыйлау, көмектесу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар. |
Қазақ тілі, музыка, көркем еңбек. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабаққа қатысты слайдтар. |
||||
|
Бастапқы білім |
|
||||
|
|
Сабақ барысы |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақ жоспарланған кезеңдер |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.Оқушыларды топқа бөлу.
2.Үй тапсырмасын тексеру. Отан туралы. 1-топ ӘДЕПТІ 2-топ. СЫПАЙЫ 3-топ. БІЛІМДІ Ойын:Жалғасын тап. |
Кесте,суреттер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
3.Жаңа сабаққа ену Әбдіжәміл Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары. Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу.
Олар туралы айтып беріңдер. Топтық жұмыс. Әбдіжәміл Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары. Талдау «Ыстық орындық» орындық әдісі (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Жаттығудың сипаттамасы: Б Сергіту сәті
Мәтінмен жұмыс.Мәтінді оқу,талқылау.Дәптермен жұмыс. |
АКТ,плакат,маркер, Тапсырмалар |
|||
|
Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс.Постер қорғау 1-топ. Мақал-мәтел айтады. 2-топ. Сурет салады. 3-топ. Сұрақтар дайындайды. |
|
|||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбек қорғау ережелері АТК-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдарымен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу.(Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. |
|
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы /ОМ/ қол жеткізді ме?
|
Бүгінгі сабақ барысында оқушылар пайдалы қазбалардың адам өміріндегі маңызы жөнінде түсінік алды.Пайдалы қазбалардың өндірілу жолдарымен танысты.Топпен жұмыс істей отырып, бір-бірімен пікір алмаса білді,ойларын ортаға салды,белсенділіктері артты және бәсекелестікке ұмтылды.Сонымен қатар мақал-мәтелдердің жалғасын таба отырып,мағынасын ұғына білді.Мен жоспар бойынша сабағымды өз уақытында аяқтай білдім. |
||||
|
Жалпы баға. Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ә.Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары. 2 сынып
Ашық сабақ Ә.Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары. 2 сынып
ӘДЕБИЕТТІК ОҚУ
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі. |
Мектеп. С.Сейфуллин |
||||
|
Күні: 7.12.17ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейтқасымова Ш |
||||
|
Сынып |
2 «а» |
Қатысқандар. 24 |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ә.Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 2.2.3.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
|
Мәтінді оқиды, түсінеді,олардың түрлерін біледі,берілген тапсырмаларды өздері талқылап,ой-пікірлерімен санаса біледі. |
||||
|
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
|
Мәтінді суреттей алады, тізбектей оқи алады, шығарма мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, |
||||
|
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
|
Мәтінді сахналай алады, мәтінді бөліктерге бөле алады, мәтінге ат қоя алады, сұрақтар дайындай алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар : |
||||
|
|
Мәтін мазмұнымен танысады,мақал-мәтелдердің мазмұнын түсінеді. Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||
|
Бағалау критерийі |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: тапсырмалар |
||||
|
Құндылықтарды дарыту. |
Бірі-бірін құрметтеу, сыйлау, көмектесу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар. |
Қазақ тілі, музыка, көркем еңбек. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сабаққа қатысты слайдтар. |
||||
|
Бастапқы білім |
|
||||
|
|
Сабақ барысы |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақ жоспарланған кезеңдер |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.Оқушыларды топқа бөлу.
2.Үй тапсырмасын тексеру. Отан туралы. 1-топ ӘДЕПТІ 2-топ. СЫПАЙЫ 3-топ. БІЛІМДІ Ойын:Жалғасын тап. |
Кесте,суреттер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
3.Жаңа сабаққа ену Әбдіжәміл Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары. Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу.
Олар туралы айтып беріңдер. Топтық жұмыс. Әбдіжәміл Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары. Талдау «Ыстық орындық» орындық әдісі (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Жаттығудың сипаттамасы: Б Сергіту сәті
Мәтінмен жұмыс.Мәтінді оқу,талқылау.Дәптермен жұмыс. |
АКТ,плакат,маркер, Тапсырмалар |
|||
|
Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс.Постер қорғау 1-топ. Мақал-мәтел айтады. 2-топ. Сурет салады. 3-топ. Сұрақтар дайындайды. |
|
|||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбек қорғау ережелері АТК-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдарымен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу.(Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. |
|
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы /ОМ/ қол жеткізді ме?
|
Бүгінгі сабақ барысында оқушылар пайдалы қазбалардың адам өміріндегі маңызы жөнінде түсінік алды.Пайдалы қазбалардың өндірілу жолдарымен танысты.Топпен жұмыс істей отырып, бір-бірімен пікір алмаса білді,ойларын ортаға салды,белсенділіктері артты және бәсекелестікке ұмтылды.Сонымен қатар мақал-мәтелдердің жалғасын таба отырып,мағынасын ұғына білді.Мен жоспар бойынша сабағымды өз уақытында аяқтай білдім. |
||||
|
Жалпы баға. Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз


ір оқушы алға
шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап
береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір
пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей
алады.













