|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты іздеу әдістері. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3- мәліметтерді іздеу, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: Ақпаратты іздеу түсінігі, іздеу түрлері, іздеу жүйелерін, іздеу әдістерін білу. |
|||
|
Көпшілігі: Excel электрондық кестеде мәліметтерді іздеу және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
||||
|
Кейбірі: Бір немесe бірнеше мәліметтерді іздеп, кестелердің өсу немесe кему ретімен жазбаларды сұрыптау. |
||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал. Оқушылар өзінің бас әріпіне байланысты компьютерге қатысты сөздерді тауып айтады. Мысалы: Есімім Арман – Ақпарат, Есімім Мадина – Монитор. Сотканың артына есептерді жазып салып қоямын. Топқа бөлу: «Есептеу» әдісі. Сотканы алады сотка артында есептер бар сол есепті шығарып өз топтарына жайғасады. Есептердің жауабында 0,1 сандары шығады. І топ: «Тик ток» 20+5-24= 1 шықса осы топқа отырады ІІ топ: «Инстаграмм» 20+5-25= 0 шықса осы топқа отырады Үй тапсырмасын сұрау «Ашық микрафон» әдісі арқылы оқушыны жылдам, әрі тұжырымды ойлауға дағдыландыру. Құнды ой жинақтап, ойын ашық айтады. (Оқушылар қолына микрафон ұстап, үй жұмысына байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. Үй тапсырмасын бекіту: «Адасқан әріптер» ойыны 1–топ. ЕОДМЕ ОНТИРМО РСУИВ ЫШТАҚН РИНПРЕТ ҚАПРАТА РАТСИРКАОВ РИЬФЛТ 2–топ ИМРКООНФ АКЬЛУКТОЯЛР ИТНРНЕТЕ ЕРНПЕАҚТАТ ОЛОКНАК МЕАРКА РАТСИРКАОВ РИЬФЛТ Сартировка және фильтр деген сөздерді қалай түсінесіңдер деп мұғалім жаңа сабақтың тақырыбын баяндайды |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар өздерінің есіміне байланысты компьютерге байланысты сөздер айтады. 1 саны шықса тик ток тобына отрады 0 саны шықса тик ток тобына отрады Микрафонды ұстап сұрақтарға жауап береді. Топтар адасқан әріптерді табады |
Бағалау парағын
|
«Шапалақ» арқылы бағалау. |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. Жаңа сабақты ( ДЖИКСО ) әдісі арқылы: балаларға жаңа сабаққа қатысты мәтін беріледі, мәтін екі бөліктен тұрады әр топқа берілген мәтіндерін мұқият оқу, және мазмұнын түсініп топта талқылайды және тақтаға шығып баяндайды І топ: Деректер базасында ақпаратты ұсыну. (кітаппен жұмыс 69-70бет) ІІ топ: Сүзгілерді пайдаланып, ақпарат іздеу (кітаппен жұмыс 71-72бет) «Кадр» әдісі. бейне материал көрсету. Тапсырма І топ: «Тик ток» ІІ топ: «Инстаграмм»
(А4 қағазына жазып мұғалімге тапсырады)
Сергіту сәті: Видеороликпен қайталайды. Практикалық тапсырма алдында техникалық қауіпсіздік ережесін қайталаймыз
«Білімді қолданайық» әдісі . Практикалық тапсырма І топ: «Кітапхана» мәліметтер қорын құр ІІ топ: «Фильмдер» Мәліметтер қорын құр «Венн диаграммасы»
І топ: І
«Тобықтай түйін» әдісі |
Оқушылар баяндайды Топ бойынша алған білімдерін талқылайды баяндайды. Бейнематериал көреді. тапсырманы орындайды Excel кестесін пайдаланып кестелер құрады. Топтар өз ойларын баяндайды. Жалпы жауап береді |
Стикер 1балл
Стикер 1 балл Стикер 1 балл
Стикер 1 балл Ауызша мадақтау |
Интербелсенді тақта/ Компьютер
Кітап
видеоролик
А4 қағазы маркер
Интерьелсенді тақта
Компьютер
Плакат
Интерактивті тақта
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «смс» әдісі Оқушылар сабақтағы алған әсерлерін мұғалімге смс жазу арқылы хабарлайды және сол соткаға алған смайликтерін соткаға салып аты жөнін жазып мұғалімге тапсырады |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Бағалау |
Мұғалім берген смайликтерді санайды |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
1. Қолданыстағы «Күнделік» деректер базасын дайындаңдар. «Оқушылар» кестесінде «Мекенжай» жолағында іздеу функцияларын қолдана отырып, өз мектебіңдегі оқушыларды сақтаңдар. |
Үйге тапсырма алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Ақпаратты іздеу әдістері. 9 сынып
Ашық сабақ: Ақпаратты іздеу әдістері. 9 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты іздеу әдістері. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3- мәліметтерді іздеу, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: Ақпаратты іздеу түсінігі, іздеу түрлері, іздеу жүйелерін, іздеу әдістерін білу. |
|||
|
Көпшілігі: Excel электрондық кестеде мәліметтерді іздеу және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
||||
|
Кейбірі: Бір немесe бірнеше мәліметтерді іздеп, кестелердің өсу немесe кему ретімен жазбаларды сұрыптау. |
||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал. Оқушылар өзінің бас әріпіне байланысты компьютерге қатысты сөздерді тауып айтады. Мысалы: Есімім Арман – Ақпарат, Есімім Мадина – Монитор. Сотканың артына есептерді жазып салып қоямын. Топқа бөлу: «Есептеу» әдісі. Сотканы алады сотка артында есептер бар сол есепті шығарып өз топтарына жайғасады. Есептердің жауабында 0,1 сандары шығады. І топ: «Тик ток» 20+5-24= 1 шықса осы топқа отырады ІІ топ: «Инстаграмм» 20+5-25= 0 шықса осы топқа отырады Үй тапсырмасын сұрау «Ашық микрафон» әдісі арқылы оқушыны жылдам, әрі тұжырымды ойлауға дағдыландыру. Құнды ой жинақтап, ойын ашық айтады. (Оқушылар қолына микрафон ұстап, үй жұмысына байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді. Үй тапсырмасын бекіту: «Адасқан әріптер» ойыны 1–топ. ЕОДМЕ ОНТИРМО РСУИВ ЫШТАҚН РИНПРЕТ ҚАПРАТА РАТСИРКАОВ РИЬФЛТ 2–топ ИМРКООНФ АКЬЛУКТОЯЛР ИТНРНЕТЕ ЕРНПЕАҚТАТ ОЛОКНАК МЕАРКА РАТСИРКАОВ РИЬФЛТ Сартировка және фильтр деген сөздерді қалай түсінесіңдер деп мұғалім жаңа сабақтың тақырыбын баяндайды |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар өздерінің есіміне байланысты компьютерге байланысты сөздер айтады. 1 саны шықса тик ток тобына отрады 0 саны шықса тик ток тобына отрады Микрафонды ұстап сұрақтарға жауап береді. Топтар адасқан әріптерді табады |
Бағалау парағын
|
«Шапалақ» арқылы бағалау. |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. Жаңа сабақты ( ДЖИКСО ) әдісі арқылы: балаларға жаңа сабаққа қатысты мәтін беріледі, мәтін екі бөліктен тұрады әр топқа берілген мәтіндерін мұқият оқу, және мазмұнын түсініп топта талқылайды және тақтаға шығып баяндайды І топ: Деректер базасында ақпаратты ұсыну. (кітаппен жұмыс 69-70бет) ІІ топ: Сүзгілерді пайдаланып, ақпарат іздеу (кітаппен жұмыс 71-72бет) «Кадр» әдісі. бейне материал көрсету. Тапсырма І топ: «Тик ток» ІІ топ: «Инстаграмм»
(А4 қағазына жазып мұғалімге тапсырады)
Сергіту сәті: Видеороликпен қайталайды. Практикалық тапсырма алдында техникалық қауіпсіздік ережесін қайталаймыз
«Білімді қолданайық» әдісі . Практикалық тапсырма І топ: «Кітапхана» мәліметтер қорын құр ІІ топ: «Фильмдер» Мәліметтер қорын құр «Венн диаграммасы»
І топ: І
«Тобықтай түйін» әдісі |
Оқушылар баяндайды Топ бойынша алған білімдерін талқылайды баяндайды. Бейнематериал көреді. тапсырманы орындайды Excel кестесін пайдаланып кестелер құрады. Топтар өз ойларын баяндайды. Жалпы жауап береді |
Стикер 1балл
Стикер 1 балл Стикер 1 балл
Стикер 1 балл Ауызша мадақтау |
Интербелсенді тақта/ Компьютер
Кітап
видеоролик
А4 қағазы маркер
Интерьелсенді тақта
Компьютер
Плакат
Интерактивті тақта
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «смс» әдісі Оқушылар сабақтағы алған әсерлерін мұғалімге смс жазу арқылы хабарлайды және сол соткаға алған смайликтерін соткаға салып аты жөнін жазып мұғалімге тапсырады |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Бағалау |
Мұғалім берген смайликтерді санайды |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
1. Қолданыстағы «Күнделік» деректер базасын дайындаңдар. «Оқушылар» кестесінде «Мекенжай» жолағында іздеу функцияларын қолдана отырып, өз мектебіңдегі оқушыларды сақтаңдар. |
Үйге тапсырма алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















