|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : 20.02.2023 |
Педагогтің аты-жөні: Ұлықбекова Т.Ж |
|||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ақылды аң |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру /кесте толтыру/кластер құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және кластер құрастырады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 мин 2 мин 1 мин |
Психологиялық ахуал Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз.
Үй тапсырмасын тексеру
Тақырып болжау “Ну,погоди”
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар тақпақты хормен айтады. 120 бет 4-тапсырма Оқушылар бейне-материал көріп, жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қолпаштау Әр дұрыс жауап – 1 балл Қолпаштау |
Wordwall.ned Learning.apps |
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 1 мин 3 мин 2 мин 7 мин |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Үйір- стая Жорыққа- на охоту Шығу-выйти Қоректену-питаться Қасқырдың сырттаны – вожак волков Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Айтылым.Оқылым 1-тапсырма сөйлемдерді оқы. бос орынға жаңа сөздердің бірін қой. Қасқырлар ... жүрмейді, олар үйір болып жүреді. Қасқырдың ... үйірді басқарады. 3. Айтылым. Ойланайық. 2-тапсырма Сурет бойынша берілген сұрақтарға жауап бер 4. Тыңдалым. Айтылым. 3-тапсырма. мәтінді тыңда және жүргізіп оқы. Өз болжамыңды тексер. Қасқырлар өте ақылды. Олар топтасып тіршілік етеді, бірін-бірі қорғайды. Жорыққа шыққан кезде ең алда кәрі, ауру қасқырлар жүреді. Қалған қасқырлар алға шықпайды. Осылайша кәрі қасқырлар топтан қалып қоймайды. Олардан кейін ең мықты қасқырлар жүреді. Қалған қасқырлар ортада болады. Ал қатардың соңында тағы бір топ күшті қасқырлар жүреді. Ең соңында қасқырдың сырттаны жалғыз болады. Ол топты бақылап жүреді. Қасқырлар да табиғатқа пайдалы. Олар көбіне әлсіз, ауру аңдарды ұстайды.
Айтылым. Жазылым 3-тапсырма. мәтінді тыңдайды және жүргізіп оқиды. Өз болжамыңды тексереді. сөйлемдерді толықтырады. Ең алда келе жатқан үшеуі – үйірдегі ... , ... қасқырлар. Үшеуден кейінгі төрттік үйірдегі – ... қасқырлар. соңғы жақта келе жатқан бесеуі де – ... қасқырлар. Үйірдің ең соңында келе жатқан – ... . |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Жорыққа шығады
2. Айтылым.Оқылым 1-тапсырма сөйлемдерді оқиды. бос орынға жаңа сөздердің бірін қояды. Қасқырлар жалғыз жүрмейді, олар үйір болып жүреді. Қасқырдың ең мықтысы үйірді басқарады Ойланып, берілген сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма Қасқырлар неліктен бір ізбен келе жатыр деп ойлайсың? Ең алдында қандай қасқырлар жүреді? бір қасқыр соңында неге жалғыз келе жатыр? Оның алдындағы үш қасқыр неге бөлек келе жатыр? 4. Тыңдалым. Оқылым.
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сөйлемдерді оқиды. бос орынға жаңа сөздердің бірін қояды Әр дұрыс жауап – 1 балл Дескриптор: мәтінді тыңдайды Сөйлемдерді толықтырады |
Слайд Слайд Оқулық 122 бет Слайд Оқулық 123 бет Voki.com Оқулық 123 бет 3 тапсырма |
||
|
1 мин |
Сергіту сәті “Аңдар биі” |
|
||||
|
10 мин 3 мин 3 мин |
Жұптық жұмыс. Кластер толтыру Дескриптор:
-Сын есімдерді қолданады Сөйлем немесе сөз тіркесін құрайды Learning.apps платформасында антонимдерді табады Сабақты бекіту. “Эмоциялар графигі” |
Оқулық 124 бет |
||||
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Үйге: 124 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
3 мин |
Рефлексия «Қасқырдың көңіл-күйі». |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ақылды аң
Ашық сабақ Ақылды аң
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : 20.02.2023 |
Педагогтің аты-жөні: Ұлықбекова Т.Ж |
|||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ақылды аң |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру /кесте толтыру/кластер құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және кластер құрастырады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 мин 2 мин 1 мин |
Психологиялық ахуал Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз.
Үй тапсырмасын тексеру
Тақырып болжау “Ну,погоди”
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар тақпақты хормен айтады. 120 бет 4-тапсырма Оқушылар бейне-материал көріп, жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. |
Қолпаштау Әр дұрыс жауап – 1 балл Қолпаштау |
Wordwall.ned Learning.apps |
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 1 мин 3 мин 2 мин 7 мин |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Үйір- стая Жорыққа- на охоту Шығу-выйти Қоректену-питаться Қасқырдың сырттаны – вожак волков Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Айтылым.Оқылым 1-тапсырма сөйлемдерді оқы. бос орынға жаңа сөздердің бірін қой. Қасқырлар ... жүрмейді, олар үйір болып жүреді. Қасқырдың ... үйірді басқарады. 3. Айтылым. Ойланайық. 2-тапсырма Сурет бойынша берілген сұрақтарға жауап бер 4. Тыңдалым. Айтылым. 3-тапсырма. мәтінді тыңда және жүргізіп оқы. Өз болжамыңды тексер. Қасқырлар өте ақылды. Олар топтасып тіршілік етеді, бірін-бірі қорғайды. Жорыққа шыққан кезде ең алда кәрі, ауру қасқырлар жүреді. Қалған қасқырлар алға шықпайды. Осылайша кәрі қасқырлар топтан қалып қоймайды. Олардан кейін ең мықты қасқырлар жүреді. Қалған қасқырлар ортада болады. Ал қатардың соңында тағы бір топ күшті қасқырлар жүреді. Ең соңында қасқырдың сырттаны жалғыз болады. Ол топты бақылап жүреді. Қасқырлар да табиғатқа пайдалы. Олар көбіне әлсіз, ауру аңдарды ұстайды.
Айтылым. Жазылым 3-тапсырма. мәтінді тыңдайды және жүргізіп оқиды. Өз болжамыңды тексереді. сөйлемдерді толықтырады. Ең алда келе жатқан үшеуі – үйірдегі ... , ... қасқырлар. Үшеуден кейінгі төрттік үйірдегі – ... қасқырлар. соңғы жақта келе жатқан бесеуі де – ... қасқырлар. Үйірдің ең соңында келе жатқан – ... . |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Жорыққа шығады
2. Айтылым.Оқылым 1-тапсырма сөйлемдерді оқиды. бос орынға жаңа сөздердің бірін қояды. Қасқырлар жалғыз жүрмейді, олар үйір болып жүреді. Қасқырдың ең мықтысы үйірді басқарады Ойланып, берілген сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма Қасқырлар неліктен бір ізбен келе жатыр деп ойлайсың? Ең алдында қандай қасқырлар жүреді? бір қасқыр соңында неге жалғыз келе жатыр? Оның алдындағы үш қасқыр неге бөлек келе жатыр? 4. Тыңдалым. Оқылым.
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сөйлемдерді оқиды. бос орынға жаңа сөздердің бірін қояды Әр дұрыс жауап – 1 балл Дескриптор: мәтінді тыңдайды Сөйлемдерді толықтырады |
Слайд Слайд Оқулық 122 бет Слайд Оқулық 123 бет Voki.com Оқулық 123 бет 3 тапсырма |
||
|
1 мин |
Сергіту сәті “Аңдар биі” |
|
||||
|
10 мин 3 мин 3 мин |
Жұптық жұмыс. Кластер толтыру Дескриптор:
-Сын есімдерді қолданады Сөйлем немесе сөз тіркесін құрайды Learning.apps платформасында антонимдерді табады Сабақты бекіту. “Эмоциялар графигі” |
Оқулық 124 бет |
||||
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Үйге: 124 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
3 мин |
Рефлексия «Қасқырдың көңіл-күйі». |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз
















