|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Болашаққа саяхат |
|||||
|
Күні : 02.05.24 |
Педагогтің аты-жөні:Капасова Гульжан Камбаркызы |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 22. сабақ Ақылды үй |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.1.1 мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу 4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Фантастикалық әңгімені оқып, оны түсінеді; әңгіменің жалғасын болжап айтуға үйренеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ізденейік тапсырма Ойланайық тапсырма Көрсетіп және айтайық 1-тапсырма Жұптық жұмыс Сергіту сәті Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Сергіту сәті Оқылым 2-тапсырма. Топтық жұмыс Ойнайық Ойланайық Сұраққа жауап бер. 3- тапсырма 4- тапсырма Ойланайық 5-тапсырма Оқылым 7- тапсырма Ізденейік |
Тыңдалым,айтылым. Даму- развиваться Келесі- следующий Әсіресе- особенно Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: Айтылым 1. «Ақылды үй» дегеніміз не? 2. «Ақылды үй» жүйесіне қандай міндеттерді артуға болады? 3. «Ақылды үйдің» негізгі сипаттамаларын атап бер. 4. Бірыңғай басқару жүйесіне қандай жүйелер кіреді? 5. «Ақылды үйде» қандай датчиктер пайдаланылады? Айтылым «Мен не білемін?» Суретпен жұмыс • Бұл не? Балнұрдың бейнесаяхатын тыңда, жүргізіп оқы. Жаттығайық
Сергіту сәтін орындайды. «Қара жорға» биі. Айтылым
Айтылым
Оқиық Әңгімені түсініп оқы.
Жазылым Кластер түрінде көрсет. «Ақылды үй» деген не? Оқылым Үй туралы қандай ақпарат саған айрықша ұнады? Мәтіннің ұнаған тұсын оқып бер. Үлгі: Әр қабаттағы балкон үлкен алаңға ұқсас. Бұл ашық алаңқайға ұшатын көліктер келіп қонады. Айтылым Берілген сөйлемді оқы. Мәтінде қарамен берілген сөздермен сәйкестендір
Оқылым
|
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор -сандарды атай алады -сандарды жаза алады ҚБ «Бірін-бірі» бағалау
Дескриптор - сұрақтарға жауап таба алады - марал туралы әңгімелей алады - қарсы мәндес сөздерді атай алады ҚБ: «Шапалақ»
Дескриптор -мәтінді тыңдайды -мәтінді тыңдай отырып,жүргізіп оқи алады -мәтіннің түйінді тұстарын анықтайды,кластер құрастыра алады ҚБ: «Өзін-өзі» бағалау |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 1.«Ақылды» сөзіне дыбыстық талдау жаса 2. «Ақылды үйдің пайдасы» тақырыбында ой толғау жаз, 6- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ақылды үй" 4- сынып
Ашық сабақ "Ақылды үй" 4- сынып
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Болашаққа саяхат |
|||||
|
Күні : 02.05.24 |
Педагогтің аты-жөні:Капасова Гульжан Камбаркызы |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 22. сабақ Ақылды үй |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.1.1 мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу 4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Фантастикалық әңгімені оқып, оны түсінеді; әңгіменің жалғасын болжап айтуға үйренеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ізденейік тапсырма Ойланайық тапсырма Көрсетіп және айтайық 1-тапсырма Жұптық жұмыс Сергіту сәті Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Сергіту сәті Оқылым 2-тапсырма. Топтық жұмыс Ойнайық Ойланайық Сұраққа жауап бер. 3- тапсырма 4- тапсырма Ойланайық 5-тапсырма Оқылым 7- тапсырма Ізденейік |
Тыңдалым,айтылым. Даму- развиваться Келесі- следующий Әсіресе- особенно Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: Айтылым 1. «Ақылды үй» дегеніміз не? 2. «Ақылды үй» жүйесіне қандай міндеттерді артуға болады? 3. «Ақылды үйдің» негізгі сипаттамаларын атап бер. 4. Бірыңғай басқару жүйесіне қандай жүйелер кіреді? 5. «Ақылды үйде» қандай датчиктер пайдаланылады? Айтылым «Мен не білемін?» Суретпен жұмыс • Бұл не? Балнұрдың бейнесаяхатын тыңда, жүргізіп оқы. Жаттығайық
Сергіту сәтін орындайды. «Қара жорға» биі. Айтылым
Айтылым
Оқиық Әңгімені түсініп оқы.
Жазылым Кластер түрінде көрсет. «Ақылды үй» деген не? Оқылым Үй туралы қандай ақпарат саған айрықша ұнады? Мәтіннің ұнаған тұсын оқып бер. Үлгі: Әр қабаттағы балкон үлкен алаңға ұқсас. Бұл ашық алаңқайға ұшатын көліктер келіп қонады. Айтылым Берілген сөйлемді оқы. Мәтінде қарамен берілген сөздермен сәйкестендір
Оқылым
|
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор -сандарды атай алады -сандарды жаза алады ҚБ «Бірін-бірі» бағалау
Дескриптор - сұрақтарға жауап таба алады - марал туралы әңгімелей алады - қарсы мәндес сөздерді атай алады ҚБ: «Шапалақ»
Дескриптор -мәтінді тыңдайды -мәтінді тыңдай отырып,жүргізіп оқи алады -мәтіннің түйінді тұстарын анықтайды,кластер құрастыра алады ҚБ: «Өзін-өзі» бағалау |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 1.«Ақылды» сөзіне дыбыстық талдау жаса 2. «Ақылды үйдің пайдасы» тақырыбында ой толғау жаз, 6- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз



















