«Өзін – өзі тану» пәнінен сабақ жоспары
Мектеп: «Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ Мерзімі:______ Мұғалім : Тохтаржанова Т.Ю
Сынып: 10 «Ә» Қатысқандар саны:_____
Сабақ тақырыбы: № 31 - сабақ «Ар-ұждан – адамдық белгісі.»
Құндылық: Ақиқат.
Қасиеттері: Арлылық, адалдық, шынайылық.
|
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ар-ұждан адамгершілік таңдауда негіз болатынын Ақиқат құндылығымен байланыстыра отырып, ұғындыру. Сабақтың міндеттері:
|
Ресурстар Проектор, сазды музыка, бейнефильм. |
|
Сабақ барысы:
Оқушылармен сәлемдесіп, сабақтың ерекше өтетінін мәлімдеу. Бүгінгі сабақта теңізге саяхатқа шығатынымызды айту, оқушылардың қай кемеге отыратынын анықтау мақсатында экрандағы ұяшықтарды таңдату. Оқушыларды «Ар-ұят», «Адалдық» кемелеріне отырғызу арқылы топқа біріктіру.
«Жылулыққа толы майшам» әдісін пайдаланып, оқушылар бір-біріне ізгі тілектерін айтады. |
|
|
|
Теңіз маржанының суреті бейнеленеді, маржанның ішінен дәйексөз шығады. «...Жайнар көңіл, қайнар өмір, Ар ілімі оқылса». Шәкәрім Құдайбердіұлы Сұрақтар:
|
|
«Адалдық өтемі» тақырыбында бейнеролик көрсету. Бейнеролик бойынша сұрақтарға жауап береміз: 1. Бейнероликтен қандай әсер алдық? 2. Бейнероликтен қандай ой түйдік? 3. Бейнероликтің ең басты мәні мен мағынасы неде? |
|
«Фишбоун» әдісі қолданылып, өлең шумақтарға талдау жүргізіледі. 1-тапсырма. «Ар-ұят» кемесі. «Құтты білік» поэмасынан үзіндіге талдау жүргізу. 2-тапсырма. «Адалдық» кемесі. Шәкәрәм Құдайбердіұлы «Адамдық борышың» өлеңіне талдау жүргізу. Топтар бір-бірін көңіл-күйді білдіретін смайликтер арқылы бағалайды. |
|
|
6. Топпен ән айту Бір үйдің баласындай Алға ұмтыл тек алға алда қойған мақсатқа Қол сол еш тайынба сен Атқан әрбір ақ таңға үміт міндет арқала Қол соз армандарға сен
Қ-сы Болашақ жарқын болсын Бірлікпен орта толсын Жетелейтін бізді тек алға Бәріміз бірге бір үйдің баласындай Қол ұстасып таң қалмай Жылжимыз сонда тек алға
Бәріміз бірге бір үйдің баласындай Бірлігімізді сақтай Жылжимыз сонда тек алға Бәріміз бірге Бәріміз бірге қазақ елі
|
|
|
7. Үйге тапсырма. 1. Келесі сабақ. №32, «Саңылауы жоқпен сабақтас болма» әңгімесін оқып келу. |
|
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Мұғалім оқушыларға көздерін жұмып, сабақта не ұнағанын еске түсіріп, оны жүрегінде сақтауды ұсынады. Мұғалім оқушыларға өз мақсаттарына жетулеріне тілек білдіріп бүгінгі сабақ үшін рақмет айтады. Оқушылар «Өрмекші» әдісін пайдаланып, кері байланыс жасайды. |
Үнтаспа Баяу ән қойылады |
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "АР-ұждан - адамдық белгісі" 10 сынып
Ашық сабақ "АР-ұждан - адамдық белгісі" 10 сынып
«Өзін – өзі тану» пәнінен сабақ жоспары
Мектеп: «Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ Мерзімі:______ Мұғалім : Тохтаржанова Т.Ю
Сынып: 10 «Ә» Қатысқандар саны:_____
Сабақ тақырыбы: № 31 - сабақ «Ар-ұждан – адамдық белгісі.»
Құндылық: Ақиқат.
Қасиеттері: Арлылық, адалдық, шынайылық.
|
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ар-ұждан адамгершілік таңдауда негіз болатынын Ақиқат құндылығымен байланыстыра отырып, ұғындыру. Сабақтың міндеттері:
|
Ресурстар Проектор, сазды музыка, бейнефильм. |
|
Сабақ барысы:
Оқушылармен сәлемдесіп, сабақтың ерекше өтетінін мәлімдеу. Бүгінгі сабақта теңізге саяхатқа шығатынымызды айту, оқушылардың қай кемеге отыратынын анықтау мақсатында экрандағы ұяшықтарды таңдату. Оқушыларды «Ар-ұят», «Адалдық» кемелеріне отырғызу арқылы топқа біріктіру.
«Жылулыққа толы майшам» әдісін пайдаланып, оқушылар бір-біріне ізгі тілектерін айтады. |
|
|
|
Теңіз маржанының суреті бейнеленеді, маржанның ішінен дәйексөз шығады. «...Жайнар көңіл, қайнар өмір, Ар ілімі оқылса». Шәкәрім Құдайбердіұлы Сұрақтар:
|
|
«Адалдық өтемі» тақырыбында бейнеролик көрсету. Бейнеролик бойынша сұрақтарға жауап береміз: 1. Бейнероликтен қандай әсер алдық? 2. Бейнероликтен қандай ой түйдік? 3. Бейнероликтің ең басты мәні мен мағынасы неде? |
|
«Фишбоун» әдісі қолданылып, өлең шумақтарға талдау жүргізіледі. 1-тапсырма. «Ар-ұят» кемесі. «Құтты білік» поэмасынан үзіндіге талдау жүргізу. 2-тапсырма. «Адалдық» кемесі. Шәкәрәм Құдайбердіұлы «Адамдық борышың» өлеңіне талдау жүргізу. Топтар бір-бірін көңіл-күйді білдіретін смайликтер арқылы бағалайды. |
|
|
6. Топпен ән айту Бір үйдің баласындай Алға ұмтыл тек алға алда қойған мақсатқа Қол сол еш тайынба сен Атқан әрбір ақ таңға үміт міндет арқала Қол соз армандарға сен
Қ-сы Болашақ жарқын болсын Бірлікпен орта толсын Жетелейтін бізді тек алға Бәріміз бірге бір үйдің баласындай Қол ұстасып таң қалмай Жылжимыз сонда тек алға
Бәріміз бірге бір үйдің баласындай Бірлігімізді сақтай Жылжимыз сонда тек алға Бәріміз бірге Бәріміз бірге қазақ елі
|
|
|
7. Үйге тапсырма. 1. Келесі сабақ. №32, «Саңылауы жоқпен сабақтас болма» әңгімесін оқып келу. |
|
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Мұғалім оқушыларға көздерін жұмып, сабақта не ұнағанын еске түсіріп, оны жүрегінде сақтауды ұсынады. Мұғалім оқушыларға өз мақсаттарына жетулеріне тілек білдіріп бүгінгі сабақ үшін рақмет айтады. Оқушылар «Өрмекші» әдісін пайдаланып, кері байланыс жасайды. |
Үнтаспа Баяу ән қойылады |
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













