Материалдар / Ашық сабақ "Ардақты ат" 4 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ардақты ат" 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
"Ардақты ат" 4 сынып Оқушыларға адам өміріндегі жақсылықтың маңыздылығын түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Желтоқсан 2021
566
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Ынтымақты отбасы

Педагогтың аты – жөні

Капуова Л

Күні

24.12.21

Сынып: 4

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

15

Сабақтың тақырыбы

Ардақты ат

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Адамның адамгершілігі

Құндылығы

Дұрыс әрекет

Қасиеттері

қайырымдылық, шыншылдық,сыйластық

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға адам өміріндегі жақсылықтың маңыздылығын түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.

Міндеттері

  1. Білімділік: Оқушыларға адамның жақсы сөзі мен жақсы ісі туралы түсінік беру.

  2. Дамытушылық: Оқушылар бойындағы шыншылдық ,қайырымдылық қасиеттерін дамыту.

  3. Тәрбиелік: Оқушыларды сыйластыққа тәрбиелеу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті


Оқушының әрекеті

Ресурстар


Ұйымдастыру кезеңі.

  1. Жағымды көңіл – күй


5 Т – ережесі:

    1. Тәртіп.

    2. Талап.

    3. Тыныштық.

    4. Тазалық.

    5. Татулық.

«Нұрға бөлену» мәтінін оқу

5Т ережесін еске түсіреді


Көздерін жұмып отырады.

Алған әсерлерімен бөліседі.

«Хрустальная грусть» композициясы

  1. Үйге тапсырманы тексеру

«Қорқыт Ата» аңызын оқып келу.

Сұрақтар:

Қорқыттың дүниеге келуі ел есінде қалай қалды?

Ол дүниенiң бір шетінен екiншi бiр шетiне нелiктен сапар шеккен?

Қорқыт ата қай жерден жанына тыныштық тауыпты?

Қорқыт ата қайғы-мұңын қалай жеңiлдеткен еді?

Қорқыт атаны нелiктен «Қазақ ән-күйiнiң атасы» деп атайды?

Өзің Қорқыт ата туралы тағы не білесің?

Талдау бойынша сұрақтарға жауап береді

Оқулық.

wikipedia.org

  1. Сабақтың дәйексөзі.


Адамда жақсы қасиет болмаса, оған бақ та,

бақыт та қонбайды.

Жүсіп Баласағұни

  1. Адамның жақсы қасиеттеріне нелер жатады?

  2. Бақыт дегеніміз не?

  3. Дәйексөзден қандай ой түйдіңіз?

Оқушылар бір неше рет қайталап, дәптерге жазып алады. Талдау сұрақтарына жауап береді.


  1. Оқиға айту (Әңгіме)

«Қайырымдылық» ертегісін оқып, сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Есіркеген Көкжал итпен бірге не себепті сапарға шықты?

2.Сапар кезінде Есіркеген қандай қайырымдылықтар жасады?

3.Есіркегенді қандай адам деуге болады?

4. «Жақсы адам ісімен жақсы» деп айтудың мәні неде?

5.Өзіңіз айналаңызға қайырымдылық жасап жүрсің бе?


Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.



  1. Шығармашылық жұмыс.

1-топ өздерің тұратын ауылда (қалада, өңірде) жақсы адамның атымен байланысты жер, су, таудың суретін салып қорғау.

2топ: Адал адам постер құру

1-топ «Ардақты ат» сөзіне сөзжұмбақ құрастыру.

2-топ топтағы әр бір оқушы өздерінің бойындағы жақсы қасиеттерін жазу

Елернинг апс программасы бойынша тапсырма. https://learningapps.org/watch?v=pxswo394c21


Әр топ берілген тапсырманы орындайды.







Сілтемемен кіріп орындайды.

https://learningapps.org/watch?v=pxswo394c21


  1. Топпен ән айту

Жақсы адамдарым. тҚарақат Әбілдина


Оқушылар мұғаліммен бірге ән шырқайды

Тақтада ән мәтіні көрсетіледі


  1. Үйге тапсырма

74бет Асыранды қаздар мәтінін оқып келу.

Оқушылар үйге тапсырманы жазып алады

Оқулық

  1. Сабақтың қорытынды сәті.


Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық.



























Тірліктен іздеп келеміз пайда
Қол созамыз көп неге біз айға?
Күш табатындай құс қанатындай
Мейірім қайда? мейірім қайда?
Береке дейтін базарым қайда?
Иман мен дәстүр ғажабым қайда?
Әр қазақ менің жалғызым дейтін
Қазағым қайда қазағым қайда?

[Қайырмасы]
Жақсы адамдарым, жақсы адамдарым
Бақытты өмірдің бас қадамдарын
Тектілік пенен татулық дитін
Берік болсыншы тас қамалдарың
Жақсы адамдарым, жақсы адамдарым
Кем емессіңдер патшадан бәрің
Бес күн өмірде жасалсын ылғи
Жақсы амалдарың, жақсы амалдарың


Бағаламаймыз қолыңда барды
Жүрме едік өлмес жолында мәңгі
Біз байып бірден бұзбайық мүлдем
Адамдық заңды.адамдық заңды
Жақсылар сауық құратын бүгін
Көгімде жәйнап тұратын күнім
Жақсылығымен жаудыртып жатыр
Жаратқанымның рахым нұрын.

[Қайырмасы]


[Қайырмасы]
Жақсы адамдарым, жақсы адамдарым
Бақытты өмірдің бас қадамдарын
Тектілік пенен татулық дитін
Берік болсыншы тас қамалдарың
Жақсы адамдарым, жақсы адамдарым
Кем емессіңдер патшадан бәрің
Бес күн өмірде жасалсын ылғи
Жақсы амалдарың, жақсы амалдарың




















Тексерілді: _______________

«____»______________________

Пән: Өзін – өзі тану

Мектебі: ____________________

Күні: _______________

: 15

Мұғалімі:

Сыныбы: 4

Оқушылардың саны:

Тақырыбы:

Құндылығы: Сүйіспеншілік

Қасиеттері: Ұжымшылдық, ақкөңілділік, татулық

Мақсаты: Оқушыларға адамның жақсы және жаман қасиеттері туралы айта отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу.

Міндеттері:

  1. Білімділік: Оқушыларға татулықпен жұмыс жасаудың мәнін ұғындыру.

  2. Дамытушылық: Оқушылар бойындағы ақкөңілділік қасиеттерін дамыту.

  3. Тәрбиелік: Оқушыларды ұжымшыл болуға тәрбиелеу.

Ресурстар:

(материалдар, дереккөздер)

1.bilim-all.kz

2.https://infourok.ru











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!