|
Қысқа мерзімді жоспар |
||
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Утемисоов Султанбек Шынтасович |
|
|
Күні |
16.10.2025 |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Желідегі қауіпсіздік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі пайдаланушының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернетте алаяқтық пен агрессия) |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|
|
Сабақ кезеңі / уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
І. Ұйымдастыру бөлімі А) оқушылармен амандасады. Б) оқушыларды түгендеп, зейіндерін сабаққа аударады. ІІІ. Топқа бөлу «Жебе » әдісі арқылы бөлу арқылы 3 топқа бөлінеді.
Өткен тақырыпты қайталау. Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері Word wall платформасында сұрақтар |
Оқушылар мұғаліммен амандасып, сабаққа кіріседі. Фонарикті түсіру арқылы көрінген сөздер бойынша бөліну Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
- Жарайсыздар! - Тамаша! /Қолпаштау, мадақтау |
Фонарик жазу карточкалар Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» WORD WALL КОМПЬЮТЕР ПАЙДАЛАНУДЫҢ КЕРІ АСПЕКТІЛЕРІ - Откройте поле (wordwall.net) |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
А/ жаңа тақырыпқа көпір «Видеоролик» / Тақырыпқа қатысты видеоролик көрсетіледі, қарай отырып, бүгінгі тақырыпты табады./ Жаңа материалды игеру «Желідегі қауіпсіздік Сабақтың мақсаты мен бүгінгі сабақтың табыс критерийімен таныстырамын. Б/ Жаңа материалды игеру «Оқып ал!» әдісі /оқушылар тақырыпты өздері оқып, түсініп, талқылайды/ Практикалық тапсырмалар 1 тапсырма Топтық тапсырма 1 топ: Интернетте тағы қандай алаяқтықтар мен қауіп-қатерлер бар? Бірлесіп талдаңдар. Ойларыңды ортаға салыңдар. 2 топ: Кибербуллингке қалай қарсы тұруға болады? Кибербуллингке қарсы күресудің ережесіне жасаңдар. Ережелеріңнің әрбір пунктіне дәлелді мысал келтіріңдер 3 топ: Интернет желісін пайдалану барысында қауіпсіздік шараларын сақтаудың қаншалықты маңызды екенін бағамда. 2 тапсырма Ж Қалыптастырушы бағалау (Керібайланс) «Мұғалімнің бағалауы» әдісі Қосымша тапсырма: (озат оқушы мен қабілеті төмен оқушылар үшін...) Озат оқушы: 1.Желідегі беделді не себепті сақтау керек? 2.Не себепті желідегі агрессорды банға қою қажет? Қаблеті төмен оқушы: 1.Неліктен Интернетті пайдаланушылар саны жыл сайын артып келеді? 2.Антивирустық программа не үшін қолданылады? |
Бүгінгі тақырыпты табады. Бүгінгі күннің жадын жазып, тақырыпты жазып алады. Тақырыпты оқып танысады және топпен талқылап, мұғалімге жеткізеді. Тапсырмаларды топтасып, ноутбукта орындайды. Жұптасып тапсырманы ноутбукта орындайды. . Егер сыныпта озық оқушы болса немесе сыныпта ерекше білімді қажет ететін оқушы болса соларға арнайы тапсырма. Немесе уақыт қалып қойып, жұмыстануға берілген тапсырмалар. |
/Қолпаштау, мадақтау/
/Қолпаштау, мадақтау/ |
https://www.youtube.com/watch?v=UtnW_-IhZFE&t=80s Оқулық, дәптер Слайд шоу Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» Оқулық, дәптер топшама Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» Құндылық: «Заң және тәртіп» Оқулық Топшама Сурет |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
1.Бекіту «АВС» әдісі А – сұрақ қояды В – жауап береді С – айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады.
Қалыптастырушы бағалау (Керібайланыс)
«Мадақтау» әдісі
2
Бүгінгі сабақтың табыс критерийіне кері тоқталып, талқылаймыз.
3.Қорытынды (Рефлексия) «Padlet» сайты Сайтқа өз пікірлерін қалдырады. 4.Бағалау Бүгінгі сабақтағы дескриптор бойынша алған ұпайларының қорытындысын шығарады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырманы жазып алады. Мұғалім оқушылардан сұраққа жауап алады. оқушылар бүгінгі сабақ бойынша рефлексия қалдырады. Әр тапсырмадағы өздерінің ұпайларын қосып, есептеп, бағаға айналдырады. |
/Қолпаштау, мадақтау/
/Қолпаштау, мадақтау/ Жарайсыз! Тамаша! Керемет! 8-10 балл – «5»- тік 5-7 балл – «4»-тік 1-4 балл – «3»- тік |
«АВС» сұрақтары Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» Оқулық Padlet Бағалау парақтары |
Бүгінгі сабақтың «Табыс критерийі»:
-
-
-
-
Желідегі қауіпсіздіктерді біледі
-
Желідегі қауіпсіздік түрлерін ажыратып, салыстыра алады
-
Өмірде қолданып, қолдану арқылы бағалай алады
-
-
-
8 сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Желідегі қауіпсіздік. Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі пайдаланушының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернетте алаяқтық пен агрессия) |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|
|
Сабақ кезеңі / уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы: |
І. Ұйымдастыру бөлімі А) оқушылармен амандасады. Б) оқушыларды түгендеп, зейіндерін сабаққа аударады. ІІ. Үй жұмысын тексеру Үй жұмысын тексереді.
IІІ . Өткен тақырыпты бекіту «БББ» әдісі Кестені толтыртқызады. Қай оқушының қай жер қиналғанын көруге болады және өкмек береді.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасып, сабаққа кіріседі. Бір-бірінің дәптерлерін алып, тексереді. Бағалайды. БББ кестесін толтырады |
Мұғалімнің бағалауы:
Мұғалімнің бағалауы:
|
слайд Кесте |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
А/ жаңа тақырыпқа көпір
«Спираль мәтін» / Тақырыпты спираль ретінде жазып оқыту керек. Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын оқиды./
Жаңа материалды игеру «Желідегі қауіпсіздік Практикалық жұмыс»
Сабақтың мақсаты мен бүгінгі сабақтың табыс критерийімен таныстырамын.
Б/ Жаңа материалды игеру «Оқып ал!» әдісі /оқушылар тақырыпты өздері оқып, түсініп, талқылайды/ Практикалық тапсырмалар 1 тапсырма Жұптық тапсырма
Арман-пв баспасы 50-55 беттер Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру Қалыптастырушы бағалау (Керібайланыс) «Мұғалімнің бағалауы»
|
Бүгінгі тақырыпты табады. Бүгінгі күннің жадын жазып, тақырыпты жазып алады. Тақырыпты оқып танысады және топпен талқылап, мұғалімге жеткізеді. тапсырмаларды жұптасып, ноутбукта орындайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, ноутбукпен жұмыс жасайды. |
Мұғалімнің мадақтауы
/Қолпаштау, мадақтау/ |
Спираль мәтін Құндылық: «Жасапмаздық және жаңашылдық» Оқулық Слайд Құндылық: «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» Оқулық, дәптер топшама ноутбук Құндылық: «Заң және тәртіп» |
||||||||
|
Сабақтың соңы:
|
1.Бекіту «Сұрақ-жауап» әдісі
Бүгінгі сабақтың табыс критерийіне кері тоқталып, талқылаймыз.
3.Қорытынды (Рефлексия) «Білім сатысы» Стикерлерге өз пікірлерін қалдырады. 4.Бағалау Бүгінгі сабақтағы дескриптор бойынша алған ұпайларының қорытындысын шығарады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мұғалім оқушылардан сұраққа жауап алады. оқушылар бүгінгі сабақ бойынша рефлексия қалдырады. Әр тапсырмадағы өздерінің ұпайларын қосып, есептеп, бағаға айналдырады. |
/Қолпаштау, мадақтау/
/Қолпаштау, мадақтау/ 8-10 балл – «5»- тік 5-7 балл – «4»-тік 1-4 балл – «3»- тік |
оқулық Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» Білім сатысы плакаты Бағалау парақтары |
Бүгінгі сабақтың «Табыс критерийі»:
-
-
-
-
Желідегі қауіпсіздік түрлерімен жұмыс жасауды біледі.
-
Желідегі қауіпсіздік түрлерімен жұмыс жасауды біледі.
-
Өмірдегі орнын анықтап, бағалай алады.
-
-
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері
Ашық сабақ Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Утемисоов Султанбек Шынтасович |
|
|
Күні |
16.10.2025 |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Желідегі қауіпсіздік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі пайдаланушының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернетте алаяқтық пен агрессия) |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|
|
Сабақ кезеңі / уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
І. Ұйымдастыру бөлімі А) оқушылармен амандасады. Б) оқушыларды түгендеп, зейіндерін сабаққа аударады. ІІІ. Топқа бөлу «Жебе » әдісі арқылы бөлу арқылы 3 топқа бөлінеді.
Өткен тақырыпты қайталау. Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері Word wall платформасында сұрақтар |
Оқушылар мұғаліммен амандасып, сабаққа кіріседі. Фонарикті түсіру арқылы көрінген сөздер бойынша бөліну Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
- Жарайсыздар! - Тамаша! /Қолпаштау, мадақтау |
Фонарик жазу карточкалар Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» WORD WALL КОМПЬЮТЕР ПАЙДАЛАНУДЫҢ КЕРІ АСПЕКТІЛЕРІ - Откройте поле (wordwall.net) |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
А/ жаңа тақырыпқа көпір «Видеоролик» / Тақырыпқа қатысты видеоролик көрсетіледі, қарай отырып, бүгінгі тақырыпты табады./ Жаңа материалды игеру «Желідегі қауіпсіздік Сабақтың мақсаты мен бүгінгі сабақтың табыс критерийімен таныстырамын. Б/ Жаңа материалды игеру «Оқып ал!» әдісі /оқушылар тақырыпты өздері оқып, түсініп, талқылайды/ Практикалық тапсырмалар 1 тапсырма Топтық тапсырма 1 топ: Интернетте тағы қандай алаяқтықтар мен қауіп-қатерлер бар? Бірлесіп талдаңдар. Ойларыңды ортаға салыңдар. 2 топ: Кибербуллингке қалай қарсы тұруға болады? Кибербуллингке қарсы күресудің ережесіне жасаңдар. Ережелеріңнің әрбір пунктіне дәлелді мысал келтіріңдер 3 топ: Интернет желісін пайдалану барысында қауіпсіздік шараларын сақтаудың қаншалықты маңызды екенін бағамда. 2 тапсырма Ж Қалыптастырушы бағалау (Керібайланс) «Мұғалімнің бағалауы» әдісі Қосымша тапсырма: (озат оқушы мен қабілеті төмен оқушылар үшін...) Озат оқушы: 1.Желідегі беделді не себепті сақтау керек? 2.Не себепті желідегі агрессорды банға қою қажет? Қаблеті төмен оқушы: 1.Неліктен Интернетті пайдаланушылар саны жыл сайын артып келеді? 2.Антивирустық программа не үшін қолданылады? |
Бүгінгі тақырыпты табады. Бүгінгі күннің жадын жазып, тақырыпты жазып алады. Тақырыпты оқып танысады және топпен талқылап, мұғалімге жеткізеді. Тапсырмаларды топтасып, ноутбукта орындайды. Жұптасып тапсырманы ноутбукта орындайды. . Егер сыныпта озық оқушы болса немесе сыныпта ерекше білімді қажет ететін оқушы болса соларға арнайы тапсырма. Немесе уақыт қалып қойып, жұмыстануға берілген тапсырмалар. |
/Қолпаштау, мадақтау/
/Қолпаштау, мадақтау/ |
https://www.youtube.com/watch?v=UtnW_-IhZFE&t=80s Оқулық, дәптер Слайд шоу Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» Оқулық, дәптер топшама Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» Құндылық: «Заң және тәртіп» Оқулық Топшама Сурет |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
1.Бекіту «АВС» әдісі А – сұрақ қояды В – жауап береді С – айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады.
Қалыптастырушы бағалау (Керібайланыс)
«Мадақтау» әдісі
2
Бүгінгі сабақтың табыс критерийіне кері тоқталып, талқылаймыз.
3.Қорытынды (Рефлексия) «Padlet» сайты Сайтқа өз пікірлерін қалдырады. 4.Бағалау Бүгінгі сабақтағы дескриптор бойынша алған ұпайларының қорытындысын шығарады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырманы жазып алады. Мұғалім оқушылардан сұраққа жауап алады. оқушылар бүгінгі сабақ бойынша рефлексия қалдырады. Әр тапсырмадағы өздерінің ұпайларын қосып, есептеп, бағаға айналдырады. |
/Қолпаштау, мадақтау/
/Қолпаштау, мадақтау/ Жарайсыз! Тамаша! Керемет! 8-10 балл – «5»- тік 5-7 балл – «4»-тік 1-4 балл – «3»- тік |
«АВС» сұрақтары Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» Оқулық Padlet Бағалау парақтары |
Бүгінгі сабақтың «Табыс критерийі»:
-
-
-
-
Желідегі қауіпсіздіктерді біледі
-
Желідегі қауіпсіздік түрлерін ажыратып, салыстыра алады
-
Өмірде қолданып, қолдану арқылы бағалай алады
-
-
-
8 сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Желідегі қауіпсіздік. Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі пайдаланушының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернетте алаяқтық пен агрессия) |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|
|
Сабақ кезеңі / уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы: |
І. Ұйымдастыру бөлімі А) оқушылармен амандасады. Б) оқушыларды түгендеп, зейіндерін сабаққа аударады. ІІ. Үй жұмысын тексеру Үй жұмысын тексереді.
IІІ . Өткен тақырыпты бекіту «БББ» әдісі Кестені толтыртқызады. Қай оқушының қай жер қиналғанын көруге болады және өкмек береді.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасып, сабаққа кіріседі. Бір-бірінің дәптерлерін алып, тексереді. Бағалайды. БББ кестесін толтырады |
Мұғалімнің бағалауы:
Мұғалімнің бағалауы:
|
слайд Кесте |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
А/ жаңа тақырыпқа көпір
«Спираль мәтін» / Тақырыпты спираль ретінде жазып оқыту керек. Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын оқиды./
Жаңа материалды игеру «Желідегі қауіпсіздік Практикалық жұмыс»
Сабақтың мақсаты мен бүгінгі сабақтың табыс критерийімен таныстырамын.
Б/ Жаңа материалды игеру «Оқып ал!» әдісі /оқушылар тақырыпты өздері оқып, түсініп, талқылайды/ Практикалық тапсырмалар 1 тапсырма Жұптық тапсырма
Арман-пв баспасы 50-55 беттер Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру Қалыптастырушы бағалау (Керібайланыс) «Мұғалімнің бағалауы»
|
Бүгінгі тақырыпты табады. Бүгінгі күннің жадын жазып, тақырыпты жазып алады. Тақырыпты оқып танысады және топпен талқылап, мұғалімге жеткізеді. тапсырмаларды жұптасып, ноутбукта орындайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, ноутбукпен жұмыс жасайды. |
Мұғалімнің мадақтауы
/Қолпаштау, мадақтау/ |
Спираль мәтін Құндылық: «Жасапмаздық және жаңашылдық» Оқулық Слайд Құндылық: «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» Оқулық, дәптер топшама ноутбук Құндылық: «Заң және тәртіп» |
||||||||
|
Сабақтың соңы:
|
1.Бекіту «Сұрақ-жауап» әдісі
Бүгінгі сабақтың табыс критерийіне кері тоқталып, талқылаймыз.
3.Қорытынды (Рефлексия) «Білім сатысы» Стикерлерге өз пікірлерін қалдырады. 4.Бағалау Бүгінгі сабақтағы дескриптор бойынша алған ұпайларының қорытындысын шығарады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мұғалім оқушылардан сұраққа жауап алады. оқушылар бүгінгі сабақ бойынша рефлексия қалдырады. Әр тапсырмадағы өздерінің ұпайларын қосып, есептеп, бағаға айналдырады. |
/Қолпаштау, мадақтау/
/Қолпаштау, мадақтау/ 8-10 балл – «5»- тік 5-7 балл – «4»-тік 1-4 балл – «3»- тік |
оқулық Құндылық: «Әділдік және жауапкершілік» Білім сатысы плакаты Бағалау парақтары |
Бүгінгі сабақтың «Табыс критерийі»:
-
-
-
-
Желідегі қауіпсіздік түрлерімен жұмыс жасауды біледі.
-
Желідегі қауіпсіздік түрлерімен жұмыс жасауды біледі.
-
Өмірдегі орнын анықтап, бағалай алады.
-
-
-
шағым қалдыра аласыз
ұптық
жұмыс
.Үйге тапсырма

















