Макишева Маржан Камитовна Тыңдаушының портфолио
Атбасар қаласының №6 жалпы орта Көкшетау қаласы «ПШО» ЖМ филиалы
білім беретін мектебі Курс атауы:
«Математика сабағы:басымдықтар және
жетілдіру стратегиялары»
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
«Ақмола облысы білім басқармасының Атбасар ауданы білім бөлімі Атбасар қаласының №6 жалпы орта білім беретін мектебі»КММ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Макишева М.К. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
9.2А Тізбектер |
2 сабақ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық және геометриялық прогрессиялар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.3.5 арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін, алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; ЕБК оқушылар: алғашқы n мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын қолданады, қарапайым есептерді шығырады; (ЕБҚ оқушылар: психикалық дамудың бұзылуы, қимыл әрекеттердің болмауы) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: арифметикалық прогрессияның анықтамасын біледі; Көпшілік оқушылар үшін: арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын біледі және қолданады; Кейбір оқушылар үшін: арифметикалық прогрессиялардың сипаттамалық қасиетін біледі және қолданады; ЕБК оқушылар: арифметикалық прогрессияның анықтамасын біледі, қарапайым есептерді шығырады; |
|
|
Бағалау критерийлері |
арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын қолданады; арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесін, айырымын табады, арифметикалық прогрессиялардың сипаттамалық қасиетін қолданады; |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, Топтастыру 3 минут |
Салемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Психологиялық ахуал туғызу: «Аралдағы демалыс» Мұғалім: Арал теңізі, күн жарқырап тұр, жанында пальма ағаштары бар және сусын ишіп жатыр. Ал енді қағаздарыңызды алып қараныздар. Топқа бөлу: «Адасқан әріптер» арқылы 2 топқа бөлу. 1топ-Архимед, 2 топ-Леонардо. |
Оқушылар орындарынан тұрады. Қолдарына А4 қағазды алып төбелеріне қойады, мұғалімнің айтқанын қаламмен бейнелейді. Оқушылар әріптер жазылған қағаз қиындыларын алады,қиынды қағаздардың басқа бетінде сандарға қарап, өз тобына барады. Әріптерден ғалымның есімдерін құрастырады. Алдыңғы сабақтағы тапсырма бойынша оқушылар әр ғалымның прогрессия мен қандай байланысы бар екенін бір екі сөйлеммен айтады. ЕБҚ оқушы: оқушылармен бірге жауап береді |
Мұғалім «Бұл - жақсы жауап»,«Сен жетістіктерге жетудесін» сөздерін қолдана отырып оқушымен кері байланыс жасап отырады. |
Қағаз қиындылары |
|
Сабақтың басы 5 минут |
1)Үй тапсырмасын тексеру. №13.2,№13.6 2)Оқыту әдісі : «Миға шабуыл» Қосымша 1 |
«Маған көрсет» әдісі бойынша бір-бірімен дәптер алмасады.. ЕБҚ оқушы: Тақтада берілген дұрыс жауаптар бойынша тексереді ЕБҚ оқушыны тапсырмаға тарту: сұрақты сыныптастарымен бірге талдайды |
Әр топ бір бірін смайлик әдісі арқылы бағалайды Б |
Интербелсенді тақта
|
|
Сабақтың
ортасы |
«Джигсо әдісі» бойынша оқулықпен жұмыс топта талқылап тапсырманы орындайды.Арифметикалық прогрессияның айырымын табыңдар. Қосымша 2 |
Берілген тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір-аласау арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді. ЕБҚ оқушы: топпен бірлесіп жұмыс жасап үйренеді. |
Бағалау: Оқушылар бірін - бірі бағалайды.
|
А.Е.Әбілқасымова Алгебра 9 сынып оқулық «Мектеп» 2019 1-топ - №13.4 -1, 2- топ – № 13.4-2
|
|
8 мин Қорытынды 5 мин 7 мин |
Жұптық жұмыс. ФС тапсырма. Қосымша 3 Топтық жұмыс.Оқулықпен жұмыс: Қосымша4
«Жалғасын тап» Жеке жұмыс.Сәйкестендіру кестесі. Қосымша
6-1 |
ЕБҚ оқушы: оқушылармен бірге тапсырманы орындайды. ЕБҚ оқушы: жеке жұмыс жасайды. Қосымша 5 ЕБҚ оқушы: Бос орындарды толтырыңыз. Қосымша 7 |
«Алғыс білдіремін» әдісі арқылы «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» «Бас бармақ әдісі» арқылы бірін-бірі бағалайды |
А.Е.Әбілқасымова Алгебра 9 сынып оқулық «Мектеп» 2019, №13.7 ,114 бет Тапсырма жазылған кеспе қағаз.
|
|
2 мин 5 мин |
Үй тапсырмасы.
п.13,№ 13.18,№13.22 Рефлексия: «INSERT» әдіcі
|
ЕБҚ оқушы: п.13 № 13.2,113 бет |
|
А.Е.Әбілқасымова Алгебра 9 сынып оқулық «Мектеп» 2019 |
|
Саралау - Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау - Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық пен қауыпсіздік техникасын сақтау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Топқа бөлу кезінде оқушылар
арифметикалық прогрессия тарихы жайлы мәлімет алады. |
1. Үй тапсырмасын оқушы - лар
бір - бірін тексеріп, бағалайды. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы
бағалау Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Макишева Маржан Камитовна
Тыңдаушының портфолио Атбасар қаласының №6 жалпы
орта Көкшетау қаласы «ПШО» ЖМ филиалы білім беретін мектебі Курс
атауы: «Математика сабағы:басымдықтар
және жетілдіру
стратегиялары» Қысқа мерзімді жоспар Мектеп «Ақмола облысы білім
басқармасының Атбасар ауданы білім бөлімі Атбасар қаласының №6
жалпы орта білім беретін
мектебі»КММ Педагогтің
аты-жөні Макишева М.К. Күні: Сынып: 9
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны: Бөлім: 9.2А
Тізбектер 2
сабақ Сабақтың
тақырыбы Арифметикалық және
геометриялық
прогрессиялар Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары:
9.2.3.5
арифметикалық прогрессиялардың n-ші мүшесін,
алғашқы n
мүшелерінің қосындысын есептеу
формулаларын, сипаттамалық
қасиетін білу және
қолдану;
ЕБК
оқушылар: алғашқы n
мүшелерінің қосындысын есептеу
формулаларын қолданады, қарапайым есептерді
шығырады;
(ЕБҚ
оқушылар: психикалық дамудың бұзылуы,
қимыл әрекеттердің
болмауы) Сабақтың
мақсаты:
Барлық
оқушылар үшін:
арифметикалық
прогрессияның анықтамасын
біледі;
Көпшілік
оқушылар үшін:
арифметикалық
прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын біледі және
қолданады;
Кейбір
оқушылар үшін:
арифметикалық
прогрессиялардың сипаттамалық
қасиетін біледі және
қолданады; ЕБК
оқушылар: арифметикалық прогрессияның
анықтамасын біледі, қарапайым есептерді
шығырады; Бағалау
критерийлері
арифметикалық
прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын
қолданады;
арифметикалық
прогрессияның n-ші мүшесін, айырымын
табады, арифметикалық
прогрессиялардың сипаттамалық
қасиетін қолданады; Ойлау дағдыларының
деңгейі қолдану Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі /
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Ұйымдастыру, Топтастыру 3
минут
Салемдесу. Оқушыларды
түгелдеу.
Психологиялық
ахуал туғызу: «Аралдағы
демалыс»
Мұғалім: Арал
теңізі, күн жарқырап тұр, жанында пальма ағаштары бар және сусын
ишіп жатыр.
Ал енді
қағаздарыңызды алып
қараныздар.
Топқа бөлу: «Адасқан
әріптер» арқылы 2 топқа
бөлу.
1топ-Архимед, 2
топ-Леонардо.
Оқушылар орындарынан
тұрады. Қолдарына А4 қағазды алып төбелеріне қойады, мұғалімнің
айтқанын қаламмен
бейнелейді.
Оқушылар әріптер
жазылған қағаз қиындыларын алады,қиынды қағаздардың басқа бетінде
сандарға қарап, өз тобына барады. Әріптерден ғалымның есімдерін
құрастырады. Алдыңғы сабақтағы тапсырма бойынша оқушылар әр
ғалымның прогрессия мен қандай байланысы бар екенін бір екі
сөйлеммен айтады. ЕБҚ
оқушы: оқушылармен бірге жауап
береді Мұғалім «Бұл - жақсы
жауап»,«Сен жетістіктерге жетудесін» сөздерін қолдана отырып
оқушымен кері байланыс жасап
отырады. Қағаз
қиындылары Сабақтың
басы 5
минут
1)Үй тапсырмасын
тексеру.
№13.2,№13.6
2)Оқыту әдісі : «Миға
шабуыл» Қосымша
1
«Маған көрсет»
әдісі бойынша бір-бірімен дәптер
алмасады..
ЕБҚ
оқушы: Тақтада берілген дұрыс жауаптар бойынша
тексереді ЕБҚ оқушыны тапсырмаға тарту:
сұрақты сыныптастарымен бірге
талдайды Әр топ бір бірін смайлик әдісі
арқылы бағалайды Б
Интербелсенді
тақта
Сабақтың
ортасы
«Джигсо
әдісі» бойынша оқулықпен жұмыс топта
талқылап тапсырманы орындайды.Арифметикалық прогрессияның айырымын
табыңдар. Қосымша
2
Берілген тапсырмалар
төңірегінде оқушылар талдайды,
пікір-аласау
арқылы тапсырманы
орындап түсінгендерін бір-біріне
жеткізеді. ЕБҚ
оқушы: топпен бірлесіп жұмыс жасап
үйренеді.
Бағалау:
Оқушылар бірін -
бірі бағалайды.
А.Е.Әбілқасымова
Алгебра 9 сынып
оқулық
«Мектеп»
2019
1-топ - №13.4 -1, 2-
топ – №
13.4-2
8
мин
Қорытынды 5
мин 7
мин
Жұптық
жұмыс. ФС тапсырма. Қосымша
3
Топтық
жұмыс.Оқулықпен жұмыс:
Қосымша4
«Жалғасын
тап» Жеке жұмыс.Сәйкестендіру
кестесі. Қосымша
6-1
ЕБҚ
оқушы: оқушылармен бірге тапсырманы
орындайды.
ЕБҚ
оқушы: жеке жұмыс жасайды. Қосымша
5
ЕБҚ
оқушы: Бос орындарды
толтырыңыз. Қосымша
7
«Алғыс білдіремін»
әдісі арқылы «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!»
«Бас бармақ әдісі»
арқылы бірін-бірі
бағалайды өзара
бағалау
А.Е.Әбілқасымова
Алгебра 9 сынып
оқулық
«Мектеп» 2019,
№13.7 ,114
бет Тапсырма
жазылған кеспе қағаз.
2
мин 5
мин
Үй
тапсырмасы.
п.13,№ 13.18,№13.22
Рефлексия:
«INSERT»
әдіcі
ЕБҚ
оқушы: п.13 № 13.2,113
бет
А.Е.Әбілқасымова
Алгебра 9 сынып
оқулық
«Мектеп» 2019 Саралау - Сіз қандай тәсілмен көбірек
қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға
қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау - Сіз оқушылардың материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз? Денсаулық пен қауыпсіздік техникасын
сақтау 1. Топқа бөлу кезінде оқушылар
арифметикалық прогрессия тарихы жайлы мәлімет алады. 1. Үй тапсырмасын оқушы - лар
бір - бірін тексеріп, бағалайды. Сабақ бойынша
рефлексия Жалпы
бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ағалау













