|
Бөлім: |
ІІІ. Әлемнің жеті кереметі. Лексикография |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Е. Ж. Жамбекова |
|||||
|
Күні: |
17.10.2025 |
|
||||
|
Сынып: 6-А |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Артемида ғибадатханасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.1.1 тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, түсіндіре алады; Жеке сөздр, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жаза алады; |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Амандасу, түгендеу, психологиялық жағымды ахуал тудыру. Грек-рим мәдениеті бойынша амандасу: 1) Жұмулы қолымен өз кеудесін екі рет соғып, қолын жоғары көтеріп, сәлем дейді. 2) Амандасып жатқан адамының иығынан қағады.«Әр елдің сәлемдесуі». Топқа бөлу. 3 топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстырады.
|
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Жетек сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин |
Оқылым тапсырмасы. ЖЕКЕ ТАПСЫРМА. «Ақпаратты сүзу» әдісі. 1. Мәтінді оқытады. 2. Мәтіннен негізгі, қосымша ақпараттарды анықтауға көмектеседі. |
«Ақпаратты сүзу» әдісі. Мәтіннен негізгі, қосымша ақпараттарды анықтайды |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл Мәтінді түсініп оқиды – 1 балл. Мәтіннен негізгі, қосымша ақпараттарды анықтайды – 1 балл. |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||
|
3 мин |
Тыңдалым тапсырмасы. ЖЕКЕ ТАПСЫРМА. 1. Мәтінді тыңдатады. 2. Тыңдалым бойынша сұрақтар қояды. |
Мәтінді түсініп тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл Мәтін мазмұнын түсініп тыңдайды – 1 балл. Берілген сұрақтарға жауап береді – 1 балл. |
Жасанды интеллект |
||
|
5 мин |
Wordwall платформасы бойынша оқушыларға сұрақ қояды. |
Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы: 1 балл Берілген сұрақтарға жауап береді – 1 балл. |
Wordwall платформасы |
||
|
7 мин |
Жазылым және айтылым бойынша тапсырма. Әлемдік тарихи маңызы бар ескерткіштерді сақтаудың жолдары туралы «ПОПС формуласы» бойынша өз ойларын жаздыртады. |
Әлемдік тарихи маңызы бар ескерткіштерді сақтаудың жолдары туралы «ПОПС формуласы» бойынша өз ойларын жазады. Өз жұмыстарын қорғайды. |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл Әлемдік тарихи маңызы бар ескерткіштерді сақтаудың жолдары туралы «ПОПС формуласы» бойынша өз ойларын жазады – 1 балл. Өз жұмыстарын қорғайды – 1 балл. |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||
|
7 мин |
Жазылым тапсырмасы. Бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді түзетіп, бағандарға бөліп жазады. |
Бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді түзетіп, бағандарға бөліп жазады. Дәптеріне көшіріп жазады. |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл Бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді түзетіп, бағандарға бөліп жазады – 1 балл. Дәптеріне көшіріп жазады – 1 балл. |
|
||
|
9 мин |
Quiziz платформасы бойынша оқушыларға сұрақ қояды. |
Бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерге байланысты берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы: 1 балл Берілген сұрақтарға жауап береді – 1 балл. |
Quiziz платформасы |
||
|
Сабақтың соңы 1 мин Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. Whatsapp желісі арқылы. 1 мин Бағалау: Дескрипторға сай бағалау Үйге тапсырма: 5-тапсырма, 44-бет |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Артемида ғибадатханасы.
Ашық сабақ. Артемида ғибадатханасы.
|
Бөлім: |
ІІІ. Әлемнің жеті кереметі. Лексикография |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Е. Ж. Жамбекова |
|||||
|
Күні: |
17.10.2025 |
|
||||
|
Сынып: 6-А |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Артемида ғибадатханасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.1.1 тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, түсіндіре алады; Жеке сөздр, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жаза алады; |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Амандасу, түгендеу, психологиялық жағымды ахуал тудыру. Грек-рим мәдениеті бойынша амандасу: 1) Жұмулы қолымен өз кеудесін екі рет соғып, қолын жоғары көтеріп, сәлем дейді. 2) Амандасып жатқан адамының иығынан қағады.«Әр елдің сәлемдесуі». Топқа бөлу. 3 топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстырады.
|
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Жетек сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин |
Оқылым тапсырмасы. ЖЕКЕ ТАПСЫРМА. «Ақпаратты сүзу» әдісі. 1. Мәтінді оқытады. 2. Мәтіннен негізгі, қосымша ақпараттарды анықтауға көмектеседі. |
«Ақпаратты сүзу» әдісі. Мәтіннен негізгі, қосымша ақпараттарды анықтайды |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл Мәтінді түсініп оқиды – 1 балл. Мәтіннен негізгі, қосымша ақпараттарды анықтайды – 1 балл. |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||
|
3 мин |
Тыңдалым тапсырмасы. ЖЕКЕ ТАПСЫРМА. 1. Мәтінді тыңдатады. 2. Тыңдалым бойынша сұрақтар қояды. |
Мәтінді түсініп тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл Мәтін мазмұнын түсініп тыңдайды – 1 балл. Берілген сұрақтарға жауап береді – 1 балл. |
Жасанды интеллект |
||
|
5 мин |
Wordwall платформасы бойынша оқушыларға сұрақ қояды. |
Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы: 1 балл Берілген сұрақтарға жауап береді – 1 балл. |
Wordwall платформасы |
||
|
7 мин |
Жазылым және айтылым бойынша тапсырма. Әлемдік тарихи маңызы бар ескерткіштерді сақтаудың жолдары туралы «ПОПС формуласы» бойынша өз ойларын жаздыртады. |
Әлемдік тарихи маңызы бар ескерткіштерді сақтаудың жолдары туралы «ПОПС формуласы» бойынша өз ойларын жазады. Өз жұмыстарын қорғайды. |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл Әлемдік тарихи маңызы бар ескерткіштерді сақтаудың жолдары туралы «ПОПС формуласы» бойынша өз ойларын жазады – 1 балл. Өз жұмыстарын қорғайды – 1 балл. |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||
|
7 мин |
Жазылым тапсырмасы. Бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді түзетіп, бағандарға бөліп жазады. |
Бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді түзетіп, бағандарға бөліп жазады. Дәптеріне көшіріп жазады. |
Дескриптор: Жалпы: 2 балл Бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді түзетіп, бағандарға бөліп жазады – 1 балл. Дәптеріне көшіріп жазады – 1 балл. |
|
||
|
9 мин |
Quiziz платформасы бойынша оқушыларға сұрақ қояды. |
Бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерге байланысты берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы: 1 балл Берілген сұрақтарға жауап береді – 1 балл. |
Quiziz платформасы |
||
|
Сабақтың соңы 1 мин Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. Whatsapp желісі арқылы. 1 мин Бағалау: Дескрипторға сай бағалау Үйге тапсырма: 5-тапсырма, 44-бет |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













