|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||
|
Бөлім |
Жасанды интеллект |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Чабаев Асланбек Омарович |
|||
|
Күні |
04.09.2021 жыл |
|||
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасанды интеллект |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.1-машина оқыту, нейрондық желілер (нейрондар және синапстардың) қағидаттарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Оқушыларды жасанды интелект жүйе ұғым туралы түсінік қалыптасады. Оқушылардың басым бөлігі: Білімділер базасы мен жасанды интелекттінің маңызын біледі. Кейбір оқушылар: Жасанды интеллекттіні топтастыра алады. |
|||
|
Бағалаукритерийі |
Критериларыбойыншабағаланады. Топ басшысы жиынтық бағасын шығарып береді. Әржекеоқушыбағаларыналады |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Жауапкершілігі мол, ұстанымы бар белсендіазаматтыөзініңжұмысынажауапкершілікпенқарауғажәнежоғарыжетістіктергеқолжеткізугеталпындыру. |
|||
|
Пәнаралықбайланыс |
Математика |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (2мин) |
Оқушылармен амандасады. Топқа бөлу Түстер әлемі «Қызықты психология»Сенің ұнататын түсің қандай? Оқушыларды түске бөлу мақсатында қызыл, көк спикерлер тарату. Қайталау сұрақтары: Жасанды интеллект деген не? -60-70 жылдардағы жасанды интеллекттер арасындағы айырмашылықтар? -Сараптама жүйесін қалыптастырудың негізгі мүмкіндіктері қандай? Білімділер базасы деген не? |
Мұғаліммен амандасады Оқушылар түсті парақшаны өздері таңдап, топқа бөлініп отырады. Түстерге берілген психологиялық тұжырымдамамен танысады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді |
2 балл |
Интерактивті тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы (20мин) |
Жаңа тақырыпты түсіндіреді: Жасанды интеллект – бұл модель мен тиісті бағдарламалық құралдар жасайтын, ЭВМ көмегімен семантикаға (мағына проблемасына) жүгіну талап етілетін үдерісте есептесу сипатындағы емес шығармашылық міндеттерді шешуге мүмкіндік беретін ғылыми-зерттеу бағыты.ЖИ саласындағы зерттеу 30 жыл бойы жүргізілуде. ЖИ саласында жұмыстың басталуын ЭВМ-нің жасалуынан деп есептейді, ол адамзаттың ойлау қабілетінің үдерісін қайталауы(имитациялауы) тиіс болды. Егер ЖИ-ді қолдану саласын жасалған үлгілер саны бойынша қарайтын болса, онда олар былайша орналасқан болар еді: 1. Медициналық диагностика ,оқу, кеңес беру, 2. ЖИ-ді жобалау. 3. Әртүрлі салаларда міндеттерді шешу бойынша пайдаланушыларға көмек көрсету. 4. Автоматтықбағдарламалау. ПО сапасынатексеру мен талдау. 5. Өтеүлкенинтегральдысхемалардыжобалау 6. Қондырғыларды жөндеу бойынша техникалық диагностика және ұсыныстамаларды жасау. 7. Әртүрлі пәндік салаларда жоспарлау және мәліметтерді талдау, оның ішінде статистикалық әдістер негізінде. 8. Геологиялықмәліметтердіинтерпретациялаужәнепайдалықазбалардыңтабылуыбойыншаұсыныстамалар. |
Мұғалімнің қосымша сұрақтарына жауап береді |
3 балл |
Интерактивті тақта, презентация |
|
Сабақтың соңы
|
Жеке жұмыс Оқулықтағы Талдау деңгейінің тапсырмаларын дәптерге орындау |
Оқушылар мысалдар келтіреді |
7 балл |
Интерактивті тақта, презентация, дәптер, оқулық |
|
Үй тапсырмасы |
Жасанды интеллект тақырыбын оқу. |
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "ARTIFICIAL INTELLENCE" 11 сынып
Ашық сабақ "ARTIFICIAL INTELLENCE" 11 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||
|
Бөлім |
Жасанды интеллект |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Чабаев Асланбек Омарович |
|||
|
Күні |
04.09.2021 жыл |
|||
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасанды интеллект |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.1-машина оқыту, нейрондық желілер (нейрондар және синапстардың) қағидаттарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Оқушыларды жасанды интелект жүйе ұғым туралы түсінік қалыптасады. Оқушылардың басым бөлігі: Білімділер базасы мен жасанды интелекттінің маңызын біледі. Кейбір оқушылар: Жасанды интеллекттіні топтастыра алады. |
|||
|
Бағалаукритерийі |
Критериларыбойыншабағаланады. Топ басшысы жиынтық бағасын шығарып береді. Әржекеоқушыбағаларыналады |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Жауапкершілігі мол, ұстанымы бар белсендіазаматтыөзініңжұмысынажауапкершілікпенқарауғажәнежоғарыжетістіктергеқолжеткізугеталпындыру. |
|||
|
Пәнаралықбайланыс |
Математика |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (2мин) |
Оқушылармен амандасады. Топқа бөлу Түстер әлемі «Қызықты психология»Сенің ұнататын түсің қандай? Оқушыларды түске бөлу мақсатында қызыл, көк спикерлер тарату. Қайталау сұрақтары: Жасанды интеллект деген не? -60-70 жылдардағы жасанды интеллекттер арасындағы айырмашылықтар? -Сараптама жүйесін қалыптастырудың негізгі мүмкіндіктері қандай? Білімділер базасы деген не? |
Мұғаліммен амандасады Оқушылар түсті парақшаны өздері таңдап, топқа бөлініп отырады. Түстерге берілген психологиялық тұжырымдамамен танысады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді |
2 балл |
Интерактивті тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы (20мин) |
Жаңа тақырыпты түсіндіреді: Жасанды интеллект – бұл модель мен тиісті бағдарламалық құралдар жасайтын, ЭВМ көмегімен семантикаға (мағына проблемасына) жүгіну талап етілетін үдерісте есептесу сипатындағы емес шығармашылық міндеттерді шешуге мүмкіндік беретін ғылыми-зерттеу бағыты.ЖИ саласындағы зерттеу 30 жыл бойы жүргізілуде. ЖИ саласында жұмыстың басталуын ЭВМ-нің жасалуынан деп есептейді, ол адамзаттың ойлау қабілетінің үдерісін қайталауы(имитациялауы) тиіс болды. Егер ЖИ-ді қолдану саласын жасалған үлгілер саны бойынша қарайтын болса, онда олар былайша орналасқан болар еді: 1. Медициналық диагностика ,оқу, кеңес беру, 2. ЖИ-ді жобалау. 3. Әртүрлі салаларда міндеттерді шешу бойынша пайдаланушыларға көмек көрсету. 4. Автоматтықбағдарламалау. ПО сапасынатексеру мен талдау. 5. Өтеүлкенинтегральдысхемалардыжобалау 6. Қондырғыларды жөндеу бойынша техникалық диагностика және ұсыныстамаларды жасау. 7. Әртүрлі пәндік салаларда жоспарлау және мәліметтерді талдау, оның ішінде статистикалық әдістер негізінде. 8. Геологиялықмәліметтердіинтерпретациялаужәнепайдалықазбалардыңтабылуыбойыншаұсыныстамалар. |
Мұғалімнің қосымша сұрақтарына жауап береді |
3 балл |
Интерактивті тақта, презентация |
|
Сабақтың соңы
|
Жеке жұмыс Оқулықтағы Талдау деңгейінің тапсырмаларын дәптерге орындау |
Оқушылар мысалдар келтіреді |
7 балл |
Интерактивті тақта, презентация, дәптер, оқулық |
|
Үй тапсырмасы |
Жасанды интеллект тақырыбын оқу. |
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз













