|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық- зор байлық |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Жазекенова Сымбат Темиржановна |
||||||
|
Сынып: 5 «Д» - 21.01.25. 5 «Г» - 21.01.25. |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 7. Ас- адамның арқауы |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.6.1. – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру; 5.2.2.1. – қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет нормаларын пайдалану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Дұрыс тамақтану ережелерімен танысу, Тағам түрлерінің адам денсаулығына пайдасын ұғындыру; Салауатты өмір салтын қалыптастыру; |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Материалдық байлық
Рухани байлық
Адами байлық
Табиғи байлық \ байлықтың әр түріне 2-3 мысалдан айтып беру \
Спортпен шұғылдануымыз керек
Дұрыс тамақтануымыз керек
адамның ас арқауы
Берілген сөздер тізбегінен дұрыс сөйлем құрастыру. Сабақтың тақырыбы: Ас – адамның арқауы. Сабақтың мақсаты мен таныстырып өту. |
«Жарайсың!» «Жақсы!» сөздері арқылы мадақтау «Үш шапалақ» әдісі арқылы мадақтау
|
Интербелсенді тақта, слайд Слайд Тақтаға ілінген парақшалар |
||||
|
Сабақтың ортасы |
ЖАҢА СӨЗДЕР \ СӨЗДІКПЕН ЖҰМЫС Жартылай дайын өнімдер – полуфабрикаты Сақталу мерзімі – срок годности Жаңа сөздерге сұрақ қоя отырып, қай сөз табынан екенін ажырату. Нелер? – зат есім, көпше түрі Не? – зат есімнің жекеше түрі
Мысалы: жемістер, көкөністер т.б.
АУДИОМӘТІНДІ ТЫҢДАУ. ТЫҢДАЛҒАН МӘТІНГЕ ҚАТЫСТЫ СҰРАҚТАРҒА ЖАУАП АЛУ
Оқулықтың 16 – бетіндегі 1 – тапсырма Пайдалы тағамдар туралы мағлұмат беру, тақтамен жұмыс жасау.
\ ортаға 5 оқушы шығады, біреуі – сатушы, қалғандары сатып алушылар \ Шеңберде көрсетілген тағам түрлерін сатып алу үшін оқушылар кезекке тұрып, сатушымен сұхбаттасады.
ЖАЗЫЛЫМ Оқулықтың 17 – бетінде берілген 6 – тапсырманы орындау.Әр партаға бір – бір сөйлемнен жаздырту.
Қосымша тапсырма. \ уақыттың ыңғайына қарай беремін \ Оқушыларға түрлі жемістер және көкөністер көрсетілген суреттерді үлестіріп беремін. Сол суреттерді пайдалана отырып, олар өздеріне ұнайтын салат түрін дайындайды. Тақтаға шығып, салат құрылымымен таныстырады. САБАҚТЫ БЕКІТУ:
|
«Өте жақсы!», «Жақсы!», «Орта» деңгейлері арқылы бағалау «Үш шапалақ» әдісі арқылы мадақтау
«Өте жақсы!», «Жақсы!», «Орта» деңгейлері арқылы бағалау
|
Слайд Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Тақтаға ілінген суреттер Суреттер |
||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : оқулықтың 16 – бетіндегі 2 – тапсырма \ ЖАЗЫЛЫМ \ |
|
|||||
|
Кері байланыс Сабақтағы жетістіктерім |
Күннің суретін пайдалана отырып, оқушылардың сабақтан алған әсерлерін байқап көру.
|
Тақтаға ілінген кұннің суреті, оқушыларға үлестірілген күннің сары және көк түсті шуақтары |
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балл қойылады. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ас - адамның арқауы
Ашық сабақ Ас - адамның арқауы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық- зор байлық |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Жазекенова Сымбат Темиржановна |
||||||
|
Сынып: 5 «Д» - 21.01.25. 5 «Г» - 21.01.25. |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 7. Ас- адамның арқауы |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.6.1. – тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру; 5.2.2.1. – қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет нормаларын пайдалану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Дұрыс тамақтану ережелерімен танысу, Тағам түрлерінің адам денсаулығына пайдасын ұғындыру; Салауатты өмір салтын қалыптастыру; |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Материалдық байлық
Рухани байлық
Адами байлық
Табиғи байлық \ байлықтың әр түріне 2-3 мысалдан айтып беру \
Спортпен шұғылдануымыз керек
Дұрыс тамақтануымыз керек
адамның ас арқауы
Берілген сөздер тізбегінен дұрыс сөйлем құрастыру. Сабақтың тақырыбы: Ас – адамның арқауы. Сабақтың мақсаты мен таныстырып өту. |
«Жарайсың!» «Жақсы!» сөздері арқылы мадақтау «Үш шапалақ» әдісі арқылы мадақтау
|
Интербелсенді тақта, слайд Слайд Тақтаға ілінген парақшалар |
||||
|
Сабақтың ортасы |
ЖАҢА СӨЗДЕР \ СӨЗДІКПЕН ЖҰМЫС Жартылай дайын өнімдер – полуфабрикаты Сақталу мерзімі – срок годности Жаңа сөздерге сұрақ қоя отырып, қай сөз табынан екенін ажырату. Нелер? – зат есім, көпше түрі Не? – зат есімнің жекеше түрі
Мысалы: жемістер, көкөністер т.б.
АУДИОМӘТІНДІ ТЫҢДАУ. ТЫҢДАЛҒАН МӘТІНГЕ ҚАТЫСТЫ СҰРАҚТАРҒА ЖАУАП АЛУ
Оқулықтың 16 – бетіндегі 1 – тапсырма Пайдалы тағамдар туралы мағлұмат беру, тақтамен жұмыс жасау.
\ ортаға 5 оқушы шығады, біреуі – сатушы, қалғандары сатып алушылар \ Шеңберде көрсетілген тағам түрлерін сатып алу үшін оқушылар кезекке тұрып, сатушымен сұхбаттасады.
ЖАЗЫЛЫМ Оқулықтың 17 – бетінде берілген 6 – тапсырманы орындау.Әр партаға бір – бір сөйлемнен жаздырту.
Қосымша тапсырма. \ уақыттың ыңғайына қарай беремін \ Оқушыларға түрлі жемістер және көкөністер көрсетілген суреттерді үлестіріп беремін. Сол суреттерді пайдалана отырып, олар өздеріне ұнайтын салат түрін дайындайды. Тақтаға шығып, салат құрылымымен таныстырады. САБАҚТЫ БЕКІТУ:
|
«Өте жақсы!», «Жақсы!», «Орта» деңгейлері арқылы бағалау «Үш шапалақ» әдісі арқылы мадақтау
«Өте жақсы!», «Жақсы!», «Орта» деңгейлері арқылы бағалау
|
Слайд Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Тақтаға ілінген суреттер Суреттер |
||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : оқулықтың 16 – бетіндегі 2 – тапсырма \ ЖАЗЫЛЫМ \ |
|
|||||
|
Кері байланыс Сабақтағы жетістіктерім |
Күннің суретін пайдалана отырып, оқушылардың сабақтан алған әсерлерін байқап көру.
|
Тақтаға ілінген кұннің суреті, оқушыларға үлестірілген күннің сары және көк түсті шуақтары |
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балл қойылады. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||
шағым қалдыра аласыз



















