Материалдар / Ашық сабақ Ас адамның арқауы 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Ас адамның арқауы 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
- мұғалімнің көмегімен оқиғаны ретімен баяндау, дыбыс пен әріпті ажырату, дыбысты дыбыстап айту. - мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтап айту, сөздегі дыбыс пен әріпті ажыратып, дыбыстарды дыбыстау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Мамыр 2022
382
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні Әліппе



Ұзақ мерзімді сабақ жоспары

Бөлім: Тағам және сусын

Ортақ тақырып:

Ас адамның арқауы.

Сабақтың тақырыбы

Дыбыстар мен әріптер.

Күні :

Мұғалімнің аты-жөні: Свамбай Айдана Базарбайқызы

СЫНЫП 1

Қатысқан оқушылар саны: 25

Қатыспаған оқушылар саны

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

        1. Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау.

1.1.9.1. Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау.

Сабақтың мақсаты

  • мұғалімнің көмегімен оқиғаны ретімен баяндау, дыбыс пен әріпті ажырату, дыбысты дыбыстап айту.

  • мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтап айту, сөздегі дыбыс пен әріпті ажыратып, дыбыстарды дыбыстау.

  • оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау, сөздегі дыбыс пен әріпті ажырату, дұрыс дыбыстау.

Бағалау критерийі


  • Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды;

  • Сөздегі дыбыс пен әріпті ажыратады;

  • Дауысты және дауыссыз дыбыстарды дұрыс дыбыстайды.

Тілдік мақсат

Асқа, тағамға қатысты өздері білетін және танысатын сөздермен жұмыс

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тоқаш, кәмпит, қытырлақ, газдалған сусын.


Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Ал сендер қалай ойлайсыңдар балалар?

  • Мәтін кейіпкерлері дұрыс тамақтанды ма?

  • Қалай ойлайсыңдар, тамақтан адам денсаулығына зиян келеді ме?

  • тамақ, сусын, кәмпит сөздерінде неше дыбыс, неше әріп бар?


Құндылықтарды дарыту

Қазақ халқының салт-дәстүрін білу және ұлттық тағам түрлерін білу.

Салауатты өмір салтын ұстану.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану- тағам түрлерін ажыратыды,пайдалы және зиянды тағамдарды атайды.

АКТ қолдану дағдылары

Оқулықтан, түрлі дерек көздерінен алады, ақпаратты жинақтау, талқылау, талдау, пікір алмасу дағдылары қалыптасады

Бастапқы білім

Ас, тағам туралы түсініктері бар. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады.

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы:

Ресурстар

Сабақтың басы

  • Сәлемдесу.

  • Оқушылардың сабаққа әзірлігін қадағалау.

  • Топқа бірігу.

Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.


стикер


Қызығушылықты ояту кезеңі

Сұрақ қоямын:

  • Балалар біздің бүгінгі сабақ қалай басталды?

  • Тәтті жеп көңіл-күйлерің көтерілді ме?

  • Тәтті, дәмді тағам сендерге ұнайды ма?

  • Қарны тоқ, көңіл-күйі жақсы адамдар қандай болады?

Айтылым, тыңдалым

Ой шақыру


- Балалар, қазір сендер «Ас адамның арқауы» туралы бейнеролик көресіңдер. Онда не туралы айтылған екен, соған назар аударыңдар.

Тақырыпқа байланысты видеоролик көрсету.

  • Балалар, не білдіңдер?

  • Осы бейнероликтен көрген, білгендеріңнен не түсіндіңдер?

  • Дұрыс тамақтану қажет па екен?







Білімленд



https://www.youtube.com/watch?v=5UgKBka-Mvs


Сабақтың ортасы





















Жұптық жұмыс

«Ойлан-жұптас»

Олай болса балалар, оқулықтағы Әли мен Мерейдің әңгімесін тыңдап алайық. Екі оқушыға жұптасып,

- Дұрыс тамақтану деген не? Сұрағына жауап іздеңдер. Жұпта әңгілемеле.


Дескриптор:

- мұғалімнің сұрақтарына нақты жауап береді;

- оқиғаны ретімен баяндайды;


Кері байланыс «ыстық картоп»мұғалім-оқушы және оқушы-оқушы арасында жүреді.


ҰЖ. Тыңдалым және айтылым.

«Сөздер мен дыбыстар» ойыны

Аудио таспадан дыбыстар естіледі, алдын ала оқушыларға нұсқау беріледі:

  • Балалар, қазір сендер дыбыстарды мұқият тыңдап, дыбыстар ненің дыбысы екенін анықтаңдар;

(жаңбыр тамшыларының, желдің, найзағайдың, шымшықтың шиқылы)

  • Балалар, біз не істедік: тыңдадық

  • Ненің көмегімен тыңдадық: құлақтың

  • Балалар, бүгінгі сабақта жеген тәттінің аты не? Кәмпит

  • Дұрыс, олай болса КӘМПИТ деген сөзді мен тақтаға жазайын.

Бұл К Ә М П И Т деген сөз неден тұрады екен? Әріптен.

Олай болса, балалар, сендер сөздің әріптен тұратынын білдіңдер. Дұрыс айтасыңдар, ендеше тақтаға назар аударыңдар:



  • Балалар, сендер қазір естіген дыбыстар жазылады екен.

Дыбысты естиміз, ал әріппен белгілейміз.


Жеке жұмыс

«Данышпан үкі» тапсырмасы:

  • Балалар, тақтада қандай суретті көрсеңіз сол суреттің атын айтамыз және қанша дыбыстан тұратынын анықтаймыз.


Дескриптор:

  • Сөздегі дыбыстар санын атайды

  • Сөздегі әріптерді нақты санап айтады

Кері байланыс «ыстық картоп»мұғалім-оқушы және оқушы-оқушы арасында жүреді.




аймектеп







https://www.youtube.com/watch?v=sUSxPiNvmfA









АКТ




























Фишкаларды қолданады:

қызыл-дауысты дыбыс,

көк-дауыссыз дыбыс




Топтық жұмыс.

«Көрсет және әңгімеле» әдісімен оқулықтың 7-бетіндегі 5-жаттығуға назар аударыңдар. Топтасып, ақылдасып, сөз жұптарының мағынасы қай дыбыстың әсерінен өзгеріп тұрғанын тауып көріңдер. Ондағы дыбыстарды дұрыс дыбысап айтыңдар.

5-жаттығу: Дала-қала-бала, баба-бата-баға, ұн-үн, тор-төр.


Дескриптор:

-мағынаны өзгертіп тұрған дыбысты табады

-дыбыстарды дұрыс дыбыстап айтады



Кері байланыс «Серпілген сауал»


  • Балалар, кім айтады, дыбысты деген не?

  • Әріп деген не?

  • Қалайша дұрыс тамақтануымыз керек екен, кім біледі?






Оқулық,

Сауат ашу 1сынып,

2-бөлім.














Сабақтың соңы

Оқушыларға микрафонға айтуды ұсынамын.

Сиқырлы микрофон: өзін-өзі бағалау.

Бір ауыз сөз

Әр бала біз сөзбен мына сұраққа жауап берсін:

  • Сен бүгінгі сабақта не істедің/не білдің?

Сиқырлы микрафон




Үйге тапсырма:


Саралау сабақтың өң бойында жүріп отырады:

Бағалау


Пəнаралық байланысдене шынықтыру, әдебиеттік оқу

Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланысадамгершілік

Саралап оқыту сабақтың басынан аяғына дейін жүргізіліп отырады. Жұптық жұмыста қарым-қатынас бойынша саралау тәсілі қолданылады, өйткені жұптасып отырып сыныптастар бір-біріне еркін қатынас жасайды, оқуына қолдау көрсете алады. Ұжымдық жұмыста жекелеген оқушылардың көру және есту арқылы қабылдау дағдыларына бағыттаймын. «Данышпан үкі» тапсырмасы

жеке оқушының қажеттілігін ескере отырып,саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі бойынша барлық оқушыларға жалпылама сұрақтар бағыттаймын.Кейбір оқушыларға ашық сұрақтар бағыттаймын, сөзбен қолдау көрсетемін,ынталандырамын. Саралаудың «Дереккөздер тәсілі» бойынша топтық жұмыста

«Көрсет және әңгімеле» әдісімен барлық оқушылар оқулықтан ақпарат табады.Кейбір оқушыларға күрделі,қосымша дереккөздерден тапсырма ұсынамын.



Қалыптастырушы бағалау нәтижесінде оқушылар оқу барысында өздерінің тапсырманы қаншалықты дұрыс орындағанын біліп отырады.Қалыптастырушы бағалауды тиімді жүзеге асыру үшін жұптық,топтық және жеке жұмыс түрлерін ұйымдастырамын.Әр тапсырмадан дискриптор арқылы оқушының нақты нені біліп, түсінгенін анықтап отырамын.Топтық,жұп арқылы оқушының нақты нені біліп, түсінгенін анықтап отырамын.

Оқушылар топтық,жұптық жұмыс кезінде бір-бірін бағалайды,өз пікірін және ұсынысын айтады.

Қалыптастырушы бағалауда оқушының жетістігін мадақтап қолдау көрсетемін,өзінің кемшілігін түсініп,түзетіп отыруына мүмкіндік беремін,ұсыныс білдіремін.Оқушының сыни көзқарасы қалыптасуынамүмкіндік беремін.


Сыныпсанитарлық-гигиеналықережелердісақтау. АКТ (интерактивтітақта) жұмыстарыныңпайдалануережесі. Оқушылардыңөзарақатынасынүнемібақылау.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?



Бүгін оқушылар не білді?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе?


Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!