Ашық сабақ Ас қайда қорытылады?

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ Ас қайда қорытылады?

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл жаратылыстану пәнінен ашық сабақ жоспары 3 сыныпқа арналған. Ас қайда қорытылады ? тақырыбы бойынша
Материалдың қысқаша нұсқасы

airshanz@mail.ru

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

Адам

Мұғалімнің аты-жөні

Бегалиева А.Ж

Күні:

9.11

Сынып: 3 б

қатысқаны

қатыспағаны

Сабақтың тақырыбы

Ас қайда қорытылады?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтау;

3.2.3.2 асқорыту жүйесінің тіршілікке қажетті энергияны алудағы рөлін сипаттау;

Сабақтың мақсаты

Адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтайды.Асқорыту жүйесінің қалай жұмыс істейтінін түсінеді.


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ширату

Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау

Топпен

Біз қандаймыз?

Әдемісің , әдептісің

Біз қандаймыз?

Сенімдісің , талаптысың

Біз қандаймыз?

Ақылдысың, тәртіптісің

Біз қандаймыз?

Көңілдісің, көріктісің

«learninqApps” Платформа сұрақтар

  • Дұрыс тамақтану дегеніміз не?

  • Адам энергия мен күшті қайдан алады?

  • Көмірсулардың қандай пайдасы бар?

  • Майлар қандай қызмет атқарады?

  • Нәруыздар қандай тағамдарда кездеседі?













Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді.













ҚБ: 5 ұпай





Сабақтың ортасы

35 мин





















1- Сұхбат « Тілші»


-Адам тіршілігінде тамақтану қандай орын алады?

-Адам тамақтанбай ұзақ уақыт жүре ала ма?

- Асқорыту сөзін қалай түсінесің?


Жаңа сабақ

Оқушыларға тоқаш таратылып беріледі. Дәм таттуға шақыру

-Оқушылар осы тәтті тоқашты жеу алгоритмін айта қойыңдаршы

1. Тіспен шайнап жейміз

2. Ауыздағы асқа тағы не болды?

Сілкеймен жібиді

3.Жұтамыз


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау


Асқорыту қайдан басталады?

-Тіс не үшін қажет?

-Асқорыту кезінде тіл қандай қызмет атқарады?

- Шайнағанда тамақ қандай өзгеріске түседі?

Бейнежазбамен танысу

Оқулықпен жұмыс

«Белгілеп оқу» әдісі

Мәтінді тізбектей оқиды;

-белгілеген ақпараттарды топта талқылайды.

-Оқушылар біздер сонымен қандай жаңа сөздермен таныстық?

Адасқан әріптер

Ауыз

Ішек

Өңеш

Асқазан

2-тапсырма Топтық жұмыс

1 топ

«Топтық зерттеу» әдісі

Модель жаса

Асқорыту қандай кезеңдерден тұрады?

Жүргізуге арналған нұсқаулық

  • Ватман қағазға адам сұлбасы салынады.

  • Ішкі ағза мүшелерінің аттары жазылған қағаздар қиып алынады.

  • Жапсырмаларды асқорыту жүйесі мүшелерінің адам денесінде орналасуы бойынша тақтадағы адам сұлбасына жапсырады.

  • Асқорыту жүйесі мүшелерін белгілейді.


2- топ «Сәйкестендір»


3-топ

«Пазл» әдісі


Қима қағаздардан асқорыту мүшелерін құрастыру, ретімен қою









4- топ «Пицца»

Толықтыр


  1. Ас қорыту --------басталады

  2. ------ асқорыту және тыныс алу жолдарымен қиылысады

  3. Асқазанның пішіні --------немесе қапшық тәрізді

  4. Асқорыту жолының ұзын бөлігі ------


  1. Тоқ ішектің қабыну процесі аппендицит деп аталады




Сергіту сәті


Жұптық жұмыс

Асқорыту мүшелеріне жатпайтын мүшелерді тап

Ауыз қуысы, құлақ, өңеш, мұрын, асқазан, аяқ, ашішек, тоқішек.


Ойлан!

Жақсы асқорытудың құпиясы неде?

Тамақты асықпай, мұқият шайнау арқылы асқорытуды жеңілдетуге болады. Дұрыс шайналмаған ас асқазанда ұзақ уақыт тұрып қалады.



Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді.





Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді.







Бейнежазбаны көреді.




Дескриптор:

- жаңа ақпараттарды белгілей отырып оқиды.






Дескриптор:

Орны ауысқан әріптерді дұрыстап орнына қояды






Дескриптор:

  1. Ауыз қуысы

  2. Өңеш

  3. Асқазан

  4. Ашішек

  5. Тоқішек

орналастырады









Дескриптор:

  1. Ауыз қуысы

  2. Өңеш

  3. Асқазан

  4. Ашішек

  5. Тоқішек





Дескриптор:


  1. Ауыз қуысы

  2. Өңеш

  3. Асқазан

  4. Ашішек

  5. Тоқішек











  1. Ауыз қуысынан

  2. Өңеш

  3. Алмұрт

  4. Ашішек

  5. Аппендицит















Дескриптор:

-сұраққа жауап береді.






Қб 3 ұпай







Қб 3 ұпай














ҚБ 3 ұпай











ҚБ 4 Б









ҚБ 5 б















ҚБ 5 Б














ҚБ 5 б












.ҚБ 5Б














ҚБ

3 ұ








ҚБ: 1 ұ.










Оқулық,

Презентация.


















Оқулық










Қима қағаздар









Ватман, қима қағаздар













қима қағаздар













Қима қағаздар











карточка














еспе қағаздар









Сабақтың соңы

5 мин

Кері байланыс

«Білім шамы»


Үй тапсырмасы: 50-51 бетті түсініп оқу

Кері байланыс береді.

ҚБ қойылады.







Асқорыту мүшелері



Асқорыту кезеңдері














Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
06.11.2024
388
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі