Психологиялық – педагогикалық түзеу кабинеті
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Астана – арман қала».
Өткізген тәрбиеші:Адилова Г.Қ.
Казталовка 2018 жыл
ППТК әдіскері: Г.А.Гайсина
-
Күні: 28.03.18
Сабақтың түрі
Топтық
Қатысушы оқушылар:
6 -7 жас.
Топтық: Ерболатов Д, Зұлқарнай А,Құбайдолла А,Назарбек И
Сабақтың тақырыбы
«Астана – арман қала»
Сабақтың мақсаттары
а)Түзете дамыту: Қолдың ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін әртүрлі табиғи материалдарды пайдалану арқылы аппликациямен жұмыс жасауға дағдыландыру, мольбертті пайдалану арқылы саусақпен сурет салуға үйрету. Балалардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру мақсатында ойын ойнату.
б)Тәрбиелік: Ұлтжандылыққа, елді жерді құрметтей білуге, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Міндеттер
Психологиялық дайындық,сергіту сәті, тапсырмаларды орындату, жеке, жұптық, топтық жұмыстар.
Күтілетін нәтиже
Оқушылардың ұсақ моторикасы дамиды;
Ойынға деген қызығушылығы артады;
Шығармашылық қабілеттері шыңдалады;
Сабақта қолданатын әдістер мен тәсілдер
Жылулық шеңбері, сергіту сәті, жеке, жұптық, топтық жұмыстар, СТО әдістері, үнтаспа,, слайд
Маман аралық байланыс
педагог – психолог, дефектолог мұғалімі, әлеуметтік педагог, логопед мұғалімі.
Сабақ барысы
Сабақтың басы
3 минут
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Ресурстар
Психологиялық дайындық.
Қане, қане тұрайық
Үлкен шеңбер құрайық
Құрсақ енді шеңберді,
Алақанды ұрайық,
Оң жақтағы балаға,
Сол жақтағы балаға
Шапалақта – шапалақ. Жылулық шеңберін құраған оқушылар бір – бірімен амандасады.
Балалар сабақтың қызықты тапсырмаларын орындамас бұрын сабақ басындағы көңіл күйімізді смайликтер арқылы анықтайық.

Балалар рахмет. Сәттілік тілеймін.
Жылулық шеңбері
Сабақтың ортасы
3 минут
10 минут
3 минут
10 минут
Жаңа сабақты түсіндіру. 1. Астана қаласы туралы қысқаша мәлімет беру. Біздің елордамыз – Астана қаласы. Ол Есіл өзенінің жағалауында бой көтерген жас қала.
Астана – еліміздің бас қаласы. Қаламыз күн санап көркейіп келеді. Онда көптеген биік, әсем ғимараттар, ойын-сауық кешендері бар. Бұл – «Астана - Бәйтерек» кешені. Оның биіктігі-97 метр.Ғимараттың ұшар басынан Астана қаласының көрінісін тамашалауға болады. Ақ орда – ҚР Президентінің жұмыс орны. Мұнда елбасымыз жиналыстар мен кездесулер өткізеді. Өзге елдермен келіссөздер жүргізеді.2. Тапсырма №1 « Бәйтеректі жасаймыз» аппликация.
3.Ойын: « Бұл қай
ертегі?»Мақсаты: Балаларды қазақ халқының ертегілерін оқуға, еске түсіруге, үнтаспа арқылы тыңдап, ертегін анықтау.
4.Тапсырма №2
«Мольбертпен жұмыс». - Балалар қазір жылдың қай
мезгілі? Көктем. Ендеше балалар көктем гүлдерінің суретін біздер
трафареттер арқылы мольберт тақтайшасына саусақпен суретін
саламыз.

3 минут
Сергіту сәті
1 дегенде тұрайық,
2, 3, 4 – алақанды соғайық,
Оң жаққа бұрылып,
Сол жаққа бұрылып,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз жүгіріп алайық.
5 дегенде асықпай,
Орнымызды табайық.Бой жазу жаттығуы
Сабақтың соңы
-
минут
Сабақты қортындылау.
-
Балалар бүгінгі сабақ қалай өтті?
-
Сабақ барысында қандай тапсырмалар орындадық?
-
Биыл Астана қаласына неше жыл болады?
Смайликтер
Рефлексия
Б
үгінгі сабақта
болған көңіл – күйді анықтау үшін үшбұрыш пішінін таңдау арқылы
анықтаймыз, сол пішіндерімізді тақтада тұрған суретке
жапсырамыз.
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Астана - арман қала"
Ашық сабақ "Астана - арман қала"
Психологиялық – педагогикалық түзеу кабинеті
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Астана – арман қала».
Өткізген тәрбиеші:Адилова Г.Қ.
Казталовка 2018 жыл
ППТК әдіскері: Г.А.Гайсина
-
Күні: 28.03.18
Сабақтың түрі
Топтық
Қатысушы оқушылар:
6 -7 жас.
Топтық: Ерболатов Д, Зұлқарнай А,Құбайдолла А,Назарбек И
Сабақтың тақырыбы
«Астана – арман қала»
Сабақтың мақсаттары
а)Түзете дамыту: Қолдың ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін әртүрлі табиғи материалдарды пайдалану арқылы аппликациямен жұмыс жасауға дағдыландыру, мольбертті пайдалану арқылы саусақпен сурет салуға үйрету. Балалардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру мақсатында ойын ойнату.
б)Тәрбиелік: Ұлтжандылыққа, елді жерді құрметтей білуге, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Міндеттер
Психологиялық дайындық,сергіту сәті, тапсырмаларды орындату, жеке, жұптық, топтық жұмыстар.
Күтілетін нәтиже
Оқушылардың ұсақ моторикасы дамиды;
Ойынға деген қызығушылығы артады;
Шығармашылық қабілеттері шыңдалады;
Сабақта қолданатын әдістер мен тәсілдер
Жылулық шеңбері, сергіту сәті, жеке, жұптық, топтық жұмыстар, СТО әдістері, үнтаспа,, слайд
Маман аралық байланыс
педагог – психолог, дефектолог мұғалімі, әлеуметтік педагог, логопед мұғалімі.
Сабақ барысы
Сабақтың басы
3 минут
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Ресурстар
Психологиялық дайындық.
Қане, қане тұрайық
Үлкен шеңбер құрайық
Құрсақ енді шеңберді,
Алақанды ұрайық,
Оң жақтағы балаға,
Сол жақтағы балаға
Шапалақта – шапалақ. Жылулық шеңберін құраған оқушылар бір – бірімен амандасады.
Балалар сабақтың қызықты тапсырмаларын орындамас бұрын сабақ басындағы көңіл күйімізді смайликтер арқылы анықтайық.

Балалар рахмет. Сәттілік тілеймін.
Жылулық шеңбері
Сабақтың ортасы
3 минут
10 минут
3 минут
10 минут
Жаңа сабақты түсіндіру. 1. Астана қаласы туралы қысқаша мәлімет беру. Біздің елордамыз – Астана қаласы. Ол Есіл өзенінің жағалауында бой көтерген жас қала.
Астана – еліміздің бас қаласы. Қаламыз күн санап көркейіп келеді. Онда көптеген биік, әсем ғимараттар, ойын-сауық кешендері бар. Бұл – «Астана - Бәйтерек» кешені. Оның биіктігі-97 метр.Ғимараттың ұшар басынан Астана қаласының көрінісін тамашалауға болады. Ақ орда – ҚР Президентінің жұмыс орны. Мұнда елбасымыз жиналыстар мен кездесулер өткізеді. Өзге елдермен келіссөздер жүргізеді.2. Тапсырма №1 « Бәйтеректі жасаймыз» аппликация.
3.Ойын: « Бұл қай
ертегі?»Мақсаты: Балаларды қазақ халқының ертегілерін оқуға, еске түсіруге, үнтаспа арқылы тыңдап, ертегін анықтау.
4.Тапсырма №2
«Мольбертпен жұмыс». - Балалар қазір жылдың қай
мезгілі? Көктем. Ендеше балалар көктем гүлдерінің суретін біздер
трафареттер арқылы мольберт тақтайшасына саусақпен суретін
саламыз.

3 минут
Сергіту сәті
1 дегенде тұрайық,
2, 3, 4 – алақанды соғайық,
Оң жаққа бұрылып,
Сол жаққа бұрылып,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз жүгіріп алайық.
5 дегенде асықпай,
Орнымызды табайық.Бой жазу жаттығуы
Сабақтың соңы
-
минут
Сабақты қортындылау.
-
Балалар бүгінгі сабақ қалай өтті?
-
Сабақ барысында қандай тапсырмалар орындадық?
-
Биыл Астана қаласына неше жыл болады?
Смайликтер
Рефлексия
Б
үгінгі сабақта
болған көңіл – күйді анықтау үшін үшбұрыш пішінін таңдау арқылы
анықтаймыз, сол пішіндерімізді тақтада тұрған суретке
жапсырамыз.
-
шағым қалдыра аласыз













