Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ. Астана - тәуелсіз Қазақстанның астанасы.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|||||||||||||||||||||||
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Досжанова Н.Б |
||||||||||||||||||||||
Күні: |
19.04.2024ж |
||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Астана – Тәуелсіз Қазақстанның астанасы Зерттеу сұрағы: Астананы көшіру неліктен ұтымды стратегиялық шешім болып табылды. |
||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.11 Астананы жаңа Қазақстанның өркендеуінің нышаны ретінде айқындау |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
ҚР Елордасын көшіру себептерін және өркендеуін біледі, маңыздылығына қарай себептерін түсіндіру |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру. Қызығушылықты ояту. Оқушыларды түрлі-түсті қағаздар тарату арқылы топқа бөлемін. «Миға шабуыл» Word wall платформасы Оқушылардың қызығушылығын ояту үшін әлем қалаларын орналастырып, сабақ қандай тақырыпқа байланысты екендігін сұрау. Оқушылардың жорамал жауаптарын тыңдап болғаннан кейін сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттарымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Слайд,«Word wall» платформасы
Көрнекіліктер: ҚР картасы,Мәңгілік Ел, Бәйтерек макеттері |
|||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 35 мин.
|
1-ТАПСЫРМА. Жеке жұмыс. Астана туралы «Астанаға-20 жыл» бейнероликті көру ұсынамын. Көру барысында 2 маңызды датаны және 2 маңызды фактіні жазып, негіздеу тапсырылады. Бүкілсыныптық талқылау. Бейнеролик негізінде және өз білімдеріне негізделе отырып, оқушылар мына сұрақтарға жауап береді:
ЕББҚ оқушыға суреттер/иллюстрациялар ұсынылады; ЕББҚ оқушы негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды;
2-ТАПСЫРМА. Жұптық жұмыс. «Ойлан,жұптас,пікірлес»
ЕББҚ оқушыларына (есту, көру, қабылдау деңгейі төмен)қосымша қолдау көрсету мақсатында үлестірме материал беріледі.
3-ТАПСЫРМА. Топтық жұмыс. «Тарсия» әдісі мозайка түрінде. «Бағытталған оқу»-мәтінмен жұмыс 1-топ.Астананы көшіру себептерін ретімен орналастырып, таңдауларын түсіндіреді. 2-топ.Серпінді елдің сәулетті Астанасының ерекешеліктерін анықтайды 3-топ Астананы өркенеу кезеңіндегі жеткен жетістіктерін анықтайды
4-тапсырма бекіту: «Астана -жаңа Қазақстан өркендеуінің нышаны»тақырыбы бойынша PEST талдау P-саяси E-экономикалық S-әлеуметтік T-технологиялық ЕББҚ оқушыға тапсырмаларды орындау үшін уақытты шектемелмей, оқушы жазуын соңына дейін бітіруіне мүмкіндіктер жасалады. |
Сыныпта бірнеше оқушы өз жазғандарын оқып,пікір алмасады
Оқушылар бейнеролик негізінде және өз білімдеріне негізделе отырып,оқушылар мына сұрақтарға жауап береді Дескриптор:
Екі маңызды датаны анықтайды – 1 балл
Екі маңызды фактіні жазады– 1 балл
Жалпы: 2 балл
Оқушылар жұппен сәйкестендіру жұмысын жасайды.
Жұптар тақырыптық тест тапсырмаларды жұптасып орындайды
Дескрипторлар: Жаңа Астананың тарихи маңызын анықтайд. 5-6 сұраққа дұрыс жауап берсе -3 балл 3-4 сұраққа дұрыс жауап берсе- 2балл 1-2 сұраққа жауап берсе -1 балл Жалпы: 3 балл Оқушылар тапсырманы топта орындайды.
Әр топ өз жұмысын сынып алдында қорғайды. Дескриптор: 1-топ.Астананы көшіруінің себептерін түсінеді -3балл 2-топ.Астананың ерекшеліктерін анықтайды- 3 балл 3-топ.Астананы өркенеу кезеңіндегі жеткен жетістіктерін анықтайды- 3 балл Жалпы: 3 балл
Әр топ өз жұмысын сынып алдында қорғайды, өзара салыстыру жүргізеді Дескриптор: Астананың саяси және экономикалық жағын анықтайды -1 балл Астананың әлеуметтік және технологиялық жағын анықтайды-1 балл Жалпы: 2 балл
|
Мұғалім кері байланыс береді
Оқушы өзін- өзі бағалайды
ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі Жарайсың!
Мұғалім оқушы жұмысына кері байланыс жасайды
Оқушы өзін- өзі бағалайды
ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі.
Мұғалім оқушы жұмысына кері байланыс жасайды.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |