26.02.2017ж | 4б класс | Қазақ тілі | Мейірман Әлия Машырыққызы | Благодар ОМ |
Сабақтың тақырыбы: | Астана- көрікті қала |
Сілтеме | Қазақ тілі.Орыс тілінде білім беретені мектептің 4- сыныбына арналған оқулық/ А.Қайырбекова. Алматы: «Атамұра», 2015. – 90 бет. |
Сабақтың мақсаты: | оқушылардың білім деңгейін көтеру, ұжымдық түрде білім алуға баулу, сөздерді өзара байланыстырып, ойды жүйелеп айту дағдысын қалыптастыру, қаламызды сүюге, аялауға тәрбиелеу. |
Күтілетін нәтиже: | Жаңа сөздік қорларын молайтады;сабақтың өзекті мәселесін таба біледі;топ ішінде ынтымақтастық орнайды;топтық жұмыста өзін еркін ұстай алады;диологтік тапсырманы түрлендіреді;ауызекі тілін дамытады;шапшаңдыққа бейімделеді;бәсекелестік артады;өз ой -пікірін еркін жеткізе алады; |
Қолданылатын әдістер | Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны ашу, «БЛУМ таксономиясы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарынды балалардың сабақты терең меңгерулеріне ықпал жасаймын. Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері бойынша жиынтық бағалау, көшбасшы. |
Керекті жабдықтар | Оқулық, интербелсенді тақта, семантикалық карта, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер т.б. |
Кезеңі | Сабақ барысы | Ресурстар ж/не бағалау | Модуль |
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Қызығушылығын ояту
| Кіріспе 7 минут
| Ұйымдастыру-Топқа бөлу Сыныптың оқушыларын Бәйтерек, Ақорда суреттерін құрастру арқылы топқа бөлу. Сабаққа қатыспаған оқушыларды белгілеу. Психологиялық ахуал туғызу Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады, бағалау парағын түсіндіреді 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Қаламсап ортада» әдісі бойынша өткен тақырыпты сұрайды. 1.Біздің Отанымыз? 2. Қазақстан қандай мемлекет? 3.Қазақстанның президенті кім? 4.Рәміздері қандай? 5.Қазақстанда неше облыс бар? 6.Сен қай облыста тұрасың? 7.Облыс орталығы қандай қала? | Бәйтерек, Ақорда суреттерін құрастру арқылы топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады. Топ мүшелері бір-біріне- Сәлем досым! (қол беріп амандасу) Сен қалайсың? (иықтарын қағады) Қайда болдың (құлақтарын тартады) Жақсы болды (қол шапалақтайды) Ортаға топ мүшелері қаламсаптарын қояды, топ басшысы сұраққа кім жауап береді таңдайды.
| Бәйтерек, Ақорда суреттері, бағалау парағы,
Үш шапалақ, суреттер
| Көшбасшылы, диалогт. Оқыту
|
| Білу6 минут | А.Жорабаеваның орындауындағы ән бейнероликпен ойнап тұрады. М: Оқушылар біз қандай суретті құрастырдық? Бұл не? Ол қай қалада? Қандай әуен естіліп тұр? Қандай қала? -Дұрыс айттыңдар, Астана қаласы. Астана туралы кім өлең біледі? | Оқушылар сұраққа жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Дәптерге күннің жадын жазады.Астана туралы өлең жолдарын айтады. |
|
|
Мағынаны тану | Түсіну-5 мин | Қосымша мәлімет- «Астана» өлеңін мәнерлеп оқу, мазмұнын түсіну, өз ойларын жеткізу. Мұғалім мәнерлеп оқиды. | 1.Оқулықпен жұмыс, 91-б №1 №2 Өлеңді мәнерлеп оқиды. | Акт-Астана суреті | Сыни ойлау |
| Қолдану - 5 мин | 1.Оқулықпен жұмыс 2. Мәтінмен жұмыс-Бәйтерек – оқу. Сұрақ-жауап әдісі арқылы мәтінді талқылау | Оқушылар тыңдайды, кезектесіп оқиды. Мәтін бойынша сұрақ құрастырады. |
|
|
| Талдау-5 мин | Астана сөзін тәуелдеу, Бәйтерек сөзін септеу | екі топ дәптермен жұмыс жасайды. |
|
|
Сергіту -2 минут | Астана деп алға қадам жасайық, Ақорда деп аяқты нық басайық. Есілімде талмай -талмай жүземін Бәйтерек деп биіктерге самғайық. | Оқушылар хормен айтып, орнында жасайды. | Акт-ны қолдану |
|
Қорытынды | Жинақтау -8 минут | Венн диаграммасы, Қарлы кесек | 1-топ: Ақтөбе мен Астана2-топ: Астана өрбітіп сөйлем құрап жазу | ватман | Сыни ойлау |
Кері байланыс
| Рефлексия4 мин
| 2.Бүгінгі сабақ қаншалықты меңгердіңдер?
| оқушылар ақ желкенді қалаған түске бояп, өзенге жүзгізеді
| кеспе қағаздар-желкенді қайық суреті |
|
| Үйге тапсырма1мин | а-деңгейлі балалар- №3 мазмұнын айту, в деңгейлі оқушы №2 мәнерлеп оқып келу | Оқушылар күнделіктеріне жазып алады. |
|
|
| Бағалау2 мин | Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды. | Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды. |
|
|