Қазақ тілінен
қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім: |
IV |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ергишбаев Нұрабылла |
|
|
Күні: |
26.11.2021ж |
|
|
Сынып: 6 «в» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Астана мұхитбағы » |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.1.1.1 мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау; 6.4.3.1 кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар берілген мәтіннің алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтелілетін мәселені болжайды. Кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсініп,ажырата біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға-лау |
Ресурс-тар |
|
Басы (Уақыты) |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу «Ашық микрафон» әдісі арқылы жағымды тілектер айтады. Үй жұмысын тексеру: «Кездейсоқ есімдер» әдісі Топқа бөлу: «Мұхит әлемі» әдісі
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Есімі аталған оқушылар үй жұмысын айтады. Оқушылар берілген балық суреттерін таңдап үш топқа бөлінеді. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, интерактивті тақта. |
|
Ортасы (Уақыты) |
«Ойлан тап» әдісі иллюстрация Топтық жұмыс Астана қаласының үш кереметі тақырыбында постер қорғайды. «Ойлан-жұптас»» әдісі. 1-мәтіннен терминдер мен кәсіби сөздерді теріп жазыңдар.
Жеке жұмыс Берілген сөйлемдердің қай салада қолданылатын анықтаңдар 1.Микроскоппен өсімдіктің ішкі құрылысын қарау үшін, ең әуелі олардан препарат даярлайды. 2. Аяқ киім тігетін құралды біз дейміз. 3. Жазық бұрыштың жартысындағы тең бұрыш тік бұрыш деп аталады. 4. Биыл еліміздің оңтүстік өңірінде әңгелек өсіру ерекше қолға алынды.
Жеке жұмыс «Kahoot» 10 сұрақ
Жұптық жұмыс «Синквейн»әдісі арқылы оқушылар өтілген термин және кәсіби сөздер деген тақырыпта қорытынды жазады
|
С
Дескриптор: -өздеріне бөлініп берілген үш тақырыпты алады; - постер қорғайды. Дескриптор: -жұптық жұмысқа белсене қатысады. -кәсіби сөз бен термин сөздерді теріп жазады. Жазған сөздеріне бір-бір сөйлемнен құрайды.
Дескриптор: Оқушылар берілген сөйлемдердің ішінен термин сөздер мен кәсіби сөздерді теріп жазады Қай салада қолданылатынын анықтайды.
Дескриптор: -ұялы телефондарын қолдана отырып,сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -берілген әдіс бойынша кәсіби сөз бен термин сөздерге қатысты бес жолды өлең жазып шығады. Жұптағы оқушылардың бірі термин сөзге,екіншісі кәсіби сөзді жазады. |
ҚБ: қошемет көрсету ҚБ: «Жарайсың!», «Тамаша!» сөздерімен мадақтап оқушыларды ынталандыру. ҚБ: кахут қосымшасында бірінші, екінші, үшінші орын алған оқушыларға қошемет көрсету. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, интерактивті тақта т.б.. Оқулық, интерактивті тақта, жұмыс дәптері Интерактивті тақта, ұялы телефон және Kahoot қосымшасы Интерактивті тақта, жұмыс дәптері |
|
Соңы (Уақыты) |
4. Қорытынды. «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын білу мақсатында стикер таратып береді. Үйге тапсырма: Термин сөздер мен кәсіби сөздерді қатыстыра отырып,Астана мұхитбағы туралы эссе жазу. |
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды |
Интерактивті тақта, оқулық. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Астана мұхитбағы
Қазақ тілінен
қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім: |
IV |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ергишбаев Нұрабылла |
|
|
Күні: |
26.11.2021ж |
|
|
Сынып: 6 «в» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Астана мұхитбағы » |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.1.1.1 мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау; 6.4.3.1 кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар берілген мәтіннің алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтелілетін мәселені болжайды. Кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсініп,ажырата біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға-лау |
Ресурс-тар |
|
Басы (Уақыты) |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу «Ашық микрафон» әдісі арқылы жағымды тілектер айтады. Үй жұмысын тексеру: «Кездейсоқ есімдер» әдісі Топқа бөлу: «Мұхит әлемі» әдісі
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Есімі аталған оқушылар үй жұмысын айтады. Оқушылар берілген балық суреттерін таңдап үш топқа бөлінеді. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, интерактивті тақта. |
|
Ортасы (Уақыты) |
«Ойлан тап» әдісі иллюстрация Топтық жұмыс Астана қаласының үш кереметі тақырыбында постер қорғайды. «Ойлан-жұптас»» әдісі. 1-мәтіннен терминдер мен кәсіби сөздерді теріп жазыңдар.
Жеке жұмыс Берілген сөйлемдердің қай салада қолданылатын анықтаңдар 1.Микроскоппен өсімдіктің ішкі құрылысын қарау үшін, ең әуелі олардан препарат даярлайды. 2. Аяқ киім тігетін құралды біз дейміз. 3. Жазық бұрыштың жартысындағы тең бұрыш тік бұрыш деп аталады. 4. Биыл еліміздің оңтүстік өңірінде әңгелек өсіру ерекше қолға алынды.
Жеке жұмыс «Kahoot» 10 сұрақ
Жұптық жұмыс «Синквейн»әдісі арқылы оқушылар өтілген термин және кәсіби сөздер деген тақырыпта қорытынды жазады
|
С
Дескриптор: -өздеріне бөлініп берілген үш тақырыпты алады; - постер қорғайды. Дескриптор: -жұптық жұмысқа белсене қатысады. -кәсіби сөз бен термин сөздерді теріп жазады. Жазған сөздеріне бір-бір сөйлемнен құрайды.
Дескриптор: Оқушылар берілген сөйлемдердің ішінен термин сөздер мен кәсіби сөздерді теріп жазады Қай салада қолданылатынын анықтайды.
Дескриптор: -ұялы телефондарын қолдана отырып,сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -берілген әдіс бойынша кәсіби сөз бен термин сөздерге қатысты бес жолды өлең жазып шығады. Жұптағы оқушылардың бірі термин сөзге,екіншісі кәсіби сөзді жазады. |
ҚБ: қошемет көрсету ҚБ: «Жарайсың!», «Тамаша!» сөздерімен мадақтап оқушыларды ынталандыру. ҚБ: кахут қосымшасында бірінші, екінші, үшінші орын алған оқушыларға қошемет көрсету. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, интерактивті тақта т.б.. Оқулық, интерактивті тақта, жұмыс дәптері Интерактивті тақта, ұялы телефон және Kahoot қосымшасы Интерактивті тақта, жұмыс дәптері |
|
Соңы (Уақыты) |
4. Қорытынды. «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын білу мақсатында стикер таратып береді. Үйге тапсырма: Термин сөздер мен кәсіби сөздерді қатыстыра отырып,Астана мұхитбағы туралы эссе жазу. |
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды |
Интерактивті тақта, оқулық. |
шағым қалдыра аласыз





