Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеттері |
Оқушылардың іс-әрекеттері |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы (7 мин) |
1)Сәлемдесу, Асықпен танысу – тақырыпты түсіндіру, видеоролик. - Киіз үй әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу; - Әр топқа 10 асықтан беру; - Тақтаға сабақтың мақсатын жазу; - Асықтардың түсу қалыбын оқушыларға түсіндіру; |
- Экранда көрсетілген видеороликті көріп,асық жайлы мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. -Киіз үйді таңдау арқылы оқушылар топқа бөлінеді. |
Дескриптор: Оқушылар асықтың түсу қалыбын үйренеді және логикалық есептер шығаруға дағдыланады. |
10 асықтан тұратын
жинақтар, түсініктеме суреті |
|
Ортасы (25 мин) |
1) “Қайсысы көп?” -жылдамдыққа, тез ойлауға бағытталған тапсырма. Балаларға 10 асық беріледі. – алшы қанша? – бүк қанша? – қайсысы көп? қаншаға көп? 2) “Ұпай тап!” логикалық ойыны Тақтаға логикалық ойындар қатары көрсетіледі. Ереже: Алшы = 4 ұпай (A) Тәйке = 3 ұпай (T) Бүк = 3 ұпай (B) Шік = 2 ұпай (S) Тапсырма: 1)2A+1T+2S=? 2)3S+2B+1T=? 3)2B+1T+1A=? 4)2A+1T+2B+2S=? 5)2A+1T+2B=? 6)2T+4S+2B=? |
- Оқушылар тақтай бетіндегі асықтарды түсу қалыбы бойынша тездетіп санайды, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Нұсқаулыққа қарай отырып, тақтада көрсетілген есепті жылдам шығарады.
1)2*4+1*3+2*1=13 2)3*1+2*2+1*3=10 3)2*2+1*3+1*4=11 4)2*4+1*2+2*2+2*1=16 5)2*4+2*3+1*2=20 6)3+1+2=6 |
Дескриптор: Оқушы берілген тапсырма бойынша қосу амалдарын қолдана отырып, дұрыс нәтижелерді тақтаға жазады.
-оқушылар көбейтуді және қосындыны дұрыс орындағанын тексеру және әрбір дұрыс жауапқа мадақтау.
Дескриптор: Оқушы мәтіндік есептерді оқу арқылы қажетті амалдарды таңдайды және дұрыс есептейді. - әр есептің жауаптары мен жазбаша шешімдері, шешім қадамдарының логикасын бақылау арқылы мадақтау. |
Жұмыс дәптері,
Асықтардың түсу қалыбы жазылған нұсқаулық сурет
Маркер, жұмыс дәптері
|
|
Сергіту сәті (3 мин) |
«Қимылды қайтала» көңілді музыкалық үзіліс |
Оқушылар экранда көрсетілген іс-қимылдарды қайталау арқылы, бой жазу жаттығуларын жасайды. |
|
|
|
Бекіту (5 минут) |
Әрбір оқушыға сандық өрнектермен амалдар беріледі. 3+4=? 4+5=? 7+2=? 8+1=? 5+5=? 6+2=? |
Оқушылар сандық өрнектерді асықтың түсу қалыбын пайдалану арқылы асықты өрнекке айналдырады. |
Оқушылар нұсқаулықты пайдалану арқылы берілген тапсырманы орындауға талпынады, әрбір дұрыс жауап мадақталады. |
Асықтар
|
|
Рефлексия (5мин) |
1) Өзін-өзі бағалау және бөлісу 2) Оқушыларға кері байланысты түсіндіріп, сабақты қорытындылау.
|
- Оқушылар өз түсінігін бағалап, бір сөйлеммен бөліседі. Үш түрлі қоржын беріледі, сабақты түсінуіне қарай өз деңгейіндегі қоржынға асықты салатын болады. |
Дескриптор: Оқушы өзін-өзі бағалап, сабақтағы түсінігін қысқаша көрсетеді. - рефлексия жапсырмалары арқылы түсінік деңгейін анықтау - бір сөйлемдік жауаптың мазмұнына шолу |
Жасыл,
сары,қызыл қоржын.
|
Асығыңыз алшысынан
түссін ©
Арнайы педагог: Өмірзақ Еркеназ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Асық-ұлттық мұра және математикалық білімнің бастауы
Ашық сабақ: Асық-ұлттық мұра және математикалық білімнің бастауы
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеттері |
Оқушылардың іс-әрекеттері |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы (7 мин) |
1)Сәлемдесу, Асықпен танысу – тақырыпты түсіндіру, видеоролик. - Киіз үй әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу; - Әр топқа 10 асықтан беру; - Тақтаға сабақтың мақсатын жазу; - Асықтардың түсу қалыбын оқушыларға түсіндіру; |
- Экранда көрсетілген видеороликті көріп,асық жайлы мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. -Киіз үйді таңдау арқылы оқушылар топқа бөлінеді. |
Дескриптор: Оқушылар асықтың түсу қалыбын үйренеді және логикалық есептер шығаруға дағдыланады. |
10 асықтан тұратын
жинақтар, түсініктеме суреті |
|
Ортасы (25 мин) |
1) “Қайсысы көп?” -жылдамдыққа, тез ойлауға бағытталған тапсырма. Балаларға 10 асық беріледі. – алшы қанша? – бүк қанша? – қайсысы көп? қаншаға көп? 2) “Ұпай тап!” логикалық ойыны Тақтаға логикалық ойындар қатары көрсетіледі. Ереже: Алшы = 4 ұпай (A) Тәйке = 3 ұпай (T) Бүк = 3 ұпай (B) Шік = 2 ұпай (S) Тапсырма: 1)2A+1T+2S=? 2)3S+2B+1T=? 3)2B+1T+1A=? 4)2A+1T+2B+2S=? 5)2A+1T+2B=? 6)2T+4S+2B=? |
- Оқушылар тақтай бетіндегі асықтарды түсу қалыбы бойынша тездетіп санайды, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Нұсқаулыққа қарай отырып, тақтада көрсетілген есепті жылдам шығарады.
1)2*4+1*3+2*1=13 2)3*1+2*2+1*3=10 3)2*2+1*3+1*4=11 4)2*4+1*2+2*2+2*1=16 5)2*4+2*3+1*2=20 6)3+1+2=6 |
Дескриптор: Оқушы берілген тапсырма бойынша қосу амалдарын қолдана отырып, дұрыс нәтижелерді тақтаға жазады.
-оқушылар көбейтуді және қосындыны дұрыс орындағанын тексеру және әрбір дұрыс жауапқа мадақтау.
Дескриптор: Оқушы мәтіндік есептерді оқу арқылы қажетті амалдарды таңдайды және дұрыс есептейді. - әр есептің жауаптары мен жазбаша шешімдері, шешім қадамдарының логикасын бақылау арқылы мадақтау. |
Жұмыс дәптері,
Асықтардың түсу қалыбы жазылған нұсқаулық сурет
Маркер, жұмыс дәптері
|
|
Сергіту сәті (3 мин) |
«Қимылды қайтала» көңілді музыкалық үзіліс |
Оқушылар экранда көрсетілген іс-қимылдарды қайталау арқылы, бой жазу жаттығуларын жасайды. |
|
|
|
Бекіту (5 минут) |
Әрбір оқушыға сандық өрнектермен амалдар беріледі. 3+4=? 4+5=? 7+2=? 8+1=? 5+5=? 6+2=? |
Оқушылар сандық өрнектерді асықтың түсу қалыбын пайдалану арқылы асықты өрнекке айналдырады. |
Оқушылар нұсқаулықты пайдалану арқылы берілген тапсырманы орындауға талпынады, әрбір дұрыс жауап мадақталады. |
Асықтар
|
|
Рефлексия (5мин) |
1) Өзін-өзі бағалау және бөлісу 2) Оқушыларға кері байланысты түсіндіріп, сабақты қорытындылау.
|
- Оқушылар өз түсінігін бағалап, бір сөйлеммен бөліседі. Үш түрлі қоржын беріледі, сабақты түсінуіне қарай өз деңгейіндегі қоржынға асықты салатын болады. |
Дескриптор: Оқушы өзін-өзі бағалап, сабақтағы түсінігін қысқаша көрсетеді. - рефлексия жапсырмалары арқылы түсінік деңгейін анықтау - бір сөйлемдік жауаптың мазмұнына шолу |
Жасыл,
сары,қызыл қоржын.
|
Асығыңыз алшысынан
түссін ©
Арнайы педагог: Өмірзақ Еркеназ
шағым қалдыра аласыз























