|
Қысқа мерзімді жоспар: |
Мектеп: Б.Майлин атындағы орта мектеп |
||||
|
Күні: |
Мұғалім аты-жөні: Әміре Алмас Мырзабекұлы |
||||
|
Сынып: 7. |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
7.3.Атмосфера |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атмосфера қабаты және оның құрамы |
||||
|
Оқу мақсаты: |
7.3.2.1 - Атмосфера құрамын сипаттайды 7.3.2.2 - Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп түсіндіреді |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:Атмосфера құрамындағы газдарды біледі. Көптеген оқушылар: Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп түсіндіреді. Кейбір оқушылар:Атмосфераның құрамындағы газдардың маңыздылығын ажыратып сипаттайды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
«Атмосфера » ұғымын түсіндіре алады және құрамындағы газдарды атайды. Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелей алады, оны түсіндіреді. Атмосфера құрамындағы газдардың маңыздылығына сипаттама береді. |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну,қолдану, талдау,жинақтау, бағалау |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология Атмосфера, азот, инертті газдар, көмірқышқыл газ, тропосфера, стратосфера, мезосфера, атмосфераның жоғарғы қабаттары, озон қабаты. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Атмосфера құрамы ........ атмосфера қабаттары …. Атмосфераның төменгі қабаты ..... Озон қабаты ....... |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым-қатынас жасау қабілеті-жұмыс түрлері (жеке,жұптық, топтық) Шығармашылық пен сын-тұрғысынан ойлау – талдау, сызба көрсету және сипаттау арқылы. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, биология,информатика т.б. |
||||
|
Сабақ жоспары |
|||||
|
Уақыт |
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
4 мин |
Сабақтың басы: Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу.Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі, тілдік дағдылармен таныстырылады. Сабақ басында оқушылармен жағымды орта қалыптастыру үшін «Жүрек жылуы» әдісін қолдану.Оқушылар шеңберге тұрып бір- біріне тілектер айтады. Тапсырма №1.Географиялық қабаттарды атаңыз. «Суреттер сөйлейді» оқушыларға бірнеше суреттер көрсету қажет, олар олардың атауын атайды.Одан кейін олардың бір-бірінен айырмашылығын анықтап айтып береді. |
Шеңбер болып тұрады. Жер қабықтарының суреттері |
||
|
15мин |
Сабақтың ортасы: Мағынаны тану |
«Атмосфера» тақырыбында бейнебаян көрсету. http://www.bilimland.kz/kk/content/structure/2064- geografiya_kk#lesson=14013 Нені тамашаладық? Тақырыпты өздері анықтайды. «Атмосфера және оның құрамдас бөліктері» тақырыбының мәтінімен танысып шығады. |
http://www.bilimland.kz/kk/content/structure/2064- geografiya_kk#lesson=14013 |
||
|
4 мин |
Сабақтың соңы |
Қорытынды: Бейнеролик арқылы сабақты қорытындылайды. Рефлексия «Атмосфера» тақырыбына синквейн жазу. Атмосфера. Жеңіл, әуе. Өзгереді, сақталады, жаңартылады. Жерді қамқорлықпен құшақтайды. Қабығы. PISA тапсырмаларын кіріктірудегі мақсатым: Ғылыми-жаратылыстану сауаттылығын дамыту жеке тұлғаның құзырлығын қалыптастырып, бағалау |
|
Қосымша ақпараттар:
Дифференциация – Сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз дарынды оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?
Төмен қабілетті
Орташа қабілетті оқушылар
Жоғары қабілетті оқушылар.
Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай ұйымдастырасыз?
Пәнаралық байланыс
Қолдау көрсету:
Сіз оқушыға қолдау көрсету үшін дұрыс жауап немесе негізгі ойды білдіретін тірек сөздер бере аласыздар
Тақтаға да тірек сөздер мен сабақта өтілетін сандарды жазып қойсаңыз, көмек қажет оқушыға жеңіл болады.
Қалыптастырушы бағалауды кезеңдерде өткізуге мүмкіндіктер бар:
Жауабы дәлелді болса.
Шеңберлі диаграмма сала алса.
Ауызша жауаптары толық болса.
Жүктеу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Атмосфера қабаты және оның құрамы"
|
Қысқа мерзімді жоспар: |
Мектеп: Б.Майлин атындағы орта мектеп |
||||
|
Күні: |
Мұғалім аты-жөні: Әміре Алмас Мырзабекұлы |
||||
|
Сынып: 7. |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
7.3.Атмосфера |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атмосфера қабаты және оның құрамы |
||||
|
Оқу мақсаты: |
7.3.2.1 - Атмосфера құрамын сипаттайды 7.3.2.2 - Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп түсіндіреді |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:Атмосфера құрамындағы газдарды біледі. Көптеген оқушылар: Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп түсіндіреді. Кейбір оқушылар:Атмосфераның құрамындағы газдардың маңыздылығын ажыратып сипаттайды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
«Атмосфера » ұғымын түсіндіре алады және құрамындағы газдарды атайды. Атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелей алады, оны түсіндіреді. Атмосфера құрамындағы газдардың маңыздылығына сипаттама береді. |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну,қолдану, талдау,жинақтау, бағалау |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология Атмосфера, азот, инертті газдар, көмірқышқыл газ, тропосфера, стратосфера, мезосфера, атмосфераның жоғарғы қабаттары, озон қабаты. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Атмосфера құрамы ........ атмосфера қабаттары …. Атмосфераның төменгі қабаты ..... Озон қабаты ....... |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым-қатынас жасау қабілеті-жұмыс түрлері (жеке,жұптық, топтық) Шығармашылық пен сын-тұрғысынан ойлау – талдау, сызба көрсету және сипаттау арқылы. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, биология,информатика т.б. |
||||
|
Сабақ жоспары |
|||||
|
Уақыт |
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
4 мин |
Сабақтың басы: Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу.Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі, тілдік дағдылармен таныстырылады. Сабақ басында оқушылармен жағымды орта қалыптастыру үшін «Жүрек жылуы» әдісін қолдану.Оқушылар шеңберге тұрып бір- біріне тілектер айтады. Тапсырма №1.Географиялық қабаттарды атаңыз. «Суреттер сөйлейді» оқушыларға бірнеше суреттер көрсету қажет, олар олардың атауын атайды.Одан кейін олардың бір-бірінен айырмашылығын анықтап айтып береді. |
Шеңбер болып тұрады. Жер қабықтарының суреттері |
||
|
15мин |
Сабақтың ортасы: Мағынаны тану |
«Атмосфера» тақырыбында бейнебаян көрсету. http://www.bilimland.kz/kk/content/structure/2064- geografiya_kk#lesson=14013 Нені тамашаладық? Тақырыпты өздері анықтайды. «Атмосфера және оның құрамдас бөліктері» тақырыбының мәтінімен танысып шығады. |
http://www.bilimland.kz/kk/content/structure/2064- geografiya_kk#lesson=14013 |
||
|
7 мин 10 мин |
Қызығушылықты ояту |
Топтық жұмыс. «Маршрут» әдісі Оқушы үстелдері тапсырма деңгейіне байланысты орналастырылады. 1-тапсырма Сөйлемді дұрыс аяқтау үшін бос орындарға тиісті сандарды жазыңыз: 1. Жер атмосферасының ........ % азоттан, .........% көмірқышқыл газынан және ........% оттегіден тұрады. Басқа инертті газдар (аргон) ........ % құрайды. 2. Атмосфераның озон қабаты орналасқан бөлігі ............... деп аталады. 3. ............................ – нақты жоғарғы шегі жоқ қабатты анықтаңыз: 4. Озон қабаты ......-........ км биіктіктер аралығында шоғырланған. 5. Кестені аяқтаңыз: Атмосфера қабаты Биіктік, км Термосфера Мезосфера Стратосфера Тропосфера 6. Атмосфера қабаттары аралығындағы аралық аймақтарын қалай атайды? 7. Атмосфераны зерттеуге және климаты қолайсыз аймақтарды зерттеуге қандай аспаптар мен құралдарды қолданады? 8. Аргон, азот және оттегінің зарядталған атомдары мен молекулаларынан тұратын өте сұйытылған ауасы бар қабат ................. деп аталады. 9. Дүниежүзілік метеорология ұйымына (ДМҰ) кіретін елдерді ата: 10. Метеорологиялық барлық деректер қайда жинақталып, жүйеге келтіріледі?
ҚБ. Бағдаршам әдісі 2-тапсырма (Пиза тапсырмасы) Мәтінді мұхият түсініп оқы. Төмендегі берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Озон
1 сұрақ
2 сұрақ
Тапсырманы талдау: Мәтін форматы: тұтас Жағдаяты: мән мәтін, Моделі: ақпараттық форматтар, Факторлары: денсаулық, табиғатты қорғау. Дағдылар: ақпаратты сәйкестендіру,ойлау, талдау. Танымдық деңгейі: 2
Бағалау: |
|
|
4 мин |
Сабақтың соңы |
Қорытынды: Бейнеролик арқылы сабақты қорытындылайды. Рефлексия «Атмосфера» тақырыбына синквейн жазу. Атмосфера. Жеңіл, әуе. Өзгереді, сақталады, жаңартылады. Жерді қамқорлықпен құшақтайды. Қабығы. PISA тапсырмаларын кіріктірудегі мақсатым: Ғылыми-жаратылыстану сауаттылығын дамыту жеке тұлғаның құзырлығын қалыптастырып, бағалау |
|
Қосымша ақпараттар:
Дифференциация – Сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз дарынды оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?
Төмен қабілетті
Орташа қабілетті оқушылар
Жоғары қабілетті оқушылар.
Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай ұйымдастырасыз?
Пәнаралық байланыс
Қолдау көрсету:
Сіз оқушыға қолдау көрсету үшін дұрыс жауап немесе негізгі ойды білдіретін тірек сөздер бере аласыздар
Тақтаға да тірек сөздер мен сабақта өтілетін сандарды жазып қойсаңыз, көмек қажет оқушыға жеңіл болады.
Қалыптастырушы бағалауды кезеңдерде өткізуге мүмкіндіктер бар:
Жауабы дәлелді болса.
Шеңберлі диаграмма сала алса.
Ауызша жауаптары толық болса.
шағым қалдыра аласыз






