Сабақтың тақырыбы: Атомның құрамы мен құрылысы .
|
Бөлім: |
7.2 А Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаксылыкова К.С. |
|
|
Күн: 19.11.24 |
Сыныбы : 7г |
Қатысушылар саны: 27 Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Атомның құрамы мен құрылысы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.5-протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу 7.1.2.6-алғашқы 20 элементтің атом құрылысы мен атом ядросының құрамын білу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу алғашқы 20 элементтің атом құрылысы мен атом ядросының құрамын білу; |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушыларды түгендеп, жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «Электрон, протон, нейтрон» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. г) Бағалау парағын үлестіреді. |
«Электрон, протон, нейтрон» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Лампа» тәсілі арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. « Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Атомның құрамы және құрылысы. Бейнеролик https://youtu.be/46m-SJp6w5k?si=sNKSq-VYkax3omFK
|
Оқушылар
«Лампа» тәсілі арқылы жауап береді.,
өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске
түсіреді. «Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б Дескриптор: Атом, молекула, жай және күрделі зат анықтамаларын біледі. - 2 балл |
Экран |
|
Сабақтың ортасы 2 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін мұғалім қосымша түсіндірме береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
|
Окулык Химия 7-сынып |
|
15 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға «Модельдеу» тәсілімен тапсырма береді. 1-топ «Оттек атомының» 2-топ «Бор атомының» 3-топ «Азот атомының» модельін жасап, атом құрамын жазу. |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды. 1-топ «Оттек атомының» 2-топ «Бор атомының» 3-топ «Азот атомының» модельін жасап, атом құрамын жазады , топта талдап, түсіндіруді ұсынады. Жасалған жұмыстары бойынша әр топ плакат дайындайды.Әр топ тақтаға шығып өз плакаттарын қорғайды. |
Кері байланыс: «Қол шапалақ» тәсілі арқылы бағалайды Дескриптор : -берілген элеметтің модельін құрастырады. -1балл -электрон санын анықтайды. – 1балл - протон санын анықтайды. – 1балл -нейтрон санын анықтайды. – 1 балл |
А4 парағы Маркер, сым, пласталин Химия 7-сынып |
|
,15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады «Бургер» тәсілі арқылы жұптарға тапсырма береді. Жеке жұмыс https://learningapps.org/view27755035 |
1-тапсырма жұптық жұмыс Берілген реттік нөмірлі элементті периодтық жүйеден тауып, атом құрамын жазу. |
Дескриптор: Элементтің атын атайды; Атом құрамын жазады Жалпы балл-3
Дескриптор: Кестеде берілген мәліметтерді дұрыс табады. -1 балл
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Тик Ток» әдісі |
Кері байланыс «Тик Ток» әдісі |
|
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 7оку 4 жаттығу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Атомның құрамы және құрылысы. 7-сынып
Ашық сабақ. Атомның құрамы және құрылысы. 7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Атомның құрамы мен құрылысы .
|
Бөлім: |
7.2 А Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаксылыкова К.С. |
|
|
Күн: 19.11.24 |
Сыныбы : 7г |
Қатысушылар саны: 27 Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Атомның құрамы мен құрылысы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.5-протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу 7.1.2.6-алғашқы 20 элементтің атом құрылысы мен атом ядросының құрамын білу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу алғашқы 20 элементтің атом құрылысы мен атом ядросының құрамын білу; |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушыларды түгендеп, жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «Электрон, протон, нейтрон» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. г) Бағалау парағын үлестіреді. |
«Электрон, протон, нейтрон» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Лампа» тәсілі арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. « Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Атомның құрамы және құрылысы. Бейнеролик https://youtu.be/46m-SJp6w5k?si=sNKSq-VYkax3omFK
|
Оқушылар
«Лампа» тәсілі арқылы жауап береді.,
өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске
түсіреді. «Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б Дескриптор: Атом, молекула, жай және күрделі зат анықтамаларын біледі. - 2 балл |
Экран |
|
Сабақтың ортасы 2 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін мұғалім қосымша түсіндірме береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
|
Окулык Химия 7-сынып |
|
15 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға «Модельдеу» тәсілімен тапсырма береді. 1-топ «Оттек атомының» 2-топ «Бор атомының» 3-топ «Азот атомының» модельін жасап, атом құрамын жазу. |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды. 1-топ «Оттек атомының» 2-топ «Бор атомының» 3-топ «Азот атомының» модельін жасап, атом құрамын жазады , топта талдап, түсіндіруді ұсынады. Жасалған жұмыстары бойынша әр топ плакат дайындайды.Әр топ тақтаға шығып өз плакаттарын қорғайды. |
Кері байланыс: «Қол шапалақ» тәсілі арқылы бағалайды Дескриптор : -берілген элеметтің модельін құрастырады. -1балл -электрон санын анықтайды. – 1балл - протон санын анықтайды. – 1балл -нейтрон санын анықтайды. – 1 балл |
А4 парағы Маркер, сым, пласталин Химия 7-сынып |
|
,15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады «Бургер» тәсілі арқылы жұптарға тапсырма береді. Жеке жұмыс https://learningapps.org/view27755035 |
1-тапсырма жұптық жұмыс Берілген реттік нөмірлі элементті периодтық жүйеден тауып, атом құрамын жазу. |
Дескриптор: Элементтің атын атайды; Атом құрамын жазады Жалпы балл-3
Дескриптор: Кестеде берілген мәліметтерді дұрыс табады. -1 балл
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Тик Ток» әдісі |
Кері байланыс «Тик Ток» әдісі |
|
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 7оку 4 жаттығу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














