Ашық сабақ Ауа райы деген не? 1-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ Ауа райы деген не? 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ жасауға,жоспарлауға жас мамандар мен бастауыш сынып мұғаліміне қажет
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні: Дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар Бөлімі: Бізді қоршаған әлем

Күні:

Сынып: 1

Мектеп: 110 мектеп-лицейі


Мұғалімнің аты-жөні: Мырзаметова Ақмарал

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:







Сабақ тақырыбы

Ауа-райы деген не?







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.2.2.1 Ауа-райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтау.

1.2.3.1 жыл мезгілдеріне орай табиғатта бос уақытты өткізу мүмкіндіктерін анықтау






Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: ауа-райының түрлерін біледі

Көптеген оқушылар: ауа-райының түрлері мен құбылмалы болатындығын айтады.

Кейбір оқушылар:әрбір жыл мезгіліне қатысты ауа-райын айтып, салыстырып, бос уақытты өткізу мүмкіндіктерін анықтай алады






Бағалау критерийі

Ауа райы туралы әңгімелеу

Жыл мезгілдерін ажыратады

Бос уақытын жыл мезгілдеріне қарай өткізетіні туралы әңгімелейді






Тілдік мақсаттар


Оқушылар кеңістіктегі дүниені қоршаған ортаны және олардың орналасуын сипаттайды.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Қазір қай мезгіл?Осындағы ауа райы қандай?

Неліктен екенін айта аласыздар ма?

Ауа райын қалай анықтайды?

Суретте қандай жыл мезгілдері бейнеленген?








Құндылықтарды дарыту



Топтық жұмыс кезінде қарым- қатынас жасау қабілеті

Жыл мезгілдерін сын тұрғысынан ойлау.






Пәнаралық байланыстар

Денешынықтыру ойын түрлері






АКТ қолдану дағдылары

«Балапан» арнасының ауа-райы болжамы:

https://www.youtube.com/watch?v=mBx3qavkx4Y

https://www.youtube.com/watch?v=EdcauDmkxOw

негізгі мақсатқа жету үшін осы сілтемені қолданамын.






Бастапқы білім


Оқушылардың ауа райы мен жауын- шашын түрлері бар екенін және жыл мезгілдерінің алмасатыны туралы негізгі білімдері бар






Сабақ барысы






Сабақтың ортасы


























































Оқу мақсатымен таныстыру.

-Бүгін біз ауа райы деген не екенін және оны анықтау жолдарын үйренеміз.

Т. «4 сөзбен сипатта» ойыны.

-Қазір әр топ өз жыл мезгілдерін сипаттайды. Кем дегенде 4құбылысты анықтау қажет.

Күз тобы: 1) жаңбыр жауып тұр; 2) жапырақтар түсе бастады; 3) жел соғып жатыр; 4) құстар жылы жаққа ұшып кетеді;

Қыс тобы: 1) қар жауып тұр; 2) аязды күндер басталды; 3) тайғақ; 4) ұйқы басатын кез;

Жаз тобы: 1) ыстық; 2) айналада барлығы гүлденеді; 3) құстар сайрайды; 4) барлығы шомылып жүр;

Көктем тобы: 1) суытады,2) ағаштарда

3) жапырақтар жоқ,4) масалар шығады

МҚБ: мұғалімнің кері байланысы/ «Екі жұлдыз, бір тілек»

Т Не көріп, нені байқадыңыздар? Тәжірибе жасайық!


Термометр сызығы төмен болса суық, жоғары болса ыстық болады!

ҚБ: «Басбармақ» арқылы бағалау

МК Ауа райын белгілеу үшін шартты белгілерді пайдаланады.

Күн ашық, жаңбыр, бұлтты, қар жауып тұр.....

(Ж.ж) Саралау тәсілін пайдалану






1 топ: Ауа райы түрлерін атап, жыл мезгіліне қатысты артық суретті табады.

2 топ :Суреттегі ауа райын шартты белгілермен көрсетеді. Кейіпкерлердің көңіл –күйлерін айтады.

3 топ: Жұмбақ шешімін моделде және ортақ сурет бойынша адамның көңіл-күйін сипаттап жаз. Осындай ауа райында сен бос уақытыңды қалай өткізесің? Топта талқыла!









Бағалау











































Қорытынды



Оқушылар

–– жыл мезгілдерінің белгілері туралы; –– әртүрлі жыл мезгіліндегі ойындар туралы;

–– Қазақстанның әр өңіріндегі ауа райы туралы білді.

Оқушылар

–– жыл мезгілдерін белгілері бойынша анықтауға және салыстыруға;

–– ауа температурасын анықтау үшін термометрді пайдалануға;

–– бақылау нәтижелерін шартты белгілермен белгілеуге;

–– ауа райына сәйкес киіне білуге үйренді.

Бағалау ретінде оқушыларға сөйлемді толықтыруға

тапсырма беріңіз:

Ауа райы – бұл ..........................................................................

Термометр – бұл.......................................................................

Жыл мезгілі – бұл .....................................................................









Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.

Рефлексия.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?














































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.11.2018
2633
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі