|
Бөлім: |
2. Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сенькова Ж.М |
|
Күні: |
20.10.2025 |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: 6 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
8-сабақ. «Азға қанағат ет». |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сюжет желісі бойынша иллюстрацияларды орналастыру, кесте толтыру; 3.2.1.1-сөйлеу барысында мәтін тақырыбына қатысты сөздерді қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, мәнерлеп оқиды, өзара байланысқан сөйлем жазады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Тілдесім әрекетіне жетелейтін сөйлеу үлгілері негізінде жақсы мен жаман қасиеттерді ажырата білуге үйрету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. |
– Сәлем, достым! (амандасады) – Қалің қалай? (иықтарынан қағады) – Қалай демалдың? (құлақтарынан тартады) – Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды) – Қош келдің! (қолдарын жаяды) – Күніміз сәтті болсын! (құшақтайды). |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Әке мен бала» мультфильмін көрсетеді, ой шақыру сұрақтарын қояды. (3-тапсырма). |
– Әкесі жолдан не тауып алды? Әкесі баласына не деп айтты? Бала тағаны алды ма? Сұрақтарына жауап береді. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
А4 парағы, маркер- лер |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Мұғалім тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. |
«Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталайды. |
Ауызша кері байланыс |
Оқулық. Таныстыры- лым |
|
|
Оқушыларға аудиотаспадан мәтінді тыңдатады. «Актерлер аллеясы» рөлдік ойынын пайдаланып, оқулықтағы 2-тап- сырманы орындатады, оқушыларға мәтіннің мазмұны бойынша рөлдерді бөліп береді, мәтінді талдатады. |
«Сұрақ-жауап» әдісін пайдаланып, мәтін бойынша сұрақ қояды, оқушылар жауап береді. |
Ауызша кері байланыс |
Оқулық, аудиотаспа |
|
Жазылымға байланысты 5-тапсырманы орындатады, диаграмманы толықтырып жазғызады. «Сұхбат құрайық!» тәсілі. Сергіту сәті. Күнделікті сергіту жаттығуын жасатады. |
Оқушылар тапсырманың шарты бойынша сұрақтарды пайдаланып, диалогті толықтырады. |
Ауызша кері байланыс |
Оқулық, аудиотаспа |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Оқушылар «Қызықты суреттер» тәсіл. |
Оқушылар берілген суреттерді пайдаланып, сөйлем құрайды.
|
Тақтадағы ағаштын суретіне өз есімдері жазылған алманы желім- дейді.. |
|
|
Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 4-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіріледі. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Азға қанағат ет 3 сынып
Ашық сабақ Азға қанағат ет 3 сынып
|
Бөлім: |
2. Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сенькова Ж.М |
|
Күні: |
20.10.2025 |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: 6 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
8-сабақ. «Азға қанағат ет». |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сюжет желісі бойынша иллюстрацияларды орналастыру, кесте толтыру; 3.2.1.1-сөйлеу барысында мәтін тақырыбына қатысты сөздерді қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, мәнерлеп оқиды, өзара байланысқан сөйлем жазады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Тілдесім әрекетіне жетелейтін сөйлеу үлгілері негізінде жақсы мен жаман қасиеттерді ажырата білуге үйрету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. |
– Сәлем, достым! (амандасады) – Қалің қалай? (иықтарынан қағады) – Қалай демалдың? (құлақтарынан тартады) – Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды) – Қош келдің! (қолдарын жаяды) – Күніміз сәтті болсын! (құшақтайды). |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Тренинг жазылған парақшалар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Әке мен бала» мультфильмін көрсетеді, ой шақыру сұрақтарын қояды. (3-тапсырма). |
– Әкесі жолдан не тауып алды? Әкесі баласына не деп айтты? Бала тағаны алды ма? Сұрақтарына жауап береді. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
А4 парағы, маркер- лер |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Мұғалім тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. |
«Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталайды. |
Ауызша кері байланыс |
Оқулық. Таныстыры- лым |
|
|
Оқушыларға аудиотаспадан мәтінді тыңдатады. «Актерлер аллеясы» рөлдік ойынын пайдаланып, оқулықтағы 2-тап- сырманы орындатады, оқушыларға мәтіннің мазмұны бойынша рөлдерді бөліп береді, мәтінді талдатады. |
«Сұрақ-жауап» әдісін пайдаланып, мәтін бойынша сұрақ қояды, оқушылар жауап береді. |
Ауызша кері байланыс |
Оқулық, аудиотаспа |
|
Жазылымға байланысты 5-тапсырманы орындатады, диаграмманы толықтырып жазғызады. «Сұхбат құрайық!» тәсілі. Сергіту сәті. Күнделікті сергіту жаттығуын жасатады. |
Оқушылар тапсырманың шарты бойынша сұрақтарды пайдаланып, диалогті толықтырады. |
Ауызша кері байланыс |
Оқулық, аудиотаспа |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Оқушылар «Қызықты суреттер» тәсіл. |
Оқушылар берілген суреттерді пайдаланып, сөйлем құрайды.
|
Тақтадағы ағаштын суретіне өз есімдері жазылған алманы желім- дейді.. |
|
|
Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 4-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіріледі. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













