Материалдар / Ашық сабақ Б. Соқпақпаев "Ағаштар неге ашуланды."
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Б. Соқпақпаев "Ағаштар неге ашуланды."

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал 4 сынып оқушыларына дайын Кембридж бағдарлама бойынша жазылған қысқа мерзімді жоспар. Жоспар кезең -кезеңімен жазылған. Әр түрлі әдістер қолданғанмын, бәріде жас ерекшелігі ескеріліп, тиімді әдістер алынған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Желтоқсан 2017
404
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар.

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 4 «Л»

Мерзімі: 13.12.2016ж

Мұғалім: Амангельдиева Ж.С

Сабақтың тақырыбы:

Б. Соқпақпаев. Ағаштар неге ашуланды?

Сабақтың мақсаты:

Б. Соқпақбаевтың шығармаларымен таныстыра отырып, мәтіндегі негізгі ой мен идеяны ұғыну.

Міндеті:

-Ағаштар жайындағы білімдерін кеңейту, мәтінді мәнерлеп оқу дағдыларын және белсенді ынталы оқуға үйрену, табиғатты аялау, жақсыны үйренуге, жаманнан жиренуге баулу.

Күтілетін нәтиже:

Б Соқпақбаевтың шығармаларымен таныса отырып, мәтіндегі негізгі ой мен идеяны ұғынады.

Түйінді идеясы:


Көктем табиғаты.

Сабақтың әдісі:

«Тәуелсіздік шыңы», «Ойлау карталары» ,«Алты қалпақ» әдісі, семантикалық карта.


Сабақтың көрнекілігі:

Автор суреті, оқулық, А4, бағалау парақшасы.


Топқа бөлу:

Түрлі - түсті стикер арқылы.

Табыс критерийи:

Әр тапсырмаға 1 балл. Сабақтың соңында 5-6балл- 5, 4балл-4, 3 балл-3, 2 балл-2 деген бағамен қорытындыланады.


Сабақтың мазмұны


Сабақ кезеңдері

Уақыт

Стратегия-лар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Кіріспе








1мин





1мин

6мин


1.Топқа бөлу




2.Тренинг


3.Үй тапсырмасы


1.Оқушыларды 4 түрлі түс арқылы

4 топқа бөлу.



"Тәуелсіздік шыңы"тренингі


4 топқа тапсырма беріледі.

  1. Мәнмәтінді айқындау.

  2. Сипаттау.

  3. Салыстыру және қарама-қарсы қою.

  4. Себеп пен салдар.


Түстерді ала отырып топқа бөлінеді.




Жақсы атмосфера қалыптасады

Әр топ өз тобында оқып үздігін ортаға шығарады.


Үлестір-ме түстер





Әр топ бір-бірін бағалай-ды

Таныстыры-лым


5мин

Қызығу

шылы-ғын ояту:

-Сен білесің бе?

Қазақстандағы адам денсаулығына ең пайдалы өсімдіктің бірі - ағаш тектес немесе бұтақ тұрпатты арша. Арша – ағаш - фармацевт. Осы өсімдік бөлетін фитоноцидтер адам денсаулығына ем болатын таза ауа тудырады. Мәселен, ғалымдардың мәліметіне сүйенсек, арша жылына орта есеппен 1 тоннадан аса шаңды жұтып, айналасына 1, 5 мың литр оттегі бөліп шығарады екен. Арша орманының 1 гектары жылына 18 миллион м3 ауаны көміртегі газынан тазартып, 50 - 65 тоннаға дейін шаң - тозаңды зиянды газдардан арылтып, сүзіп отыратын көрінеді. Қазақ халқы аршаны "денсаулық ағашы" деп атайды.

Аршалар кейде 4 мың жылға дейін өсе береді. Ал, 500 - 600 жыл арша үшін қарапайым жастың бірі саналады.

Логикалық ойлауына, пайымдауына себепші болады.


Негізгі бөлім

20мин

Мәтінмен жұмыс



Топпен жұмыс







Дәптер мен жұмыс



- Мәнерлеп ДЖИГСО әдісімен оқушыларға оқыту.

- Мазмұнын әңгімелету.


1-топ. Ақ қалпақ.

2-топ. Сары қалпақ

3-топ. Қызыл қалпақ

4-топ. Жасыл қалпақ

Қара қалпақ

Көк қалпақ- төреші.



Алмабектің айыбы:

Оқушылар оның төрт айыбын жазады.

Әр топ өз жұмысына талдау жасайды.



Білім алушылар өзінің тәжірибесі мен оқып білгенін байланыстыра отырып жеке, топ арасында ойласа отырып талқылайды.


  1. Жалқаулық.

  2. Тірі ағзаға жаны ашымау.

  3. Өзін басқара алмауы.

  4. Табиғатқа қастандық жасады.


Әр топ

бір-бірін бағалайды


Топ ішінде

өзін-өзі бағалау



Дәптер

3мин

Сергіту сәті

«Тақырыптық сөздік қор » ойыны.

Мақсаты: жаңа тақырып, оқушы арасындағы қарым- қатынасты,

көңіл-күйді реттеу.

4минут беріледі- 35-45 сөз жазу керек

Білім алушылар өзінің тәжірибесі мен оқып білгенін байланыстыра отырып жазады.


Дәптер

Қоры-тынды

5мин


Сабақты бекіту

Семантикалық карта арқылы қорыту.


Әр топ мүшелері жеке отырып жауап береді.

Әр топ бағалау


1мин

Кері байланыс

Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерін ортаға салу

Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерін ортаға салады

Бас бармақ-пен бағалау


1 мин

Үйге тапсырма

Мәтінді оқып келу

Күнделіктеріне жазып алады.


2 мин

Бағалау

(Бағалау парағы)

Критерий бойынша бағалау парақшасы.

Өзін- өзі бағалау бойынша баға қою  себебін  түсіндіреді.

Көшбасшылық  бағалау.

Форматив

ті бағалау




Тексерілді: _____________директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Г. Ибашова.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!