|
Пән: Дүниетану 3 В бөлім: «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» Сабақтың тақыры: «Бәйтерек – өмір ағашы» |
Мектеп: Береке орта мектебі |
||
|
Күні: Сынып: 1 |
Мұғалімнің аты- жөні Қатысушылар саны:24 Қатыспағандар: |
||
|
Оқу мақсаттары. |
1.1.2.2. Өткен және қазіргі заманғы оқиғалар туралы тарихи әңгімелерден үзінділерді білу және мазмұндау 1.1.4.1. Өзінің тұратын жерін (қоршаған ортасын), сонымен қатар өзінің тұрған жерінен тыс басқа жерлерді де білу |
||
|
Сабақ мақсаты: |
|
||
|
Тірек сөздер: |
Ескерткіш – монумент - monument |
||
|
Ресурстар |
Н.Ә.Назарбаев суреті, Бәйтерек, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дереккөздер |
|
|
Кіріспе бөлім |
Сәлемдесу. Оқушыларды топқа бөлу. Алдыңғы білім туралы мәлімет . «Мен қазақпын», «Қазақстанның рәміздері», «Көне жазбалар», «Алтын адам туралы аңыз» Оқушылар өз білгендерін ортаға салып айтып береді.
|
https://www.youtube.com/ watch?v=mn4JJP7pZbU («Бәйтерек туралы» деректі фиьм ) |
|
|
Негізгі бөлім |
Суреттермен жұмыс (презентация бойынша) Оқушыларға бәйтеректің суретіне қарап тұрып, сұрақтарға жауап беруі тапсырылады. Бұл жұмыстан кейін мұғалім сұрақтар қояды. Суретке қара. (Ж) Балалар, бәйтерек ағашын қайдан көреміз? Бәйтерек туралы тағы не айтуға болады? (Оқушылардың жауабы тыңдалады) Кең далада зәулім Бәйтерек ағашы өсіпті. Самұрық құс оның ұшар биігіне алтын жұмыртқа салады екен. Бірақ Айдаһар оны үнемі жеп қоятын болған. Аңыздың соңын қалай болжауға болады? Анықта. (Ж) Астанадағы монумент неліктен «Бәйтерек» деп аталған? (Оқушылардың жауабы) Ойлан (Т) «Ата- бәйтерек, бала - жапырақ» деген мақалды қалай түсінесің? Оқушыларға мәтінді өз беттерінше оқу тапсырылады. Бәйтерек – Астана қаласындағы көрікті жерердің бірі. Бұл монумент ертедегі ата-бабамыздың дүниені қалай түсінгенін көрсетеді. Ғимараттың авторы – әйгілі ағылшын сәулетшісі Норман Фостер. Монументтің биіктігі – 97 метр. Ізден. Бәйтеректің төменгі, ортаңғы, жоғарғы бөліктерінде не орналасқан? Бұл сұраққа жауап алу үшін «Бәйтерек» бейнефильмін көру Сен білесің бе? Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаев Елордамызда «Астана – Бәйтерек» монументін салу туралы ұсыныс жасады. Дәптермен жұмыс (ЖТ)
|
Мемлекеттік рәміздер бейнеленген плакат, гимн,ту, елтаңба сөздері жазылған карточкалар. Батырлар, көне жазбалар суреті |
|
|
Қорытынды бөлім |
Рефлексия «Табыс баспалдағы» |
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, №110 мектеп-лицейі
Бастаыш сынып мұғалімі: Төрегелдиева Ұлболған
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ «Бәйтерек – өмір ағашы»
Ашық сабақ «Бәйтерек – өмір ағашы»
|
Пән: Дүниетану 3 В бөлім: «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» Сабақтың тақыры: «Бәйтерек – өмір ағашы» |
Мектеп: Береке орта мектебі |
||
|
Күні: Сынып: 1 |
Мұғалімнің аты- жөні Қатысушылар саны:24 Қатыспағандар: |
||
|
Оқу мақсаттары. |
1.1.2.2. Өткен және қазіргі заманғы оқиғалар туралы тарихи әңгімелерден үзінділерді білу және мазмұндау 1.1.4.1. Өзінің тұратын жерін (қоршаған ортасын), сонымен қатар өзінің тұрған жерінен тыс басқа жерлерді де білу |
||
|
Сабақ мақсаты: |
|
||
|
Тірек сөздер: |
Ескерткіш – монумент - monument |
||
|
Ресурстар |
Н.Ә.Назарбаев суреті, Бәйтерек, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дереккөздер |
|
|
Кіріспе бөлім |
Сәлемдесу. Оқушыларды топқа бөлу. Алдыңғы білім туралы мәлімет . «Мен қазақпын», «Қазақстанның рәміздері», «Көне жазбалар», «Алтын адам туралы аңыз» Оқушылар өз білгендерін ортаға салып айтып береді.
|
https://www.youtube.com/ watch?v=mn4JJP7pZbU («Бәйтерек туралы» деректі фиьм ) |
|
|
Негізгі бөлім |
Суреттермен жұмыс (презентация бойынша) Оқушыларға бәйтеректің суретіне қарап тұрып, сұрақтарға жауап беруі тапсырылады. Бұл жұмыстан кейін мұғалім сұрақтар қояды. Суретке қара. (Ж) Балалар, бәйтерек ағашын қайдан көреміз? Бәйтерек туралы тағы не айтуға болады? (Оқушылардың жауабы тыңдалады) Кең далада зәулім Бәйтерек ағашы өсіпті. Самұрық құс оның ұшар биігіне алтын жұмыртқа салады екен. Бірақ Айдаһар оны үнемі жеп қоятын болған. Аңыздың соңын қалай болжауға болады? Анықта. (Ж) Астанадағы монумент неліктен «Бәйтерек» деп аталған? (Оқушылардың жауабы) Ойлан (Т) «Ата- бәйтерек, бала - жапырақ» деген мақалды қалай түсінесің? Оқушыларға мәтінді өз беттерінше оқу тапсырылады. Бәйтерек – Астана қаласындағы көрікті жерердің бірі. Бұл монумент ертедегі ата-бабамыздың дүниені қалай түсінгенін көрсетеді. Ғимараттың авторы – әйгілі ағылшын сәулетшісі Норман Фостер. Монументтің биіктігі – 97 метр. Ізден. Бәйтеректің төменгі, ортаңғы, жоғарғы бөліктерінде не орналасқан? Бұл сұраққа жауап алу үшін «Бәйтерек» бейнефильмін көру Сен білесің бе? Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаев Елордамызда «Астана – Бәйтерек» монументін салу туралы ұсыныс жасады. Дәптермен жұмыс (ЖТ)
|
Мемлекеттік рәміздер бейнеленген плакат, гимн,ту, елтаңба сөздері жазылған карточкалар. Батырлар, көне жазбалар суреті |
|
|
Қорытынды бөлім |
Рефлексия «Табыс баспалдағы» |
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, №110 мектеп-лицейі
Бастаыш сынып мұғалімі: Төрегелдиева Ұлболған
шағым қалдыра аласыз













