Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№10 Жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
БАТА-ЖАҚСЫ ТІЛЕК
|
Бөлім |
САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кульмагамбетова Гульжазира Сериккалиевна |
||||
|
Күні |
21.01.2024 |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабақ. Бата – жақсы тілек |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу; 2.2.5.1 мәлімет, кейіпкер, оқиғаларды салыстыру негізінде қарапайым пікір («мен ... деп ойлаймын», «мен ... деп санаймын», «маған ... сияқты», «маған ... тәрізді») білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: қажетті ақпаратты табады, пікірін білдіреді. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтінді тыңдап, қажетті ақпаратты табады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: өлеңді толықтырып, өз пікірін білдіреді. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кездесу» ойыны. |
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама-қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, сыныптасының қасиетін айтады. |
ҚБ: |
музыка |
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: бата, тілек, көгереді, дана. 1-тапсырма. Тыңдайық. Бата – жақсы тілек. Батаны жасы үлкен адамдар береді. «Батамен ер көгереді, жауынмен жер көгереді» дейді дана халқымыз. Дәптердегі №1 тапсырма. 2-тапсырма. Оқиық. Кім бата берді? Қандай бол деді? 3-тапсырма. Жауап берейік. Дастарқаның мол болсын! |
«Тақырыптық теннис» әдісі. Жаңа сөздердің мағынасын ашады. Сұрақтарға жауап береді. Бата деген не? Батаны кімдер береді? Дәптермен жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Дескриптор: жаңа сөздердің мағынасын ашады; мәтінді мұқият тыңдайды; сұрақтарға жауап береді; мәтінді оқып, сурет бойынша сөйлемдер құрайды. Жақсы тілектер айтып үйренейік! «Зуылдақ» әдісі бойынша батаны жатқа айтады. |
ҚБ: қолпаштау ҚБ: «Бағдаршам» әдісі ҚБ: «Отшашу» әдісі |
жаңа сөздер сюжетті сурет сұрақтар интербелсенді тақта бата сөздер |
|
|
|
Абыройың зор болсын! Абзал досың көп болсын! Берген батам сол болсын! |
|
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәті. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз. Барша жанды құрметтеп, Бас иеміз біз. |
|
|
|
|
|
Дәптердегі №2 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық. «Өлеңді ұйқастыру» стратегиясы. Ақылды ата, Береді ... . Батаны тыңдап, Өседі ... . |
Дәптермен жұмыс. Өлеңді толықтырып жаз. Бала, бата сөздерін қолданып, өлеңді ұйқастырып құрастыра алуға үйрету. Дескриптор: жақсы тілектер айтып үйренеді; өлеңді толықтырып жазады; өлеңді жаттап алады. |
ҚБ: «Комплимент» |
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Сұрақтар тармақтары» әдісі. |
Сұрақ-жауап. 1. Бата деген не? 2. Батаны кімдер береді? 3. Атаң қандай бата береді? |
|
сұрақтар қорабы |
|
|
Үй тапсырмасы |
|
41 бет 4- тапсырма |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Бата жақсы тілек. 2 сынып
Ашық сабақ. Бата жақсы тілек. 2 сынып
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№10 Жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
БАТА-ЖАҚСЫ ТІЛЕК
|
Бөлім |
САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кульмагамбетова Гульжазира Сериккалиевна |
||||
|
Күні |
21.01.2024 |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабақ. Бата – жақсы тілек |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу; 2.2.5.1 мәлімет, кейіпкер, оқиғаларды салыстыру негізінде қарапайым пікір («мен ... деп ойлаймын», «мен ... деп санаймын», «маған ... сияқты», «маған ... тәрізді») білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: қажетті ақпаратты табады, пікірін білдіреді. Оқушылардың көбі жасай алады: мәтінді тыңдап, қажетті ақпаратты табады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: өлеңді толықтырып, өз пікірін білдіреді. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кездесу» ойыны. |
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама-қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, сыныптасының қасиетін айтады. |
ҚБ: |
музыка |
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: бата, тілек, көгереді, дана. 1-тапсырма. Тыңдайық. Бата – жақсы тілек. Батаны жасы үлкен адамдар береді. «Батамен ер көгереді, жауынмен жер көгереді» дейді дана халқымыз. Дәптердегі №1 тапсырма. 2-тапсырма. Оқиық. Кім бата берді? Қандай бол деді? 3-тапсырма. Жауап берейік. Дастарқаның мол болсын! |
«Тақырыптық теннис» әдісі. Жаңа сөздердің мағынасын ашады. Сұрақтарға жауап береді. Бата деген не? Батаны кімдер береді? Дәптермен жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Дескриптор: жаңа сөздердің мағынасын ашады; мәтінді мұқият тыңдайды; сұрақтарға жауап береді; мәтінді оқып, сурет бойынша сөйлемдер құрайды. Жақсы тілектер айтып үйренейік! «Зуылдақ» әдісі бойынша батаны жатқа айтады. |
ҚБ: қолпаштау ҚБ: «Бағдаршам» әдісі ҚБ: «Отшашу» әдісі |
жаңа сөздер сюжетті сурет сұрақтар интербелсенді тақта бата сөздер |
|
|
|
Абыройың зор болсын! Абзал досың көп болсын! Берген батам сол болсын! |
|
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәті. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз. Барша жанды құрметтеп, Бас иеміз біз. |
|
|
|
|
|
Дәптердегі №2 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық. «Өлеңді ұйқастыру» стратегиясы. Ақылды ата, Береді ... . Батаны тыңдап, Өседі ... . |
Дәптермен жұмыс. Өлеңді толықтырып жаз. Бала, бата сөздерін қолданып, өлеңді ұйқастырып құрастыра алуға үйрету. Дескриптор: жақсы тілектер айтып үйренеді; өлеңді толықтырып жазады; өлеңді жаттап алады. |
ҚБ: «Комплимент» |
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Сұрақтар тармақтары» әдісі. |
Сұрақ-жауап. 1. Бата деген не? 2. Батаны кімдер береді? 3. Атаң қандай бата береді? |
|
сұрақтар қорабы |
|
|
Үй тапсырмасы |
|
41 бет 4- тапсырма |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













