|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Пән |
Әдебиеттік оқу |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Атақты тұлғалар |
|||
|
Күні: |
5.03.2021 |
|||
|
Мектеп: |
№2 Майқайың ЖОББ мектебі |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мукашева Гульзат Маратовна |
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Батыр ата. Нығмет Ғабдуллин «Батырдың мінезі» |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.6.1 Кейіпкердің портретін сипатта, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау; 3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шығарманы түсініп оқи алады, мәтінің әр бөлігіне ат қояды. Көптеген оқушылар:кейіпкерге мінездеме береді; Кейбір оқушылар: тұжырымды ойларын постерға түсіріп, топтық жұмысын қорғайды. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлт мақтаныштарына құрмет |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ, дүниетану, қазақ тілі |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Қ. Байсейітов. «Күләш – қазақтың бұлбұлы» |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7мин |
(МК) Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. «Мозайка құру» әдісімен 3 топқа бөлінеді І топ: Бауыржан Момышұлы ІІ топ: Талғат Бигельдинов ІІІ топ: Рахымжан Қошқарбаев |
Интербелсенді тақтадан
|
||
|
Сабақтың ортасы |
(Т) «Ой қозғау» әдісіне сүйеніп Ұлы Отан соғысына қатысты ерлік туралы сөздерге әр топ өз ойларын білдіреді. І топ: Батыл болмай, батыр болмайсың. ІІ топ: Ерлік пен бірлік жеңіске жеткізеді. ІІІ топ: Тәуекелшіл тайынбайды. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма әр топқа ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Тапсырманы орындау кезінде әр топ бірін-бірі тыңдап, толықтырады. Дискриптор: 1.Әр топ берілген нақыл сөздерге өз пікірлерін айтады. 2. Тапсырманы орындау кезінде әр топ бірін-бірі тыңдап, толықтырады. (Б) Әр топ бірін – бірі смайлик арқылы бағалайды
(Т) 2-тапсырма. Тыңдалым. Мәтiннiң авторы Нығмет Ғабдуллин – жазушы, профессор, филология ғылымының докторы, қоғам қайраткері, ержүрек батыр. Ол өзі сияқты Ұлы Отан соғысына қатысып, ерліктің озық үлгісін көрсеткен, халық батыры Бауыржан Момышұлынан көзінің тірісінде сұхбат алған. Оқылым Мәтінмен жұмыс «Джигсо» әдісі І топ: Мәтінді оқып мазмұнда. ІІ топ: Мәтіннің әр бөлігіне ат қой. ІІІ топ: Бауыржан Момышұлына мінездеме бер. Дискриптор:
Бағалау: «Ауа райы» әдісі арқылы
Сергіту сәті «Көнілді күн» 3-тапсырма. «Кластер» әдісі бойынша әр топ тұжырымды ойларын постерға түсіріп, топтық жұмыс қорғалады Дискриптор: - Әр топ тұжырымды ойларын постерға түсіріп, топтық жұмысын қорғайды. Бағалау: «Бағдаршам» әдісі |
https://www.youtube.com/watch?v=Vwa5zBMF_WU
|
||
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Батыр ата. Нығмет Ғабдуллин «Батырдың мінезі» 3 сынып
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Пән |
Әдебиеттік оқу |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Атақты тұлғалар |
|||
|
Күні: |
5.03.2021 |
|||
|
Мектеп: |
№2 Майқайың ЖОББ мектебі |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мукашева Гульзат Маратовна |
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Батыр ата. Нығмет Ғабдуллин «Батырдың мінезі» |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.6.1 Кейіпкердің портретін сипатта, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау; 3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шығарманы түсініп оқи алады, мәтінің әр бөлігіне ат қояды. Көптеген оқушылар:кейіпкерге мінездеме береді; Кейбір оқушылар: тұжырымды ойларын постерға түсіріп, топтық жұмысын қорғайды. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлт мақтаныштарына құрмет |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ, дүниетану, қазақ тілі |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Қ. Байсейітов. «Күләш – қазақтың бұлбұлы» |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7мин |
(МК) Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. «Мозайка құру» әдісімен 3 топқа бөлінеді І топ: Бауыржан Момышұлы ІІ топ: Талғат Бигельдинов ІІІ топ: Рахымжан Қошқарбаев |
Интербелсенді тақтадан
|
||
|
Сабақтың ортасы |
(Т) «Ой қозғау» әдісіне сүйеніп Ұлы Отан соғысына қатысты ерлік туралы сөздерге әр топ өз ойларын білдіреді. І топ: Батыл болмай, батыр болмайсың. ІІ топ: Ерлік пен бірлік жеңіске жеткізеді. ІІІ топ: Тәуекелшіл тайынбайды. Саралау: тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма әр топқа ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Тапсырманы орындау кезінде әр топ бірін-бірі тыңдап, толықтырады. Дискриптор: 1.Әр топ берілген нақыл сөздерге өз пікірлерін айтады. 2. Тапсырманы орындау кезінде әр топ бірін-бірі тыңдап, толықтырады. (Б) Әр топ бірін – бірі смайлик арқылы бағалайды
(Т) 2-тапсырма. Тыңдалым. Мәтiннiң авторы Нығмет Ғабдуллин – жазушы, профессор, филология ғылымының докторы, қоғам қайраткері, ержүрек батыр. Ол өзі сияқты Ұлы Отан соғысына қатысып, ерліктің озық үлгісін көрсеткен, халық батыры Бауыржан Момышұлынан көзінің тірісінде сұхбат алған. Оқылым Мәтінмен жұмыс «Джигсо» әдісі І топ: Мәтінді оқып мазмұнда. ІІ топ: Мәтіннің әр бөлігіне ат қой. ІІІ топ: Бауыржан Момышұлына мінездеме бер. Дискриптор:
Бағалау: «Ауа райы» әдісі арқылы
Сергіту сәті «Көнілді күн» 3-тапсырма. «Кластер» әдісі бойынша әр топ тұжырымды ойларын постерға түсіріп, топтық жұмыс қорғалады Дискриптор: - Әр топ тұжырымды ойларын постерға түсіріп, топтық жұмысын қорғайды. Бағалау: «Бағдаршам» әдісі |
https://www.youtube.com/watch?v=Vwa5zBMF_WU
|
||
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз







