Оқу ісі орынбасары: М.Джумабекова
|
«№ 10 жалпы білім беру мектебі» КММ |
||
|
Тақырыбы: Белгісіз қосылғышы бар теңдеуді шешу |
||
|
Бөлім:9 |
Теңдік және теңсіздік.Теңдеу |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куракбаева Тамара Рамановна |
|
|
Күні: |
23.02.2021ж |
|
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысқандар: 15 Қатыспағандар:0 |
|
|
Тақырыбы: Белгісіз қосылғышы бар теңдеуді шешу |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.2.2«таңдап алу әдісі» әдісімен және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу1.2.1.3 қосу мен азайту амалдары арасындағы қатынасты әріпті өрнектер түрінде:a+b=c,c-a=b,c-b=a көрсету және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады:Белгісіз қосылғышты біледі Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген теңдеуді шеше алады. Кейбір оқушылар орындай алады:Берілген тапсырманы өз бетінше орындай алады,сұрақтарға нақты жауап бере алады. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану |
|
|
Алдыңғы білім |
Теңдеу |
|
|
Сабақ барысы |
|
|
Сабақ бойынша педагогтің пен оқушының іс-әрекеті
|
Сабақтың кезеңі уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 1 мин |
Психологиялық дайындық Амансың ба Алтын күн! Амансың ба Көк аспан! Амансыңба достарым! Сендерді көрсем қуанамын. Айналаңа алақанмен, Жылулықты шашайық! Сәттілік тілеп күлімсіреп, Біз сабақты бастайық! Топқа бөлу:А,В,С әріптер болып топқа бөлу |
Оқушы орындайды
Топқа бөлінеді |
Мадақтау ҚБ Смайликтер
|
Слайд
әріптер |
|
Ә)Үй тапсырманы еске түсіру 2 мин |
Өтілген сабақты еске түсіру. Белгісіз бар теңдікті теңдеу дейміз.Теңдеуді белгісіз әріппен белгілейді. Мысалы:х+4=9 |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау смайликтер |
Сұрақтар суреттер |
|
Б)Сыныптың білім деңгейін анықтау 2 мин |
Сұрақтар мен тапсырмалар. Ойлан: Сыныпта 14 қыз бала бар еді.Оған және 1 қыз бала келіп қосылды.Сыныпта қанша қыз бала болды? |
Сұрақтарға жауап береді |
мадақтау |
суреттер |
|
Жаңа сабақ Басы 2 мин |
Теңдеу құрады. 14+х=15 |
айтады |
мадақтау |
|
|
Сергіту сәті 2 мин |
https://www.youtube.com/watch?v=bn5AzXrITyg |
орындайды |
қошеметтеу |
бейнежазба |
|
Сабақ ортасы 20 мин |
Оқулықпен жұмыс: Мұғалімнің түсіндіруі: 6+х=8 Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындыдан белгісіз қосылғышты азайту керек. Тапсырма: Көршісімен орындау. Теңдеудегі белгісіз қосылғышты тап. Суретпен жұмыс: Топпен бірге орындайды.Сурет бойынша теңдеу құрастыр: Туннельде неше вагон бар? Барлық вагон 18,көрініп тұр 6.Сонда туннель ішіндегі вагон белгісіз? |
Тапқырлық көрсетеді
Тапсырманы орындайды
Топпен бірге орындайды |
Мадақтау
ҚБ
ҚБ |
Берілген сызба
Оқулық
Оқулық |
|
|
Дәптермен жұмыс: Берілген тапсырмаларды орындайды. |
жазады |
ҚБ |
Жұмыс дәптер |
|
Жасырынған текшелерді тап. 5 мин |
Белгісіз қосылғышы бар теңдеуді құрастыр және шеш. 1] Ә текшесін құру үшін А текшесіне неше текше қосу керек? 2+x=4 2] Ә текшесін құру үшін А текшесіне неше текше қосу керек? 3+x=6 |
Жасырынған текшелерді табады |
мадақтау |
текшелер |
|
Сабақ соңы 2мин |
Ойын: Қанша моншақ салынды? |
табады |
мадақтау |
сұрақтар |
|
Кері байланыс 2мин |
Бүгін қандай тақырып өттік?Есімізге түсірейік. |
қайталайды |
мадақтау |
сұрақтар |


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Белгісіз қослғышы бар теңдеуді шешу 1 сынып
Ашық сабақ Белгісіз қослғышы бар теңдеуді шешу 1 сынып
Оқу ісі орынбасары: М.Джумабекова
|
«№ 10 жалпы білім беру мектебі» КММ |
||
|
Тақырыбы: Белгісіз қосылғышы бар теңдеуді шешу |
||
|
Бөлім:9 |
Теңдік және теңсіздік.Теңдеу |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куракбаева Тамара Рамановна |
|
|
Күні: |
23.02.2021ж |
|
|
Сынып: 1«Ә» |
Қатысқандар: 15 Қатыспағандар:0 |
|
|
Тақырыбы: Белгісіз қосылғышы бар теңдеуді шешу |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.2.2«таңдап алу әдісі» әдісімен және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу1.2.1.3 қосу мен азайту амалдары арасындағы қатынасты әріпті өрнектер түрінде:a+b=c,c-a=b,c-b=a көрсету және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады:Белгісіз қосылғышты біледі Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген теңдеуді шеше алады. Кейбір оқушылар орындай алады:Берілген тапсырманы өз бетінше орындай алады,сұрақтарға нақты жауап бере алады. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану |
|
|
Алдыңғы білім |
Теңдеу |
|
|
Сабақ барысы |
|
|
Сабақ бойынша педагогтің пен оқушының іс-әрекеті
|
Сабақтың кезеңі уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 1 мин |
Психологиялық дайындық Амансың ба Алтын күн! Амансың ба Көк аспан! Амансыңба достарым! Сендерді көрсем қуанамын. Айналаңа алақанмен, Жылулықты шашайық! Сәттілік тілеп күлімсіреп, Біз сабақты бастайық! Топқа бөлу:А,В,С әріптер болып топқа бөлу |
Оқушы орындайды
Топқа бөлінеді |
Мадақтау ҚБ Смайликтер
|
Слайд
әріптер |
|
Ә)Үй тапсырманы еске түсіру 2 мин |
Өтілген сабақты еске түсіру. Белгісіз бар теңдікті теңдеу дейміз.Теңдеуді белгісіз әріппен белгілейді. Мысалы:х+4=9 |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау смайликтер |
Сұрақтар суреттер |
|
Б)Сыныптың білім деңгейін анықтау 2 мин |
Сұрақтар мен тапсырмалар. Ойлан: Сыныпта 14 қыз бала бар еді.Оған және 1 қыз бала келіп қосылды.Сыныпта қанша қыз бала болды? |
Сұрақтарға жауап береді |
мадақтау |
суреттер |
|
Жаңа сабақ Басы 2 мин |
Теңдеу құрады. 14+х=15 |
айтады |
мадақтау |
|
|
Сергіту сәті 2 мин |
https://www.youtube.com/watch?v=bn5AzXrITyg |
орындайды |
қошеметтеу |
бейнежазба |
|
Сабақ ортасы 20 мин |
Оқулықпен жұмыс: Мұғалімнің түсіндіруі: 6+х=8 Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындыдан белгісіз қосылғышты азайту керек. Тапсырма: Көршісімен орындау. Теңдеудегі белгісіз қосылғышты тап. Суретпен жұмыс: Топпен бірге орындайды.Сурет бойынша теңдеу құрастыр: Туннельде неше вагон бар? Барлық вагон 18,көрініп тұр 6.Сонда туннель ішіндегі вагон белгісіз? |
Тапқырлық көрсетеді
Тапсырманы орындайды
Топпен бірге орындайды |
Мадақтау
ҚБ
ҚБ |
Берілген сызба
Оқулық
Оқулық |
|
|
Дәптермен жұмыс: Берілген тапсырмаларды орындайды. |
жазады |
ҚБ |
Жұмыс дәптер |
|
Жасырынған текшелерді тап. 5 мин |
Белгісіз қосылғышы бар теңдеуді құрастыр және шеш. 1] Ә текшесін құру үшін А текшесіне неше текше қосу керек? 2+x=4 2] Ә текшесін құру үшін А текшесіне неше текше қосу керек? 3+x=6 |
Жасырынған текшелерді табады |
мадақтау |
текшелер |
|
Сабақ соңы 2мин |
Ойын: Қанша моншақ салынды? |
табады |
мадақтау |
сұрақтар |
|
Кері байланыс 2мин |
Бүгін қандай тақырып өттік?Есімізге түсірейік. |
қайталайды |
мадақтау |
сұрақтар |


шағым қалдыра аласыз













