Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Туризм. Шипалы су. Белгісіздік және болымсыздық есімдіктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.5.1 - тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру. 6.4.4.1 - сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану; |
|
Сабақ мақсаттары |
- тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді; - белгісіздік және болымсыздық есімдіктерінің қызметін түсінеді, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдануды біледі; |
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Белгісіздік есімдігі. Туризм
Ашық сабақ Белгісіздік есімдігі. Туризм
Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Туризм. Шипалы су. Белгісіздік және болымсыздық есімдіктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.5.1 - тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру. 6.4.4.1 - сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану; |
|
Сабақ мақсаттары |
- тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді; - белгісіздік және болымсыздық есімдіктерінің қызметін түсінеді, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдануды біледі; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
|
Психологиялық ахуал
Оқушыларды
түгелдейді, «Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы.
Үй тапсырмасы сұралады. |
Тренинг: «Мен сенің ерекше қасиеттерінді бағалаймын, себебі сен...» (қатысушылар бір-бірімен жұптасып тұрып,қасындағы көршісіне оны ерекше бағалайтын қасиетін,оның себебін айтады.Мысалы, «Мен сенің ерекше қасиеттерінді бағалаймын, себебі сен сондай мейірбансың»). «Қанқыз» әдісі арқылы топқа бөлу. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау сұрақтары 1-тапсырма. |
|
ҚБ «Бағдаршам»
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма Тыңдалым С Диалог құру ЖЖ 2 а-тапсырма. Топтық жұмыс |
Үнтаспадан 15-аудиомәтінді тыңдау Аудиомәтінде көтерілген мәселені анықтау. Сол бойынша диалог құрады. Мәтін мазмұны бойынша сөзжұмбақты дұрыс шешсеңдер, саяхат сөзінің баламасын табасыңдар. Дұрыс жауаптары:
|
Дескриптор; - мәтінде көтерілген мәселені анықтайды;. -мәселе бойынша диалог құрады - тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді |
Интерактивті тақта
|
||||
|
Сергіту сәті |
«Орын
ауыстыру» |
Қатысушылар шеңберге отырады. Жүргізуші ортақ
сипаттамалары бар қатысушыларды айтады, сипаттамалары сәйкес
қатысушылар орын ауыстырулары қажет. Қатысушылар орындарын
ауыстырған кезде жүргізуші кез келген бос орынға отырады. Орынсыз
қалған қатысушы жүргізуші
болады. Кімнің ағасы бар Кім қызыл түсті
ұнатады |
|
|
||||
|
Грамматикалық материал |
Ережемен танысу |
|
|
|
||||
|
Сабақты бекіту |
«Т кестесі» Жеке жұмыс Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс
|
Дәптермен жұмыс Кестеге болымсыздық және белгісіздік есімдіктерін іріктеп жазады.
Ешбір, бір, кейбір, әрбір, қайбір, ешқайдан,біраз, бірдеме,; әлдене, ешқандай, дәнеңе, біреу,әлденеше, ешқашан,әлдеқалай, дәнеме,ешқайда,әлдеқашан, , әркім, әрқайсысы, кімде-кім.
Берілген есімідктермен сөз тіркестерін құрастырыңдар
Ешбір, әркім, кейбір, бірнеше, ешқайда, ештеңе
|
Дескриптор: белгісіздік және болымсыздық есімдіктерінің қызметін түсінеді, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдануды біледі; |
|
||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «321» әдісі
Үй тапсырмасы: |
Жақсы түсінген 3 мәселе. Қиындық туғызған 2 нәрсе. Туындаған 1 сұрақ.
3-тапсырма. Тиісті есімдіктерді қойып, сөйлемдерді қайта көшіріп жазыңдар. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














