Материалдар / Ашық сабақ Бердібек Соқпақбаев “шынықсын денеміз” 2 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Бердібек Соқпақбаев “шынықсын денеміз” 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Мамыр 2023
441
1 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Пәні: Әдебиеттік оқу

Бөлім: Дені саудың - жаны сау

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Ниязбаева Диана Ниязбайқызы

Күні:

25.01.2023 ж

Сынып: 2 «Г»

Қатысушылар саны: 25

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бердібек Соқпақбаев «Шынықсын денеміз»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.4.1 – мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету.

2.2.8.2 – мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісінен басқа үлгідегі (иллюстрация мультфильм) нұсқасымен салыстыру.

Сабақтың мақсаты

Өлеңді түсініп оқиды, мазмұнын түсінеді.

Өлеңге сүйеніп, тапсырмада кеткен қателерді табады және түзейді.

Өлең мен суреттің ұқсастығын айтып әңгімелеп береді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Психологиялық дайындық

Сәлеметсіздер ме оқушылар!

Топтық орындарға жайғастыру.

«Менің артымнан қайтала» әдісі.

  • Жәрайсыңдар оқушылар!

Өткенді бекіту. «Самолет» әдісі

  1. Ең алғашқы олимпиада қай елде өтті?

  2. Бекзат Саттарханов қай спорт түрінің жеңімпазы?

  3. Бекзат неше жасында чемпион атанды?

  4. Жекпе-жекке шыққан америкалық және түрік боксшыларын ата.

  5. Бекзат қай қарсыласының дулығасын қисайтты?

  6. Суреттен Америка елінің туын көрсет.

  7. Суреттен Түрік елінің туын көрсет.

Бағалау: «Өзіндік бағалау» парағы








Оқушылар аттары бойынша топқа бөлініп отырады.

1-топ: Шаңғышылар

2-топ: Конькишілер

3-топ: Спорт

4-топ: Денсаулық



Сабақты бастамас бұрын оқушылар денелерін шынықтырып, берілген суреттерді қайталап ширату жаттығуын жасайды.







Платформадағы тапсырманы орындап өткенді бекітеді.

























































Flippety.net

Платформасы арқылы топқа бөлу











Слайд













Wordwall.net платформасы
















Сабақтың ортасы

30 минут

Жаңа сабақ. «Жарық» әдісі

1-тапсырма. Жұмбақтардың шешуін тап.

1. Табаныма байладым,
Қос таяқпен айдадым.

2. Зулап түсіп төменге, Шықпас менсіз төбеге.

3. Табанға тақтым

Жалпаң қақтым,

Зырлап бақтым.

4. Бес ін,

Бес іннің аузы бір ін.

5. Тоңғақты таниды,

Беті-қолын қариды.

6. Отқа жанбас,

Суға батпас.



-Өте керемет балалар жәрайсыңдар!

«Сұрақ-жауап» әдісі

  1. Қыстық қандай ойын түрлерін білесіңдер?

(Шаңғы тебу, шанамен ойнау, коньки тебу, хоккей, сноуборд, мәнерлеп сырғанау)

  1. Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неге байланысты деп ойлайсыңдар?

(Дене шынықтыру, спорт туралы.)

«Өзіндік бағалау» парағы
Бейнежазба көрсету.
 Б.Соқпақбаев «Шынықсын денеміз»  ( https://youtu.be/H7h2i9a_iK0 )

Оқулықпен жұмыс: 2-тапсырма

«Шынықсын денеміз»

Тізбектей, мәнерлеп оқу;

Іштей оқу;


Сөздікпен жұмыс:

Биялай-

Қоншыңа

Құрыштай –


«Білгенің бір тоғыз білмегенің тоқсан тоғыз» әдісі Автормен танысу.

Бердібек Соқпақбаев (13.10.1924 жылы туған, Алматы облысы, Нарынқол ауданы, Қостобе ауылы) — қазақ жазушысы. Балаларға арналған көптеген әңгімелер жазған. Солардың бірі «Менің атым Қожа», «Балалық шаққа саяхат» , «Шынықсын денеміз».


Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақ-жауап:

1.Өлеңде қай жыл мезгілінің ойындары  туралы айтылған?

2.Қыс мезгілі туралы айтылып тұрғанын өлеңнің қай жолынан білдің?

3.Өлең неше шумақтан құралған?

4.Қыс несімен қызықты?

5. Денемізді қалай шынықтыруымызға болады? (оқушылар спортпен шұғылдану арқылы денемізді шынықтыруымызға болатынын айтады.)

Бағалау: «Өзіндік бағалау» парағы

Жеке жұмыс. Дәптермен жұмыс.

3-тапсырма. Өлең жолдарын қайталап оқы. Қандай қателерді байқадың? Түзетіп жаз.

1.Жақсылап байқашы,

Аяғын тоңбай ма?

Жел үріп қар кіріп,

Қонышыңа толмай ма?

2.Құрыштай құрыспай,

Шынықсын денеміз.

Бағалау: «Өзіндік бағалау» парағы

Сергіту сәті

Ұжымдық жұмыс.

4-тапсырма. Сөйлемдерде жіберілген қатені тап.

  1. Шаңғы – жазғы спорт ойыны.

  2. Шаңғыны мұзайдынында тебеді.

Бағалау: «Өзіндік бағалау» парағы

Топтық жұмыс. «Ойлан топтас бөліс» әдісі

1-топ: «Суретпен жұмыс». 5-тапсырма. Сурет пен өлеңнің ұқсастықтықтарын әңгімелеп айт.

  1. Жылдың қай мезгілі?

  2. Қандай спорт түрі?

  3. Шаңғы тебу үшін нелер қажет?

  4. Оның қандай пайдасы бар?

2-топ: «Кроссенс» әдісі. Тақырыпқа байланысты суреттер беріледі. Сурет бойынша «Денсаулық» сөзін шығарады.

3-топ: «Жалғасын тап» әдісі.

  1. Денсаулық – зор байлық.

  2. Дені саудың – жаны сау.

  3. Шынықсаң – шымыр боларсың.

  4. Бірінші байлық – денсаулық.

  5. Ауырып ем іздегенше,

Ауырмайтын жол ізде.

4-топ: «Білім пошта» әдісі. Тақырыпқа байланысты сұрақтар қойылады.

  1. Бердібек Соқпақбаев кім?

  2. Б.Соқпақбаев қайда дүниеге келді?

  3. Қандай қысқы ойындарды білесіңдер?

  4. Б.Соқпақбаевтың қандай шығармаларын білесің?

  5. Жұмбақты шеш.

Табаныма байладым,
Қос таяқпен айдадым.

Бағалау: «Классрум скрин» платформа

Бірін-бірі бағалау


Оқушылар берілген жұмбақтың шешуін таба отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.



Қағазда жасырынған жұмбақтарды жарықты жағу арқылы жауабын табады.

















Тақырыпқа байланысты сұрақтар жауап береді.











Б.Соқпақбаев туралы ақпаратпен танысады.

Өлеңді бейнежазбадан тыңдап, өлеңнен алған әсерлерімен бөліседі.

Тізбектей, мәнерлеп оқиды.

Түсінбеген сөздермен сөздік жұмыс жүргізіледі.









Сұрақтарға жауап береді.



















Өлең жолдарын оқып кеткен қателерді тауып, дәптерге көшіріп жазады.

-Тыныс белгілерді дұрыс табады;





Доппен ойын















Кроссенс суретпен бейнеленген ассоциациялардың тізбегін құрады. 9-ұяшықтағы сурет.

Мақал-мәтелдердің жалғасын табады. «Гамбургер»

photo1674376280 (2).jpeg

Берілген тапсырманы топта бірлесе отырып орындайды, ортаға шығып қорғайды, бірін-бірі бағалайды























































































































10





9

8

7

6

5

4

3

2

1

























































«Classroom screen” платформасы

Фонарик, тапсырма жазылған қағаздар, слайд

Оқулық, суреттер













слайд



















YouTube

Бейнежазба



















Слайд









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!