Түркістан облысы
Шардара ауданы Шардара қаласы
Ж.Жабаев атындағы бастауыш мектеп
Тақырыбы: «Бесік жыры»

Мұғалім: Жүзаева Г.Н
Сынып: 2
Пәні: Әдебиеттік оқу
2023-2024 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев атындағы бастауыш білім беретін мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жузаева Г.Н |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92сабақ. «Ғарышқа саяхат» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны білуге,ізденуге құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Калейдоскоп» әдісі Оқушылар жарты шеңбер бойына орналасады, жүргізуші ортада тұрады. Әр қатысушы өзіне ұнайтын түстерін айтып шығады. Содан соң жүргізуші теріс қарап тұрады. Ойыншылар орын ауыстырады. Жүргізуші ретімен кім қай түсті ұнататынын айтып шығу керек. Топқа бөлу: «Көшбасшы» әдісі. Оқушылардың ішінен екі оқушы таңдалып алынады.Таңдалынып алынған екі оқушы келесі екі оқушыны өз тобына шақырады. Осылай келген екі оқушы келесі екі оқушыны тобына шақырады. Осылайша оқушылардың барлығы таңдалып ,екі топқа бөлінеді. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, ынтымақтастық атмсосферасын құрады. Оқушылар топқа бірігеді. 1топ:Білімділер 2 топ:Тапқырлар |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
|
АКТ Слайд 2
|
||
|
Өткен сабақты бекіту 5 минут |
Өткен сабақты бекіту. «Дельфинге көмек керек» әдісі. Дельфин мәтініндегі кеменің аты қалай аталады? Дельфин неге ашуланды? Дельфинге қандай қарудан оқ атты? Дельфин әңгімесінің авторы кім? |
Өткен сабақты пысықтайды. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Сұрақтарға дұрыс жауап берген оқушыларға «қазақша смайликтер» беріледі. |
АКТ Слайд 4-9 |
||
|
Жаңа сабақ 5 минут |
Тақырыпты ашу «Анаграмма» әдісі. Орны ауысқан әріптерді ретімен орналастыр. Дұрыс жауап: Ғарышқа саяхат. Жаңа сабақ. Бейнеролик арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі. |
Оқушылар тақтадағы орны ауысқан сөздерді дұрыс табады. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Оқушылар бейнероликті тамашалайды. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды мадақтайды. «Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»
|
АКТ Сілтеме: https://wordwall.net/ru/resource/75645792 Слайд 10 Слайд 11-14 Сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=35c4E0k81S8 |
||
|
Жаңа тақырып 3 мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма Сен Гиннес рекордтар кітабы дегенді естідің бе? Гиннес кітабы-алғаш рекорд жасаған адамдардың есімі жазылатын кітап. Рекорд-еңбекте,спортта қол жеткен ең жоғары табыс. |
Гиннес рекордтар кітабы туралы біледі. |
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-2 б
|
Оқулық Слайд 15 |
||
|
Топтық жұмыс 5 мин |
2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Шынжыр» әдісі Мәтінді тыңдайды. Тізбектей оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға бір оқушы бастайды шынжырды үзбей келесі оқушы жалғастырады, осылайша топпен бірге жауап береді. |
Мәтінмен жұмыс. Топпен жұмыс жасайды. Сұрақтарға бір оқушы бастайды шынжырды үзбей келесі оқушы жалғастырады, осылайша топпен бірге жауап береді. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор: Мәтінді тізбектей оқиды-1б Сұраққа жауап береді-3 б |
АКТ Оқулық Слайд 15 |
||
|
Жеке жұмыс 5 мин |
Жеке жұмыс. «Мегами» әдісі. Төменде берілген әріптерден тақырыпқа байланысты сөз құрайды.
|
Оқушылар берілген әріптерден сөз құрап, мидың суретіне жазады. Ең көп сөз тапқан оқушы «мегами» атанады. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Оқушылардың қызығушылығын арттырады. Дескриптор: -Әріптерден сөздерді табады.2 б. |
АКТ Сурет Қағаз Cлайд 16,17. Сілтеме: https://learningapps.org/watch?v=ppbbj1m9c24 |
||
|
5 мин |
5-тапсырма. Жұптық
жұмыс. Мен ғарышкер боламын, ......................... қонамын. Тоқтар аға сияқты, ......................... қазақты. |
Тапсырманы жұбымен орындайды. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор: Өлең құрастырады-1б Өлеңді оқиды-1 б |
Оқулық АКТ Слайд 18 |
||
|
Сергіту сәті 5 мин |
Сергіту
сәті
|
Оқушылар тақтада лабиринттен дұрыс жолды тауып шығады. |
Мақсаты: Оқушылардың қызығушылығын арттыру. |
АКТ Слайд 19 Сілтеме: https://www.igraemsa.ru/igry-dlja-detej/igry-na-vnimanie-i-pamjat/labirinty/kosmicheskij-korabl |
||
|
Cабақты бекіту. 5 мин |
Сабақты бекіту. “Ғаламшар” әдісі. -Ғарышқа немен ұшады? -Қазақ елінен тұңғыш ғарышқа кім ұшты? Т.Әубәкіров қай жылы ғарышқа ұшты? - Т.Әубәкіров Гиннес кітабына қандай ерлік жасап енді? -Гиннес кітабына қай жылы енді? |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды мадақтайды. «Тамаша! Керемет! Өте жақсы!» |
АКТ Слайд 20 Суреттер
|
||
|
Рефлексия 3 мин |
Кері байланыс. «Роботтар» рефлексиясы. Бүгінгі сабаққа кері байланыс жасаңдар. Қызықты. Жақсы. Қызықсыз.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген кері байланыс орнатады. Роботтарды таңдау арқылы кері байланыс орнатады. |
Мақсаты: Оқушылармен кері байланыс орнату арқылы сабақты қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы үнін білу. |
АКТ Роботтар Cлайд 21 |
||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
4 тапсырма. Тоқтар Әубәкіров туралы сипатта. |
Оқушылар үй тапсырмасын дәптерлеріне жазып алады. |
|
Дәптер Күнделік Cлайд 16 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. "Бесік жыры" Ана тілі.1-сынып
Ашық сабақ. "Бесік жыры" Ана тілі.1-сынып
Түркістан облысы
Шардара ауданы Шардара қаласы
Ж.Жабаев атындағы бастауыш мектеп
Тақырыбы: «Бесік жыры»

Мұғалім: Жүзаева Г.Н
Сынып: 2
Пәні: Әдебиеттік оқу
2023-2024 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев атындағы бастауыш білім беретін мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жузаева Г.Н |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92сабақ. «Ғарышқа саяхат» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны білуге,ізденуге құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Калейдоскоп» әдісі Оқушылар жарты шеңбер бойына орналасады, жүргізуші ортада тұрады. Әр қатысушы өзіне ұнайтын түстерін айтып шығады. Содан соң жүргізуші теріс қарап тұрады. Ойыншылар орын ауыстырады. Жүргізуші ретімен кім қай түсті ұнататынын айтып шығу керек. Топқа бөлу: «Көшбасшы» әдісі. Оқушылардың ішінен екі оқушы таңдалып алынады.Таңдалынып алынған екі оқушы келесі екі оқушыны өз тобына шақырады. Осылай келген екі оқушы келесі екі оқушыны тобына шақырады. Осылайша оқушылардың барлығы таңдалып ,екі топқа бөлінеді. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, ынтымақтастық атмсосферасын құрады. Оқушылар топқа бірігеді. 1топ:Білімділер 2 топ:Тапқырлар |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
|
АКТ Слайд 2
|
||
|
Өткен сабақты бекіту 5 минут |
Өткен сабақты бекіту. «Дельфинге көмек керек» әдісі. Дельфин мәтініндегі кеменің аты қалай аталады? Дельфин неге ашуланды? Дельфинге қандай қарудан оқ атты? Дельфин әңгімесінің авторы кім? |
Өткен сабақты пысықтайды. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Сұрақтарға дұрыс жауап берген оқушыларға «қазақша смайликтер» беріледі. |
АКТ Слайд 4-9 |
||
|
Жаңа сабақ 5 минут |
Тақырыпты ашу «Анаграмма» әдісі. Орны ауысқан әріптерді ретімен орналастыр. Дұрыс жауап: Ғарышқа саяхат. Жаңа сабақ. Бейнеролик арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі. |
Оқушылар тақтадағы орны ауысқан сөздерді дұрыс табады. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Оқушылар бейнероликті тамашалайды. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды мадақтайды. «Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»
|
АКТ Сілтеме: https://wordwall.net/ru/resource/75645792 Слайд 10 Слайд 11-14 Сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=35c4E0k81S8 |
||
|
Жаңа тақырып 3 мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма Сен Гиннес рекордтар кітабы дегенді естідің бе? Гиннес кітабы-алғаш рекорд жасаған адамдардың есімі жазылатын кітап. Рекорд-еңбекте,спортта қол жеткен ең жоғары табыс. |
Гиннес рекордтар кітабы туралы біледі. |
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-2 б
|
Оқулық Слайд 15 |
||
|
Топтық жұмыс 5 мин |
2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Шынжыр» әдісі Мәтінді тыңдайды. Тізбектей оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға бір оқушы бастайды шынжырды үзбей келесі оқушы жалғастырады, осылайша топпен бірге жауап береді. |
Мәтінмен жұмыс. Топпен жұмыс жасайды. Сұрақтарға бір оқушы бастайды шынжырды үзбей келесі оқушы жалғастырады, осылайша топпен бірге жауап береді. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор: Мәтінді тізбектей оқиды-1б Сұраққа жауап береді-3 б |
АКТ Оқулық Слайд 15 |
||
|
Жеке жұмыс 5 мин |
Жеке жұмыс. «Мегами» әдісі. Төменде берілген әріптерден тақырыпқа байланысты сөз құрайды.
|
Оқушылар берілген әріптерден сөз құрап, мидың суретіне жазады. Ең көп сөз тапқан оқушы «мегами» атанады. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Оқушылардың қызығушылығын арттырады. Дескриптор: -Әріптерден сөздерді табады.2 б. |
АКТ Сурет Қағаз Cлайд 16,17. Сілтеме: https://learningapps.org/watch?v=ppbbj1m9c24 |
||
|
5 мин |
5-тапсырма. Жұптық
жұмыс. Мен ғарышкер боламын, ......................... қонамын. Тоқтар аға сияқты, ......................... қазақты. |
Тапсырманы жұбымен орындайды. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «смайликтер» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор: Өлең құрастырады-1б Өлеңді оқиды-1 б |
Оқулық АКТ Слайд 18 |
||
|
Сергіту сәті 5 мин |
Сергіту
сәті
|
Оқушылар тақтада лабиринттен дұрыс жолды тауып шығады. |
Мақсаты: Оқушылардың қызығушылығын арттыру. |
АКТ Слайд 19 Сілтеме: https://www.igraemsa.ru/igry-dlja-detej/igry-na-vnimanie-i-pamjat/labirinty/kosmicheskij-korabl |
||
|
Cабақты бекіту. 5 мин |
Сабақты бекіту. “Ғаламшар” әдісі. -Ғарышқа немен ұшады? -Қазақ елінен тұңғыш ғарышқа кім ұшты? Т.Әубәкіров қай жылы ғарышқа ұшты? - Т.Әубәкіров Гиннес кітабына қандай ерлік жасап енді? -Гиннес кітабына қай жылы енді? |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды мадақтайды. «Тамаша! Керемет! Өте жақсы!» |
АКТ Слайд 20 Суреттер
|
||
|
Рефлексия 3 мин |
Кері байланыс. «Роботтар» рефлексиясы. Бүгінгі сабаққа кері байланыс жасаңдар. Қызықты. Жақсы. Қызықсыз.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген кері байланыс орнатады. Роботтарды таңдау арқылы кері байланыс орнатады. |
Мақсаты: Оқушылармен кері байланыс орнату арқылы сабақты қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы үнін білу. |
АКТ Роботтар Cлайд 21 |
||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
4 тапсырма. Тоқтар Әубәкіров туралы сипатта. |
Оқушылар үй тапсырмасын дәптерлеріне жазып алады. |
|
Дәптер Күнделік Cлайд 16 |
||
шағым қалдыра аласыз
















