|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: Unit 3: Entertainment and Media . |
Kostomar basic school. Teacher: /Мұғалімнің аты-жөні/: Есетова Т.К. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
The biography. Өмірбаян. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
New topic Жаңа білімді меңгерту сабағы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме |
8.3.6.1(8.S6) Link comments with some flexibility to what others say at sentence and discourse level in pair, group and whole class exchanges 8.2.2.1(8.L2) Understand with little or no support most specific information in extended talk on a wide range of general and curricular topics; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
- өмірбаянға анықтама бере алады; -өмірбаянның қүрылымын біледі, өз өмірбаянын жаза алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Beginning of the lesson. Басы 8 минут |
The quote: “Any biography has as many versions as there are narrators, and each has its own truth.” / Frederic Begbeder, French critic / І Organization
moment. Ұйымдастыру
кезеңі. 2. .Psychological training “From heart to heart”. Оқушылардың бүгінгі көңіл-күйін білу, топта жағымды психологиялық ахуал туғызу мақсатында «Жүректен-жүрекке» тренингін ұйымдастырамын. 1. If you want to be good people you will stand up. Жақсы адам болғыларың келсе орнымыздан тұрайық. 2. Who has good mood, raise your hands. Бүгін сабаққа жақсы көңіл күймен келгендеріңіз қолымызды жоғары көтерейік. 3. Who is happy to meet, clap your hands. Бүгінгі кездесуге қуаныштылар қол шапалақтайық. 4. Who will get good marks, take your hands. Бүгінгі сабақта жоғары нәтижеге жетеміз десек бір-біріміздің қолымызды алысайық. 5 Who thinks that laziness is bad feature, sit down. Жалқаулық жаман қасиет дегендерің отырайық. 3. Brainstorming. Checking homework. Үй жұмысын тексеру. «Миға шабуыл» әдісі. 4 Dividing into groups. Оқушыларды топқа бөліп, өткен сабақты қайталауға Тарсия формуляторы бойынша сұрақтар беру.(барлығында үшбұрыш фигурасы шығады) Where can you meet dates, years, numbers? Жылдарды, даталарды, сандарды кайда кездестіруге болады? |
Іс-әрекеттерді орындайды
In biographies. Өмірбаяндарда (speak aloud the questions and answers) |
Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу Middle of the lesson Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 17 минут Түсіну
Қолдану
Талдау |
Мұғалім: And so, todays topic is “The biography”. Олай болса бүгінгі тақырыбымыз: «Өмірбаян» Let`s open your copybooks and write the date and topic of the lesson What is a BIOGRAPHY?
Балалар, өмірбаянды айтқан кезде ағылшын тілінде осындай байланыстырушы ( LINKING WORDS) сөздер пайдаланады. Олар:
1, Work with a book. Оқулықпен жұмыс P.39 Read the text and write out numbers and what they mean. Ex.1, P.39 – READ(Мәтін) Ex.2, P.39 – WRITE (Факт файылды толтыру)
2.Work with texts (таратпа мәтіндер) : 1st group - The biography of Rosa Baglanova 2nd group - The biography of Rosa Baglanova Қазір сендерге матіндер беріледі, сол бойынша өздерің фактілерді анықтап, хронологиялық түрде даталарды жазу. (2 топқа таратпа қағаздарын үлестіру.) 3. SPEAKING. Сөйлеу арқылы қорытындылаймыз.
4) Additional questions 1. What is the autobiography?( a short detailed story about people`s life) 2. Who are people whose 100-th Anniversary Kazakhstan celebrates in 2022? (R. Baglanova, Manshuk Mametova) 3. When was the last President`s election in Kazakhstan? (November, 20th 2022) 4. I always go to school …….foot (on) 5. Who is the greatest poet of our country? (Abai)
Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» арқылы бағалау
|
Оқушылар дәптерге тақырыпты жазады.
Жылдарды хормен айтады. . (P.39 from text)
Оқушылар тақтаға шығып презентацияларын қорғайды
Сұрақтарға жауап береді
Презентация |
Дұрыс жауабын көрсеткен оқушыларды смайлик арқылы бағалау
Ауа-райы арқылы бағалау
Мадақтау арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
RELAXATION Сергіту сәті 1 минут |
«Ауада жылдарды жазу» (1922, 1939, 2007, 1981,1944) |
Орындарынан тұрып орындайды |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау 5 минут |
І нұсқа
ІІ нұсқа
|
Variant 1 1 - b 2 – d 3- a 4 – c 5 - a
Variant 2 1 – b 2 – b 3 – a 4 – a 5 - c
|
Оқушылар бірін-бірі бағалайды (Change CARDS Карточкаларын алмасу)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау Жұптық жұмыс 10 минут |
Now, anwer the questions:
|
. Work in pairs |
Мұғалім оқушыларды бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
End of the lesson Соңы 3 минут
|
What did you know on the lesson? REFLECTION. Кері байланыс «Бір сөйлеммен тұжырым жаса». Padlet panel (Падлет тақтасы арқылы) |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Homework.Үй тапсырмасы 1 минут |
Write your own biography. Өмірбаянынды жаз |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Biography
Ашық сабақ Biography
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: Unit 3: Entertainment and Media . |
Kostomar basic school. Teacher: /Мұғалімнің аты-жөні/: Есетова Т.К. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
The biography. Өмірбаян. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
New topic Жаңа білімді меңгерту сабағы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме |
8.3.6.1(8.S6) Link comments with some flexibility to what others say at sentence and discourse level in pair, group and whole class exchanges 8.2.2.1(8.L2) Understand with little or no support most specific information in extended talk on a wide range of general and curricular topics; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
- өмірбаянға анықтама бере алады; -өмірбаянның қүрылымын біледі, өз өмірбаянын жаза алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Beginning of the lesson. Басы 8 минут |
The quote: “Any biography has as many versions as there are narrators, and each has its own truth.” / Frederic Begbeder, French critic / І Organization
moment. Ұйымдастыру
кезеңі. 2. .Psychological training “From heart to heart”. Оқушылардың бүгінгі көңіл-күйін білу, топта жағымды психологиялық ахуал туғызу мақсатында «Жүректен-жүрекке» тренингін ұйымдастырамын. 1. If you want to be good people you will stand up. Жақсы адам болғыларың келсе орнымыздан тұрайық. 2. Who has good mood, raise your hands. Бүгін сабаққа жақсы көңіл күймен келгендеріңіз қолымызды жоғары көтерейік. 3. Who is happy to meet, clap your hands. Бүгінгі кездесуге қуаныштылар қол шапалақтайық. 4. Who will get good marks, take your hands. Бүгінгі сабақта жоғары нәтижеге жетеміз десек бір-біріміздің қолымызды алысайық. 5 Who thinks that laziness is bad feature, sit down. Жалқаулық жаман қасиет дегендерің отырайық. 3. Brainstorming. Checking homework. Үй жұмысын тексеру. «Миға шабуыл» әдісі. 4 Dividing into groups. Оқушыларды топқа бөліп, өткен сабақты қайталауға Тарсия формуляторы бойынша сұрақтар беру.(барлығында үшбұрыш фигурасы шығады) Where can you meet dates, years, numbers? Жылдарды, даталарды, сандарды кайда кездестіруге болады? |
Іс-әрекеттерді орындайды
In biographies. Өмірбаяндарда (speak aloud the questions and answers) |
Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу Middle of the lesson Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 17 минут Түсіну
Қолдану
Талдау |
Мұғалім: And so, todays topic is “The biography”. Олай болса бүгінгі тақырыбымыз: «Өмірбаян» Let`s open your copybooks and write the date and topic of the lesson What is a BIOGRAPHY?
Балалар, өмірбаянды айтқан кезде ағылшын тілінде осындай байланыстырушы ( LINKING WORDS) сөздер пайдаланады. Олар:
1, Work with a book. Оқулықпен жұмыс P.39 Read the text and write out numbers and what they mean. Ex.1, P.39 – READ(Мәтін) Ex.2, P.39 – WRITE (Факт файылды толтыру)
2.Work with texts (таратпа мәтіндер) : 1st group - The biography of Rosa Baglanova 2nd group - The biography of Rosa Baglanova Қазір сендерге матіндер беріледі, сол бойынша өздерің фактілерді анықтап, хронологиялық түрде даталарды жазу. (2 топқа таратпа қағаздарын үлестіру.) 3. SPEAKING. Сөйлеу арқылы қорытындылаймыз.
4) Additional questions 1. What is the autobiography?( a short detailed story about people`s life) 2. Who are people whose 100-th Anniversary Kazakhstan celebrates in 2022? (R. Baglanova, Manshuk Mametova) 3. When was the last President`s election in Kazakhstan? (November, 20th 2022) 4. I always go to school …….foot (on) 5. Who is the greatest poet of our country? (Abai)
Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» арқылы бағалау
|
Оқушылар дәптерге тақырыпты жазады.
Жылдарды хормен айтады. . (P.39 from text)
Оқушылар тақтаға шығып презентацияларын қорғайды
Сұрақтарға жауап береді
Презентация |
Дұрыс жауабын көрсеткен оқушыларды смайлик арқылы бағалау
Ауа-райы арқылы бағалау
Мадақтау арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
RELAXATION Сергіту сәті 1 минут |
«Ауада жылдарды жазу» (1922, 1939, 2007, 1981,1944) |
Орындарынан тұрып орындайды |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау 5 минут |
І нұсқа
ІІ нұсқа
|
Variant 1 1 - b 2 – d 3- a 4 – c 5 - a
Variant 2 1 – b 2 – b 3 – a 4 – a 5 - c
|
Оқушылар бірін-бірі бағалайды (Change CARDS Карточкаларын алмасу)
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау Жұптық жұмыс 10 минут |
Now, anwer the questions:
|
. Work in pairs |
Мұғалім оқушыларды бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
End of the lesson Соңы 3 минут
|
What did you know on the lesson? REFLECTION. Кері байланыс «Бір сөйлеммен тұжырым жаса». Padlet panel (Падлет тақтасы арқылы) |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Homework.Үй тапсырмасы 1 минут |
Write your own biography. Өмірбаянынды жаз |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













