|
Бөлім: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Дунбаева И.У. |
|
|
Күні: |
16.02.2023 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу тақырыбын бекіту. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.14 Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы:Теңсіздіктер жүйесінің шешімін сан аралықтарымен жазып,координаталық түзудің бойында кескіндей алады; Көпшілігі: - бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешімін таба біледі; Кейбіреуі: мысалдар келтіріп өз тұжырымының дұрыстығын дәлелдейді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу Түгендеу Жағымды психологиялық ахуал - Кәнеки балалар, бүгін барлығымыз бір-бірімізге не тілейміз? (оқушылар орындарынан тұрып, мұғалімге қарап: «сізге шығармашылық табыс» және бір-біріне қарап: «бізге көтеріңкі көңіл күй»,-деп айтады) Қағаз қиындылары арқылы 3 топқа бөлінеді
Топ басшысылары таңдалады
Бағалау ретінде
1 лүпіл 2 баллға тең Үй тапсырмасы: «Көршіңді тексер» әдісі |
Сәлемдеседі Кезекшіні анықтайды Жағымды ахуал қалыптастырады Әр оқушы өз тобына барып отырады Оқушылар бір бірінің жұмысын тексереді |
Үй тапсырмасына 1 лүпіл |
Стикер, қима қағаздар |
|
|
Үй тапсырмасын сұрау |
«WordWall» та сұрақ қою:
1.Бір
айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктердің түрлерін ата.
Жауабы: ax>b; ax<b; ax≥b;
ax≤b
3. Мәндес теңсіздіктер деп қандай теңсіздіктер
аталады? Жауабы: Шешімдері бірдей болатын
теңсіздіктер. 6.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу дегеніміз не? Жауабы: Теңсіздіктер жүйесінің барлық шешімін табу немесе шешімі болмайтынын көрсету. |
Оқушылар ұяшықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді Оқушылар бір санды таңдап, сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор Кері байланыс ауызша беріледі Әрбір дұрыс жауапқа бір лүпіл беріледі |
Интерактивті тақта |
|
|
|
Топтық жұмыс «Тарсия» әдісі Әр топқа әр түрлі түсті пішінде тарсия таратылады |
Бірлесе отырып, есептерді шешіп, пазлды құрайды |
Дескриптор Бір айнымалысы бар теңсіздіктердішешеді Лүпілден беріледі |
Түрлі түсті қима қағаздар |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс
|
Тақтаға есепті шығарады |
Дескриптор: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешеді. Сан аралықтарында белгілейді Координаталық түзуде кескіндейді Жауабын жазады |
Оқулық |
|
|
Сергіту сәті |
«Нейро жаттығу» |
Суретке қарап, іс әрекетті қайталайды |
Ой дамытады |
Сурет |
|
|
|
Жұптық жұмыс Карточкамен жұмыс №1 №2
№3 №4
№5 №6
№7 №8
|
Жұптаса отырып есеп шығарады |
Дескриптор: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешеді Сан аралықтарында белгілейді Координаталық түзуде кескіндейді Жауабын жазады |
Таратпа қағаз |
|
|
Жеке жұмыс Zipgrade қосымшасы арқылы орындалады Flippity арқылы сұрақ қою Сан аралықтары беріледі координаталық түзу кескінделуінің атын тақтаға магнитпен жапыстыру Сұрақтан қойылады |
Бағалау парақшасында дұрыс жауапты белгілейді |
Дескриптор Бәр айнымалысы бар сызықтық теңдеу мен теңсіздік ажырата алады |
Тест Бағалау парағы |
||
|
Үй тапсырмасы |
№1038 есеп |
Күнделіктеріне жазады |
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Рефлексия «СМС» әдісі |
Кері байланыс береді Ұсыныстарын Сабақтан алған әсерлерін жазады |
|
Үлестірме қағаз |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ; Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу тақырыбы. 6 сынып
Ашық сабақ; Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу тақырыбы. 6 сынып
|
Бөлім: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Дунбаева И.У. |
|
|
Күні: |
16.02.2023 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу тақырыбын бекіту. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.14 Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы:Теңсіздіктер жүйесінің шешімін сан аралықтарымен жазып,координаталық түзудің бойында кескіндей алады; Көпшілігі: - бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешімін таба біледі; Кейбіреуі: мысалдар келтіріп өз тұжырымының дұрыстығын дәлелдейді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу Түгендеу Жағымды психологиялық ахуал - Кәнеки балалар, бүгін барлығымыз бір-бірімізге не тілейміз? (оқушылар орындарынан тұрып, мұғалімге қарап: «сізге шығармашылық табыс» және бір-біріне қарап: «бізге көтеріңкі көңіл күй»,-деп айтады) Қағаз қиындылары арқылы 3 топқа бөлінеді
Топ басшысылары таңдалады
Бағалау ретінде
1 лүпіл 2 баллға тең Үй тапсырмасы: «Көршіңді тексер» әдісі |
Сәлемдеседі Кезекшіні анықтайды Жағымды ахуал қалыптастырады Әр оқушы өз тобына барып отырады Оқушылар бір бірінің жұмысын тексереді |
Үй тапсырмасына 1 лүпіл |
Стикер, қима қағаздар |
|
|
Үй тапсырмасын сұрау |
«WordWall» та сұрақ қою:
1.Бір
айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктердің түрлерін ата.
Жауабы: ax>b; ax<b; ax≥b;
ax≤b
3. Мәндес теңсіздіктер деп қандай теңсіздіктер
аталады? Жауабы: Шешімдері бірдей болатын
теңсіздіктер. 6.Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу дегеніміз не? Жауабы: Теңсіздіктер жүйесінің барлық шешімін табу немесе шешімі болмайтынын көрсету. |
Оқушылар ұяшықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді Оқушылар бір санды таңдап, сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор Кері байланыс ауызша беріледі Әрбір дұрыс жауапқа бір лүпіл беріледі |
Интерактивті тақта |
|
|
|
Топтық жұмыс «Тарсия» әдісі Әр топқа әр түрлі түсті пішінде тарсия таратылады |
Бірлесе отырып, есептерді шешіп, пазлды құрайды |
Дескриптор Бір айнымалысы бар теңсіздіктердішешеді Лүпілден беріледі |
Түрлі түсті қима қағаздар |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс
|
Тақтаға есепті шығарады |
Дескриптор: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешеді. Сан аралықтарында белгілейді Координаталық түзуде кескіндейді Жауабын жазады |
Оқулық |
|
|
Сергіту сәті |
«Нейро жаттығу» |
Суретке қарап, іс әрекетті қайталайды |
Ой дамытады |
Сурет |
|
|
|
Жұптық жұмыс Карточкамен жұмыс №1 №2
№3 №4
№5 №6
№7 №8
|
Жұптаса отырып есеп шығарады |
Дескриптор: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешеді Сан аралықтарында белгілейді Координаталық түзуде кескіндейді Жауабын жазады |
Таратпа қағаз |
|
|
Жеке жұмыс Zipgrade қосымшасы арқылы орындалады Flippity арқылы сұрақ қою Сан аралықтары беріледі координаталық түзу кескінделуінің атын тақтаға магнитпен жапыстыру Сұрақтан қойылады |
Бағалау парақшасында дұрыс жауапты белгілейді |
Дескриптор Бәр айнымалысы бар сызықтық теңдеу мен теңсіздік ажырата алады |
Тест Бағалау парағы |
||
|
Үй тапсырмасы |
№1038 есеп |
Күнделіктеріне жазады |
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Рефлексия «СМС» әдісі |
Кері байланыс береді Ұсыныстарын Сабақтан алған әсерлерін жазады |
|
Үлестірме қағаз |
|
шағым қалдыра аласыз
















