Ашық сабақ. Бірмүшелерді көбейту. Бірмүшелерді дәрежеге шығару

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ. Бірмүшелерді көбейту. Бірмүшелерді дәрежеге шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
интернет ресурстарының көмегімен тақырыпты меңгеру кезінде өткен тақырыппен байланысын біле отырып, дұрыс қойылған бағыттаушы сұрақтар сын тұрғысынан ойлауын қалыптастыра алады деп пайымдау арқылы цифрлық платформаларды қолдану.
Материалдың қысқаша нұсқасы

7 сынып Алгебра. Қысқа мерзімді сабақ жоспары І тоқсан № 16 сабақ.

(Lesson Study зерттеу сабағы. №1)

Бекітемін: ДОІЖО А.К.Мухаметкажина

Сабақтың тақырыбы: Бірмүшелерді көбейту. Бірмүшелерді дәрежеге шығару


Бөлім:

Көпмүшелер

Педагогтің аты-жөні:

Тургалиева Меруерт Уалибековна

Күні:

7 қазан 2024 жыл

Сынып: 7

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бірмүшелерді көбейту. Бірмүшелерді дәрежеге шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.2.1.3 бірмүшені стандарт түрде жазу;

7.2.1.4 бірмүшелерді көбейтуді орындау және бірмүшені көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде көрсету;

Сабақтың мақсаты:

  • бірмүшені стандарт түрде жаза алады;

  • бірмүшелерді көбейтуді орындайды және бірмүшені көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде көрсетеді;

  • ұқсас бірмүшелерді біріктіру жолын түсіндіреді;

  • өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамытады.

Сабақ барысы:

Уақыты/

кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйым-дас-

тыру кезеңі


Сабақ-тың

басы

5 мин

Сәлемдесу;

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туындату.

Білім алушыларды «Qazmath» платформасымен үш топқа топтастыру;

Үй тапсырмасын дайын жауаптары бойынша слайдтан тексеру.

«Қисынды ойлау»

қарапайым ұқсастықтар әдістемесі бойынша сабақтың тақырыбын анықтап, мақсатын қояды.

Мұғаліммен сәлемдесу;

Сыныпта бір-біріне жақсы тілектерін білдіреді.

«Бірмүше», «Көбейту» және «Дәреже» үш топқа топтасады.

Үй тапсырмасын тексереді, сұрақтарға жауап береді.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну

Ауызша бағалауды қоданамын

«Өте жақсы»

«Жарайсың».

Бағалау:

-сабаққа қатысу- 1 балл;

- үй тапсырмасы 1 балл.

Бағалау парағы:

Ақыл, қайрат, жүректі бірдей ұста, Сонда толық боларсың елден ерек.

Абай.


Тақта;

Оқулық;

Слайд;



Сабақ-тың

ортасы



20 минут

Жаңа тақырыпты «ютуб» каналымен түсіндіру.

Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс».

«Бірмүше» тобы. Бірмүшені стандарт түрде жазып, оның коэффициентін көрсетіңдер: 2abc·5a; 7bd·3zd; yy·0.25bby;

«Көбейту» тобы. Көбейтуді орында: (-m)·(m3 ); 4a2 ·6a3 ;

«Дәреже» тобы. Дәрежеге шығарыңдар. (2a)3 ; (-4x4 )2 ;

(-a2 b)5 ; (- )2 .

Топтың әр мүшесі бір тапсырмадан орындап, шығарылуын ортақ бір постермен қорғайды (әр топ қорғауы 3 мин.)

Мақтау, мадақтау арқылы бағалау:

Жарайсың!

Өте жақсы!

Жақсы!

Керемет!

Бағалау:

-өз тапсырмасын орындау-1 балл;

- топта досына көмек қолын созу- 1 балл;

- постер қорғауға қатысу-1 балл.

Ютуб ссылкасы: https://www.youtube.com/watch?v=20Pzmna2PXQ.



5 минут









2 минут





8 минут

Бекіту тапсырмаларын орындау

«Wordwall» платформасы көмегімен «Сәйкестендіру» ойынын ойнайды.








Сергіту сәті «Түстер».





Оқулықпен жұмыс. Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

А деңгей. №2.5 (1,3,5). Көбейтуді орындаңдар:

В деңгей. № 2.10 (1,3).

Өрнекті ықшамдаңдар:

  1. 10ab3 ·(-a2 b) ·0.5b3;

3) xy·(-x5 y3) ·(-x3 y8 );

С деңгей. № 2.21. Стандарт бірмүше түрінде жазыңдар.


Есептерді дұрыс жауаптарымен сәйкестендіреді









Білім алушылар басқа түспен жазылған жазуды емес, «түстерді» тез- тез оқиды.


Әр білім алушы өз деңгейіне қарай тапсырмаларды орындайды








Бағалау:

5 жауап дұрыс:

1 балл;

10 жауап дұрыс:

2 балл;






Дескриптор:

Білім алушы

- бірмүшені бірмүшеге көбейтуді орындайды;

- бірмүшені дәрежеге шығарадыі;

- жауапты стандартты түрде жазады.

Бағалау:

А- деңгей:1 балл;

В-деңгей:2 балл;

С- деңгей: 3 балл.

Wordwall ccылкасы: https://wordwall.net/ru/resource/79075216.







Слайд





Тақта;

Оқулық

7-сынып, Алгебра, авторы Шыныбе-ков Ә.Н.-Алматы,Атамұра 2017

Сабақ-тың

соңы

5

минут

Қорытындылау.

Рефлексия: Бүгінгі сабақ сіздерге ұнады ма? Алған әсерлеріңізбен бөліссеңіздер.

Сабақты қорытындылау:


1-10 балдық жүйеде бағаланады.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.01.2025
138
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі