|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы «№33 орта мектеп» КММ |
|||||
|
Білім беру саласы |
Қатынас |
|||||
|
Бөлім |
Сауат ашу негіздері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өмірбек Ділнар |
|||||
|
Күні: |
16.04.2025ж |
|||||
|
Сынып |
Мектепалды 0 «Б» |
Қатысқандар саны: |
||||
|
ҰОӘ тақырыбы: |
Біз нені үйрендік? |
|||||
|
ҰОІӘ түрі |
Кіріктірілеген сабақ. (бес дағды) |
|||||
|
Мақсаты |
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырата отырып 3-4 әріптен құралған сөздерге дыбыстық талдау жасату,буынға бөлу дағдыларын жетілдіру |
|||||
|
Міндеттері |
Сөйлем құрату арқылы зейіндері мен логикалық ойлауларын дамыту. .Қайырымды болуға тәрбиелеу. |
|||||
|
Керекті құралдар, әдіс тәсілдер |
Көрнекіліктер,көрсету,түсіндіру, слайд, әр түрлі суреттер платформалар,сұрақ-жауап,мадақтау,қортындылау |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин Негізгі кезеңі 10 мин Сергіту сәтін жасайды 5 мин 5 мин Қорытынды 5 мин Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Шаттық шеңберін жасайды Амандасу 1.«Сұрақ-жауап» əдісі арқылы қайталау. 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріпті не істейміз? 3.. Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4. Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? 5. Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді? 1.Кім тапқыр»? Дауысты және дауыссыз дыбыстардан басталатын дыбыстарды суреттерге қарап ажыратады
2. Жұмбақтар. Балаларға жұмбақтар жасырылады және табылған шешуін атап сөзді буынға бөледі.
Бала бала балапа Қане қайсы алақан Саусақтарым әйбәт Былай былай ойнат 3.Сөйлеуді дамытамыз. Сөздерден сөйлем құрау. Карточкамен жұмыстар жасау.
Тәрбиеші ҰОҚ-ны қорытындылайды. Балаларды мақтап, оларға жетістікке жету үшін еңбектену керектігін айтады. Оқу қызметінің қызықты өткенін жəне ұнағандығын сұрап білу. – Егер сендерге бүгінгі тапсырмаларды орындау жеңіл жəне қызық болса, жасыл күлегешке, орташа болса сары күлегешке, ұнамаса қызыл күлегешке өз суреттеріңді жапсырасыңдар. |
Шаттық шеңбері: Орнымыздан тұрайық. Қолды белге қояйық Бір отырып, бір тұрып Біз тынығып алайық Бір, екі, үш Бойға жина күш Дәптерімізді ашамыз Қолға қалам аламыз Әдемі қылып жазамыз 1.Дыбысты айтамыз,құлағымызбен есітеміз. 2.Әріпті көреміз және жазамыз 3.Дыбыстар 2 ге бөлінеді. 4.Дауыстылар 2ге бөлінеді,жуан және жіңішке. 5.Дауыссыз дыбыстар 3 ке бөлінеді
Ортақ жұмыс
Жеке жұмыс Суреттерді тиісті үйшіктерге жайғастырады. Балалар бірге жасайды Жұптық жұмыс Суретке қарап сөйлем құрайды Видео экраннан дыбыстық талдауды сәйкестендіреді Балалар тәттілерді алып қуанады Кері байланыс жасайды |
Сергіту сәті
|
Суреттер Көрнекіліктер Суреттер Видео эран Суреттер Платформа Дәндер,суреттер тәттілер
|
||
Күтілетін нəтиже:
Жасайды: Сөйлем құрайды, сөздерге дыбыстық талдау жасайды.
Түсінеді: Сөйлемнің сөзден тұратынын түсінеді.
Қолданады: тақырыпқа байланысты сөздерді дұрыс қолданады.
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Біз не үйрендік?
Ашық сабақ Біз не үйрендік?
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы «№33 орта мектеп» КММ |
|||||
|
Білім беру саласы |
Қатынас |
|||||
|
Бөлім |
Сауат ашу негіздері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өмірбек Ділнар |
|||||
|
Күні: |
16.04.2025ж |
|||||
|
Сынып |
Мектепалды 0 «Б» |
Қатысқандар саны: |
||||
|
ҰОӘ тақырыбы: |
Біз нені үйрендік? |
|||||
|
ҰОІӘ түрі |
Кіріктірілеген сабақ. (бес дағды) |
|||||
|
Мақсаты |
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырата отырып 3-4 әріптен құралған сөздерге дыбыстық талдау жасату,буынға бөлу дағдыларын жетілдіру |
|||||
|
Міндеттері |
Сөйлем құрату арқылы зейіндері мен логикалық ойлауларын дамыту. .Қайырымды болуға тәрбиелеу. |
|||||
|
Керекті құралдар, әдіс тәсілдер |
Көрнекіліктер,көрсету,түсіндіру, слайд, әр түрлі суреттер платформалар,сұрақ-жауап,мадақтау,қортындылау |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин Негізгі кезеңі 10 мин Сергіту сәтін жасайды 5 мин 5 мин Қорытынды 5 мин Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Шаттық шеңберін жасайды Амандасу 1.«Сұрақ-жауап» əдісі арқылы қайталау. 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріпті не істейміз? 3.. Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4. Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? 5. Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді? 1.Кім тапқыр»? Дауысты және дауыссыз дыбыстардан басталатын дыбыстарды суреттерге қарап ажыратады
2. Жұмбақтар. Балаларға жұмбақтар жасырылады және табылған шешуін атап сөзді буынға бөледі.
Бала бала балапа Қане қайсы алақан Саусақтарым әйбәт Былай былай ойнат 3.Сөйлеуді дамытамыз. Сөздерден сөйлем құрау. Карточкамен жұмыстар жасау.
Тәрбиеші ҰОҚ-ны қорытындылайды. Балаларды мақтап, оларға жетістікке жету үшін еңбектену керектігін айтады. Оқу қызметінің қызықты өткенін жəне ұнағандығын сұрап білу. – Егер сендерге бүгінгі тапсырмаларды орындау жеңіл жəне қызық болса, жасыл күлегешке, орташа болса сары күлегешке, ұнамаса қызыл күлегешке өз суреттеріңді жапсырасыңдар. |
Шаттық шеңбері: Орнымыздан тұрайық. Қолды белге қояйық Бір отырып, бір тұрып Біз тынығып алайық Бір, екі, үш Бойға жина күш Дәптерімізді ашамыз Қолға қалам аламыз Әдемі қылып жазамыз 1.Дыбысты айтамыз,құлағымызбен есітеміз. 2.Әріпті көреміз және жазамыз 3.Дыбыстар 2 ге бөлінеді. 4.Дауыстылар 2ге бөлінеді,жуан және жіңішке. 5.Дауыссыз дыбыстар 3 ке бөлінеді
Ортақ жұмыс
Жеке жұмыс Суреттерді тиісті үйшіктерге жайғастырады. Балалар бірге жасайды Жұптық жұмыс Суретке қарап сөйлем құрайды Видео экраннан дыбыстық талдауды сәйкестендіреді Балалар тәттілерді алып қуанады Кері байланыс жасайды |
Сергіту сәті
|
Суреттер Көрнекіліктер Суреттер Видео эран Суреттер Платформа Дәндер,суреттер тәттілер
|
||
Күтілетін нəтиже:
Жасайды: Сөйлем құрайды, сөздерге дыбыстық талдау жасайды.
Түсінеді: Сөйлемнің сөзден тұратынын түсінеді.
Қолданады: тақырыпқа байланысты сөздерді дұрыс қолданады.
![]()
шағым қалдыра аласыз



















